A lygos lyderiai „Ekranas“ ir „Sūduva“ pasidalijo po tašką (rezultatai)

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygos čempionate 21-ojo turo rungtynėse lygiosiomis sužaidė čempionato lyderiai Panevėžio „Ekranas“, Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“, pergales svečiuose šventė Tauragės „Tauras“ ir „Šiauliai“, o Pakruojo „Kruoja“ prarado taškų namuose, rašo LFF.lt.
„Sūduvos“ ir „Ekrano“ rungtynių akimirka
„Sūduvos“ klubui (k.) nepavyko priartėti prie „Ekrano“. / T.Stasevičiaus/tst-foto.lt nuotr.

„Sūduvai“ nepavyko sumažinti atsilikimo

Didžiausią susidomėjimą kėlusioje turo dvikovoje „Sūduva“ svečiavosi Panevėžyje ir bandė aptirpdyti atsilikimą nuo lyderio „Ekrano“, tačiau turėjo tenkintis lygiosiomis 1:1.

Pirmą rungtynių įvartį 27-ą minutę įmušė buvęs „Ekrano“ puolėjas Povilas Lukšys. Jis pasižymėjo jau 11-ą kartą šį sezoną ir pirmauja rezultatyviausių žaidėjų klasifikacijoje.Tačiau netrukus „Ekranas“ uždirbo 11 metrų baudinį, o jį realizavo anksčiau „Sūduvoje“ žaidęs saugas Ramūnas Radavičius.

Antrame kėlinyje žaidybinę persvarą turėjo „Sūduva“. Marijampolės ekipa rungtynėms artėjant į pabaigą turėjo dvi puikias progas pasižymėti, tačiau nei Povilui Lukšiui, nei Ričardui Beniušiui pabėgus nuo gynėjų nepavyko įveikti vartininko Tado Kaunecko.  „Ekranas“ išsaugojo lygų rezultatą ir tuo pačiu pranašumą prieš persekiotojus „Žalgirį“ ir „Sūduvą“.

„Norint kovoti dėl čempionų titulo – o tai yra mūsų tikslas – reikėjo pergalės. Turėjome šansų, tačiau nepasisekė“, – sakė „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Donatas Vencevičius.

„Rungtynių svarba nulėmė susikaustymą ir įtampą. Kitas dalykas – prisidėjo ir oro problema. Kai kuriais momentais lydėjo sėkmė, bet ją irgi reikia nusipelnyti. Pasiektas rezultatas leidžia žiūrėti į ateitį pozityviai“, – teigė „Ekrano“ strategas Valdas Urbonas.

„Žalgiris“ ir „Kruoja“ išleido pergales iš rankų

Antrą turą iš eilės pergalės nepavyko iškovoti „Žalgiriui“. Vilniečiai išvykoje vėl sužaidė lygiosiomis 1:1, šį kartą su Gargždų „Banga“. „Žalgiris“ į priekį išsiveržė sužaidus 27 minutes; pasižymėjo Nerijus Astrauskas. Tačiau neišnaudoję progų padidinti pranašumą sostinės futbolininkai buvo nubausti – likus žaisti dvi minutes pakartotiniu smūgiu gausiai susirinkusius „Bangos“ gerbėjus nudžiugino Aurelijus Staponka.

„Pirmame kėlinyje turėjome progų, tačiau jų neišnaudojome. Dėl to esame kalti tik patys“, – po rungtynių trumpai kalbėjo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas.

„Futbolas šiandien parodė abi savo puses, koks gali būti gražus ir negailestingas. Antrame kėlinyje mūsų vyrai pradėjo kovoti, stengtis ir išgelbėjo Gargždų miesto šventę“, – kalbėjo „Bangos“ strategas Arminas Narbekovas.

Panašiu scenarijumi susiklostė rungtynės Pakruojyje, kur „Kruoja“ pirmavo prieš Kauno „Atletą“ po Povilo Krasnovskio įvarčio rungtynių pradžioje. Prieš pertrauką „Atletas“ nerealizavo 11 metrų baudinio, tačiau savo tikslą pasiekė paskutinėmis pagrindinio laiko minutėmis – po kampinio smūgiu galva įmušė Erikas Rūškys – 1:1.

„Jei būtume šias rungtynes pralaimėję, galėčiau drąsiai teigti, kad futbolas nėra teisingas žaidimas. Vaikinų atkaklumas vis tiek davė savo vaisių“, – „Atleto“ oficialioje svetainėje cituojamas komandos vyriausiasis treneris Saulius Širmelis.

Buvo per daug nereikalingos saviveiklos aikštėje, trūko tarpusavio supratimo bei psichologinio nusiteikimo rimtai kovai. Galima nugalėti priešininką, tačiau save įveikti būna sunkiausia“, – kalbėjo „Kruojos“ strategas Albertas Klimavičius.

