2015 02 25 /23:58

Čempionų lygoje – favoritų medžioklė: „Arsenal“ ir „Atletico“ nugalėti

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje baigėsi pirmojo rato kovos. Nors trečiadienio poros, iš pirmo žvilgsnio, nebuvo tokios įspūdingos kaip antradienio, tačiau abejos rungtynės baigėsi staigmenomis. Kuklus „Monaco“ klubas, žaidęs be kelių pagrindinės sudėties žaidėjų, Londone jautėsi lyg šeimininkas ir įveikė „Arsenal“ 3:1. Tuo tarpu Lėverkuzeno „Bayer“ primetė savo žaidimą Ispanijos čempionui „Atletico“ ir laimėjo 1:0.
Yannickas Ferreira Carrasco
Yannickas Ferreira Carrasco / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Prancūzijos čempionate ketvirtoje vietoje žygiuojantis „Monaco“ klubas prieš burtų traukimą buvo vienas geidžiamiausių aštuntfinalio varžovų. Vis dėlto, Monako ekipa įrodė – žaidžia ne pavardės.

Jeigu nežinotum, nebūtum pagalvojęs, kad prancūzai rungtyniauja išvykoje – Londone jie darė, ką norėjo. Septynis kartus „Monaco“ ekipa pataikė į vartų plotą ir įmušė tris įvarčius. Tai buvo pirmasis šių komandų susitikimas oficialiose rungtynėse po to, kai Arsene'as Wengeras 1996 m. iš „Monaco“ atvyko į „Arsenal“.

„Scanpix“/AP nuotr./Arsene'as Wengeras

Kai jau atrodė, kad „Arsenal“ iš balos išlips bent kažkiek sausesni – A.O.Chamberlaine'as 90+1 min. įmušė įvartį, „Monaco“ kirto atgal. Puikus Yannicko Ferreiros smūgis prieš pat lemiamą švilpuką leidžia „Monaco“ jausti užtikrintai. Po trijų savaičių namie jiems tiks pralaimėjimas net 0:2.

Kitose rungtynėse Lėverkuzene intrigos ir puikaus žaidimo netrūko – galbūt pritrūko įvarčių. Vis dėlto, mačas buvo puikus.

Dviejų skirtingus stilius propaguojančių komandų mūšyje geriau jautėsi „Bayer“ ekipa, nuo pat rungtynių pradžios primetusi savo žaidimą, perėmusi kamuolio kontrolę. Pagal šį rodiklį vokiečiai laimėjo 63:37.

Vis dėlto, pirmajame kėlinyje neabejotinai geriausią progą turėjo „Atletico“, kai į Gabi smūgį vartininkas spėjo sureaguoti paskutinę akimirką.

Karimas Bellarabi ir Hakanas Calhanoglu sukūrė mačo įvartį, nors didžioji laurų dalis atitenka perdavimą atlikusiam vokiečiui. H.Calhanoglu smūgis buvo galingas ir tikslus. 76 min. savo komandą paskandino Tiago, gavęs antrą geltoną kortelę ir palikę aikštę. Atsakomajame mače Madride nebus ir per daug geltonų kortelių turnyre prisirinkusio D.Godino.

Išsamūs rungtynių aprašymai su įvarčių video – žemiau.

„Bayer“ – „Atletico“ 1:0

88 min. Aikštėje kilo nedidelis susistumdymas, teisėjas peštukams padalijo geltonų kortelių – po vieną gavo F.Torresas iš „Atletico“ bei G.Castro ir S.Kiesslingas iš „Bayer“.

85 min. Tiek kamuolio, tiek žaidimo kontrolė buvo „Bayer“ rankose. Juos itin triukšmingai palaikė sirgaliai, dainavę pergalės dainas. „Atletico“ sunkiai sekėsi bent kiek ilgiau turėti kamuolį, aktyviai žaidę vokiečiai greitai jį perimdavo.

76 min. Jau ne pirmą ir ne antrą kartą grubiai žaidęs Tiago gavo antrąją geltoną kortelę – mačas jam baigtas.

75 min. „Atletico“ įmušė po kampinio, tačiau įvartis neužskaitytas.

74 min. Puikiai žaidė J.Drmičius, vienas išmaudęs tris „Atletico“ gynėjus. Vis dėlto, paskutinę akimirką puolėjas slystelėjo ir smūgio tinkamai neatliko.

64 min. Trečiasis ispanų keitimas – Arda Turaną keitė Fernando Torresas.

60 min. D.Godinas gavo geltoną kortelę ir turės praleisti atsakomąjį mačą.

