2014 06 09 /22:46

A lygoje „Dainava“ įmušė įvartį, tačiau nuo čempiono „Žalgirio“ gavo net devynis atgal

Lietuvos futbolo a lygos 16-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namuose net 9:1 (2:1) sutriuškino čempionato autsaiderę Alytaus „Dainavą“. Šalies čempionai ir sezono lyderiai pirmajame susitikime Alytuje pergalę buvo šventę 8:0.
Lietuvos futbolo A lyga: „Žalgiris“ – „Dainava“
Lietuvos futbolo A lyga: „Žalgiris“ – „Dainava“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vos tik nuaidėjus pirmajam teisėjo Roberto Valikonio švilpukui, „Žalgiris“ pradėjo diktuoti savo sąlygas kiekviename aikštės lopinėlyje. Dzūkų baudos aikštelėje kildavo gaisrai, tačiau itin pavojingų progų šeimininkai kurį laiką nesukūrė.

Neblogai saugoję savo gynybinius įtvirtinimus svečiai jau 18-tą minutę buvo priversti pripažinti individualiai pranašesnių varžovų jėgą. Baudos aikštelės prieigose kamuolį susistabdęs brazilas Andrezinho technišku smūgiu kaire koja išvedė sostinės klubą į priekį.

Po įmušto įvarčio „Žalgiris“ toliau užtikrintai kontroliavo padėtį aikštėje, tačiau vilniečių puolimas buvo gana statiškas.

Sostinės klubo futbolininkus iš miego pažadino nuostabus epizodas 34-ąją minutę, kai neužtikrintai sužaidus Andro Švrljugai kamuolį perėmęs Domas Ivanauskas puikiu smūgiu iš toli nepaliko jokių vilčių vartininkui Aivarui Bražinskui. Jaunojo alytiškio benefisas privertė ne vieną futbolo gerbėją įsignybti ir įsitikinti, ar tai ką mes matėme – tiesa.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ iš karto susikūrė pavojingą progą – pirmąjį įvartį pelnęs Andrezinho stipriu smūgiu pavojingai pagrasino Donato Mikučionio ginamiems vartams.

Kėliniui artėjant pabaigos link, „Dainava“ susikūrė dar vieną aštrų momentą, bet iš Teisio Leskausko kojų kamuolį paskutinę akimirką išmušė A.Bražinskas. Jaunasis alytiškis autoritetų nepaisė – epizodo užuomazgoje jis puikiai suklaidino beveik sau į tėvus tinkantį veteraną Deividą Šemberą.

Visgi, žalgiriečiai dar kartą nustelbė mažiau patyrusius varžovus individualiu meistriškumu. Puikų reidą iš dešiniojo atakos krašto baudos aikštelės link atliko Rytis Leliūga ir tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išvedė savo komandą į priekį.

Iš karto po pertraukos aikštėje pasirodęs Andrius Velička labai pavojingai smūgiavo galva, bet po kelių minučių Vaidotas Šilėnas kompensavo komandos draugo neišnaudotą progą ir puikiu šūviu iš eigos padvigubino rezultatą.

Pavargę alytiškiai visiškai neturėjo jėgų priešintis čempionato lyderiams, kurie jaunųjų varžovų negailėjo. Per trumpą atkarpą krito net trys įvarčiai: pirmąjį po Serge‘o Nyuiazdi aukšto perdavimo į baudos aikštelę pelnė A.Švrljuga, antrąjį – įmušė veteranas A.Velička, o trečiąjį - puikiu baudos smūgiu vartininką nuginklavo ir dublį įformino V.Šilėnas.

Įdomu tai, kad alytiškiai šiame mače turėjo tik vieną keitimą – vartininką Martyną Matijošką, kuris debiutavo čempionate 70-ąją minutę pakeitęs aikštės žaidėją Renaldą Stankevičių.

Paskutinėje mačo atkarpoje „Žalgiris“ pasižymėjo dar tris kartus. Puikiai varžovą suklaidinęs ir pražangą baudos aikštelėje išprovokavęs D.Šemberas suteikė progą S.Nyuiadzi pasiųsti kamuolį į vartus nuo 11 metrų žymos, legionierius nesuklydo ir pelnė septintąjį šeimininkų įvartį.

Neilgai trukus dublį smūgiu galva atliko A.Velička, o paskutinėmis mačo akimirkomis į savo vartus kamuolį nukreipė „Dainavos“ gynėjas Andrius Genevičius. Turbūt labiausiai sirgaliai laukė tikslaus daug puikių progų neišnaudojusio Eivino Zagursko smūgio, deja, žalgirietis gerbėjų nenudžiugino.

Vilniaus „Žalgiris“ – Alytaus „Dainava“ 9:1 (2:1)

"Žalgiris": A.Bražinskas, A.Jankauskas, D.Šemberas, P.Janušauskas, R.Leliūga, L.Pilibaitis (46 min. E.Zagurskas), Andrezinho, V.Šilėnas, A.Švrljuga (67 min. A.Skuratovičius), E.Baniulis (46 min. A.Velička), S.Nyuiadzi.

"Dainava": D.Mikučionis, A.Genevičius, E.Chvesko, N.Kavaliauskas, E.Baranauskas, V.Ruzgas, N.Čeplinskas, D.Ivanauskas, D.Kumeta, T.Leskauskas, R.Stankevičius (71 min. M.Matijoška).

Įvarčiai: Andrezinho (18), R.Leliūga (45), V.Šilėnas (50, 71), A.Švrljuga (62), A.Velička (66, 84), S.Nyuiadzi (11 metrų baudinys – 79), A.Genevičius (į savo vartus – 89) ; D.Ivanauskas (34)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava" 16 1 0 15 4:84 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: R.Beniušis („Kruoja“) – 8, Elivelto ir L.Kochanauskas (abu „Ekranas“), J.Wilkas („Žalgiris) – 7 įvarčiai.