Pranoko varžovus po pertraukos

Sėkmingos išvykos buvo Tauragės „Taurui“ ir „Šiauliams“. Ketvirtą vietą A lygoje užimantys tauragiškiai Mažeikiuose 3:1 įveikė vietos ekipą, nors po pirmo kėlinio rezultatas ir buvo lygus 0:0.

Pirmame kėlinyje savo pranašumo įvarčiais nesugebėjęs paversti  „Tauras“ tai pagaliau padarė antro kėlinio pradžioje – po Andriaus Gedgaudo smūgio Tomas Kizevičius nukreipė kamuolį į savo vartus. 63 min. jau po A.Gedgaudo perdavimo įmušė Nerijus Mačiulis. Dar po įvartį komandos pelnė per pridėtinį laiką – „Tauro“ gretose pasižymėjo Lukas Bielskis, „Mažeikių“ – Nerijus Kumža.

Tuo tarpu Klaipėdoje pirmame kėlinyje „Šiauliai“ taip pat dominavo prieš vietos „Klaipėdą“, tačiau niekaip nesugebėjo įmušti įvarčio. Vis dėlto po pertraukos „Šiauliams“ pavyko naujajam treneriui Valdui Ivanauskui padovanoti tris taškus ir nutraukti seriją be pergalių. 73 min. įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs Vaidas Viktoravičius, o likus žaisti penkias minutes iki pagrindinio laiko pabaigos Mantas Kuklys įtvirtino pergalę.

„Džiugu, kad po septynerių nelaimėtų rungtynių pavyko pasiekti pergalę. Komandai nukrito tam tikra psichologinė našta“, – kalbėjo „Šiaulių“ trenerio asistentas Deivis Kančelskis.

„Vaikinai kovėsi ir po pirmo kėlinio galėjome galvoti apie tašką. Bet paslydome ten, kur galėjome nepaslysti – po standartinės situacijos“, – sakė „Klaipėdos“ vyriausiasis treneris Rimantas Skersys.

LFF A lygos 21-ojo turo rungtynių statistika

„Banga“ (Gargždai) – „Žalgiris“ (Vilnius) 1:1 (0:1)
Teisėjas – A.Kancleris (Klaipėda), 1 400 žiūrovų
Įvarčiai: 88 min. A.Staponka („Banga“); 27 min. N.Astrauskas („Žalgiris“)
Įspėjimai: 68 min. M.Choruži („Banga“)

„Kruoja“ (Pakruojis) – „Atletas“ (Kaunas) 1:1 (1:0)
Teisėjas – S.Atmanavičius (Klaipėda), 290 žiūrovų
Įvarčiai: 15 min. P.Krasnovskis („Kruoja“); 89 min. E.Rūškys („Atletas“)
Įspėjimai: 45+1 min. M.Gardzijauskas, 64 min. D.Paulauskas, 88 min. R.Slepakovas („Kruoja“); 11 min. M.Grušauskas, 47 min. E.Rūškys, 81 min. R.Garastas.
43 min. P.Smaryginas („Atletas“) neįmušė 11 m. baudinio

„Klaipėda“ (Klaipėda) – „Šiauliai“ (Šiauliai) 0:2 (0:0)
Teisėjas: S.Slyva (Kaunas), 500 žiūrovų
Įvarčiai: 73 min. V.Viktoravičius, 85 min. M.Kuklys („Šiauliai“)
Įspėjimai: 43 min. L.Valius, 44 min. E.Biskys („Klaipėda“); 12 min. G.Freidgeimas, 53 min. V.Lapeikis („Šiauliai“)

„Mažeikiai“ (Mažeikiai) – „Tauras“ (Tauragė) 1:3 (0:0)
Teisėjas: V.Vasiliauskas (Telšiai), 300 žiūrovų
Įvarčiai: 90+3 min. N.Kumža („Mažeikiai“); 48 min. T.Kizevičius („Mažeikiai“ į savo vartus), 53 min. N.Mačiulis, 90+1 min. L.Bielskis („Tauras“) Įspėjimai: 54 min. M.Lėkis, 58 min. J.Mockus („Tauras“)

„Ekranas“ (Panevėžys) – „Sūduva“ (Marijampolė) 1:1 (1:1)
Teisėjas: G.Mažeika (Kaunas), 850 žiūrovų
Įvarčiai: 34 min. (iš 11m.) R.Radavičius („Ekranas“); 27 min. P.Lukšys („Sūduva“)
Įspėjimai: 30 min. A.Arlauskas („Ekranas“); 47 min. E.Grigaitis, 62 min. A.Urbšys („Sūduva“)
Pašalinimai: 78 min. D.Vencevičius („Sūduva“, vyr. treneris) pašalintas iš techninės zonos

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?