57 min. Įvartis! Hakanas Calhanoglu. Nuostabus įvartis. K.Bellarabi atliko perdavimą kulnu į dešinę, kur į baudos aikštelę kirtęs turkas atliko neatremiamą smūgį.

45+3 min. B.LENO! Neįtikėtina vartininko reakcija. Prieš pat pertrauką „Atletico“ kėlė kampinį, kamuolys atšoko Gabi, kuris paleido pavojingą smūgį pažeme, o vartininkui kamuolį užstojo komandos draugai. Vis dėlto, vokietis spėjo sureaguoti ir atmušti smūgį.

42 min. Dar vienas keitimas „Atletico“ gretose. S.Niguezas pakeistas R.Garcia.

40 min. Puiki „Atletico“ proga. Po perdavimo A.Griezmannas gavo kamuolį prie pat vartininko, tačiau B.Leno numušė kamuolį beveik nuo prancūzo galvos.

38 min. D.Simeonei teko atlikti keitimą. Traumą patyręs G.Siqueira pakeistas J.Gamezu.

36 min. Antra geltona kortelė – „Bayer“ gynėjui K.Papadopolousui.

30 min. Per pirmą pusvalandį „Bayer“ kamuolio kontrolė siekė net 67 proc., „Atletico“ atakos dažnai baigdavosi labai greitai. Visas pavojingiausias progas sukūrė vokiečiai.

26 min. E.Spahičius atliko puikų smūgį, tačiau vartininkas kamuolį stebuklingai ištraukė jau iš viršutinio vartų kampo.

22 min. Pirmoji geltona kortelė – Tiago („Atletico“).

21 min. „Atletico“ pavojingai sužaidė kampinio metu, tačiau vietoje atsidūrė vartininkas B.Leno. Po jo nusmūgiuoto kamuolio „Bayer“ žaidėjai surengė greitą ataką, tačiau prieš pat baudos aikštelę buvo sustabdyti.

16 min. Dar vienas smūgis. Josipo Drmićiaus galingas šūvis baudos aikštelėje buvo blokuotas ispanų gynėjų.

13 min. Pirmąjį mačo kampinį kėlė „Bayer“ ir sukūrė pavojingą situaciją. Kamuolį kiek toliau numušė vartininkas, tačiau jis atšoko po E.Spahičiaus kojomis, kuris atliko gerą smūgį link vartų. Nuo įvarčio išgelbėjo M.Mandžukičius, užkišęs koją jau ant vartų linijos.

8 min. Puikią progą turėjo „Atletico“. Kamuolys baudos smūgio metu buvo įžaistas iš labai toli, atšoko ispanui, kuris bandė smūgiuoti iš už baudos aikštelės. Kamuolys nusipjovė nuo kojos, tačiau skriejo tiesiai į A.Griezmanną, kuris nesugebėjo susitvarkyti su nepatogiu kamuoliu ir tinkamo smūgio neatliko.

7 min. Rungtynės prasidėjo gana ramiai, kamuolį daugiau kontroliavo vokiečiai. Jie surengė ir pirmąją pavojingesnę ataką, kai greito išpuolio metu gausiomis pajėgomis priartėjo prie ispanų baudos aikštelės, tačiau L.Benderio smūgis iš toli buvo labai netaiklus.

„Bayer“ startinė sudėtis: B.Leno, R.Hilbertas, E.Spahičius, K.Papadopoulos, Wendellas, L.Benderis, G.Castro, H.Çalhanoğlu, H.M.Sonas, K.Bellarabi, J.Drmičius.

„Atletico“ startinė sudėtis: M.Moya, Juanfranas, J.Miranda, D.Godinas, G.Siqueira, Gabi, Tiago, Saulas Niguezas, A.Turanas, A.Griezmannas, M.Mandžukičius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Aymenas Abdennouras

„Arsenal“ – „Monaco“ 1:3

90+4 min. ĮVARTIS! Yannickas Ferreira neleido anglams ilgai pasidžiaugti. Individualus reidas į baudos aikštelę baigėsi galingu ir vartininkui nepasiekiamu smūgiu.

90+1 min. ĮVARTIS! Alexas Oxlaide'as Chamberlaine'as pirmasis prišoko prie vartininko atmušto kamuolio, apgavo gynėją ir klastingu smūgiu įmušė įvartį.

86 min. Bedantis londoniečių žaidimas tęsėsi, o be kelių pagrindinių žaidėjų kovojusi „Monaco“ ekipa šeimininkavo varžovų aikštėje.

76 min. „Arsenal“ atakavo, tačiau aštrių progų nesukūrė. Atrodė, kad Anglijos klubo žaidėjai yra pavargę, ne itin rodė norą žaisti.

