A lygoje sugrįžo intriga – „Žalgiris“ svečiuose įveikė „Ekraną“

Į Lietuvos futbolo čempionatą – A lygą – sugrįžta intriga. VMFD „Žalgiris“ sekmadienį svečiuose 2:1 (1:0) įveikė Panevėžio „Ekraną“ ir panaikino pastarojo atotrūkį turnyrinėje lentelėje.
„Žalgirio“ futbolininkų džiaugsmas. / Evaldo Šemioto nuotr.

Intriguojančiame mače jau pirmosiomis minutėmis puikią progą įmušti turėjo šeimininkai, bet tai nepavyko nei Adamai Fofanai, nei Andriui Veličkai. Už neišnaudotą progą „Ekraną“ nubaudė svečiai – Mario Grgurovičius (9 min.) nesuklydo.

Antrojo kėlinio pradžioje scenarijus pasikartojo. Po pavojingos „Ekrano“ atakos, kurios šeimininkams nepavyko užbaigti įvarčiu, „Žalgiris“ surengė žaibišką kontraišpuolį ir padvigubino pranašumą. Pasižymėjo Arminas Vaskela (51 min.).

„Ekranas“ puolė švelninti rezultato, tačiau svečiai patikimai gynėsi. Ypač sėkmingai rungtyniavo „Žalgirio“ vartininkas Marius Rapalis. Dar tvirčiau iniciatyvą į savo rankas panevėžiečiai perėmė, kai už antrą geltonąją kortelę iš aikštės buvo pašalintas „Žalgirio“ legionierius M.Grgurovičius (70 min.).

„Ekranas“ įvartį pagaliau pasiekė 77 minutę, kai pasižymėjo A.Fofana. Visgi, nepaisant visų šeimininkų pastangų, daugiau įvarčių nebuvo įmušta ir „Žalgiris“ iškovojo svarbią pergalę.

Po jos A lygos lyderiai žengia koja kojon – ir „Ekranas“ (20 rungt.), ir „Žalgiris“ (21 rungt.) yra surinkę po 47 taškus. Tiesa, čempiono titulą ginantis Panevėžio klubas dar turi vienas rungtynes atsargoje.

Kitas sekmadienį vykusios A lygos mačas tarp „Mažeikių“ ir Gargždų „Bangos“ baigėsi lygiosiomis – 2:2 (0:2).

Svečiai pirmavo po G.Gailiaus (12 min) ir K.Urbaičio (19 min.) įvarčių, tačiau antrajame kėlinyje taiklūs V.Lapeikio (51 min.) bei S.Lendelio (57 min.) smūgiai padovanojo tašką šeimininkams.

Po šių lygiųjų „Banga“ (30 tšk.) pakilo į penktąją turnyrinės lentelės vietą, o „Mažeikiai“ (27 tšk.) liko aštunti.