„Barcelona“ pirmą kartą laimėjo pasaulio futbolo klubų taurę (video)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose pasibaigusį septynių klubinių komandų planetos futbolo taurės turnyrą trečią kartą iš eilės laimėjo pajėgiausia Senojo žemyno komanda – šįsyk Ispanijos čempionė „Barcelona“.
„Barcelona“ futbolo klubas ir toliau renka visus įmanomus titulus iš eilės
„Barcelona“ futbolo klubas ir toliau renka visus įmanomus titulus iš eilės. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 „Barcelona“

Šeštadienį turnyro finale „Barcelona“ futbolininkai tik per pratęsimą 2:1 (0:1, 1:1) palaužė Pietų Amerikos čempionės Buenos Airių „Estudiantes“ (Argentina) vienuolikės pasipriešinimą ir tapo pirmąja Ispanijos komanda, laimėjusia šį turnyrą.

„Libertadores“ taurės laimėtoja pirmavo po Mauro Bosellio (37 min.) tikslaus smūgio, tačiau baigiantis pagrindiniam laikui Pedro (89 min.) išlygino rezultatą, o per pratęsimą geriausias planetos futbolininkas argentinietis Lionelis Messi (110 min.) įmušė pergalingą įvartį.

Beje, „Barcelona“ komandai tai buvo jau šeštasis laimėtas trofėjus 2009 metais. Katalonijos klubas taip pat tapo Ispanijos čempionu, laimėjo šalies taurę bei Supertaurę, nugalėjo UEFA Čempionų lygoje ir iškovojo UEFA Supertaurę.

Trečią vietą JAE vykusiame turnyre užėmė Pietų Korėjos „Pohang Steelers“ klubas. Jis šeštadienį mažajame finale tik po baudinių serijos 4:3 įveikė „Atlante“ (Meksika) ekipą.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0), o per pratęsimą sirgaliai įvarčių neišvydo.

Penktoje vietoje liko Okeanijos čempionai „Auckland City“ (Naujoji Zelandija) futbolininkai, kurie trečiadienį 3:2 (1:0) įveikė „TP Mazembe“ (Kongo Demokratinė Respublika) vienuolikę. Pastaroji galutinėje rikiuotėje liko šešta.