66 min. „Arsenal“ supyko. Theo Walcottas smūgiavo stipriai, tačiau vartininkas atrėmė. Po minutėlės dar vieną pavojingą smųūgį kalė Danny Welbeckas, tačiau maždaug nuo 11 metrų žymos pataikė į... nugriuvusį komandos draugą.

61 min. Anthony Martialas vos neįmušė trečio, kai baudos aikštelėje būdamas laisvas smūgiavo tiesiai į vartininką.

58 min. O.Giroud vėjais paleido dar vieną puikią progą įvarčiui, nepataikęs į vartus, kai vartininkas tiesiai jam atmušė kamuolį.

53 min. ĮVARTIS! Baudos aikštelėje atsidengęs Dimitaras Berbatovas gavo perdavimą tiesiai po kojomis ir puikiu smūgiu nuginklavo D.Ospiną.

52 min. Dar vienas prancūzo šansas. Po aukšto perdavimo O.Giroud prie vartų priėmė kamuolį galva, tačiau ir vėl smūgiavo pro šalį.

46 min. Proga! O.Giroud sulaukė nuostabaus A.Sanchezo perdavimo, kai įbėgo į baudos aikštelę, tačiau mušė pro šalį.

45+2 min. Nieko išskirtinio, išskyrus U.Echiejile parodytą geltoną kortelę, kėlinio pabaigoje neįvyko.

42 min. „Arsenal“ žaidėjas F.Coquelinas gavo geltoną kortelę.

38 min. ĮVARTIS! Geoffrey Kondogbia tolimas smūgis palietė gynėją, nestipriai pakeitė skriejimo kryptį, tačiau to pakako, kad vartininkas D.Ospina kamuolio nepasiektų. „Monaco“ priekyje.

36 min. J.Moutinho vėl pavojingai smūgiavo po komandos draugo perdavimo. Šūvis skriejo virš vartų.

30 min. „Arsenal“ turėjo nedidelę kamuolio kontrolės persvarą, daug bandė remtis individualiais veiksmais ir trumpais perdavimais, tačiau „Monaco“ gynyba viską lengvai perskaitydavo.

24 min. O.Giroud po kampinio pavyko atlikti smūgį galva, tačiau jis buvo netikslus.

19 min. J.Moutinho bandymas atlikti smūgį į vartus buvo nevykęs – skriejo gerokai pro šalį.

16 min. „Monaco“ puolėjas D.Berbatovas norėjo pavogti ilgametę Filippo Inzaghi pravardę, kad italas gimęs nuošalėje. D.Berbatovas per 16 minučių į nuošalę pateko jau tris sykius.

12 min. Antrasis „Arsenal“ kampinis taip pat pavojaus nesukūrė.

5 min. Šeimininkai buvo aktyvūs, jau kėlė kampinį, tačiau didesnio pavojaus jis nesukėlė.

2 min. D.Welbeckas jau spėjo atlikti smūgį į vartus, kai gavo kamuolį beveik ant baudos aikštelės linijos. Šūvis iš geros situacijos skriejo gerokai per aukštai.

„Arsenal“ startinė sudėtis: D.Ospina, H.Bellerinas, P.Mertesackeris, L.Koscielny, K.Gibbsas, F.Coquelinas, S.Cazorla, Alexis, M.Ozilas, D.Welbeckas, O.Giroud.

„Monaco“ startinė sudėtis: D.Subašičius, Eldersonas, Wallace'as, A.Abdennouras, A.Touré, Fabinho, J.Moutinho, G.Kondogbia, N.Diraras, A.Martialas, D.Berbatovas

„Arsenal“ – „Monaco“

Londono klubas per 10 pastarųjų rungtynių „Premier“ lygoje iškovojo 8 pergales ir patyrė du pralaimėjimus. Nors vienas jų vasario 7 d. prieš „Tottenham“ buvo labai skaudus, tačiau šiuo metu ekipa čempionate žengia trečia.

„Monaco“ vasario 8-ąją pralaimėjo po to, kai „Ligue 1“ pirmenybėse buvo nepralaimėjusi 8 mačų iš eilės. Šalies pirmenybes labai silpnai pradėjusi ekipa jau yra Prancūzijos čempionato ketvertuke.

Tai pirmasis šių komandų susitikimas oficialiose rungtynėse po to, kai Arsene'as Wengeras 1996 m. iš „Monaco“ atvyko į „Arsenal“. Prancūzus kamuoja traumos – nežais puolėjas Lacina Traore, Ricardo Carvalho, Andrea Raggi, Tiemoue Bakayoko. Kapitonas Jeremy Toulalanas nežais dėl diskvalifikacijos. „Arsenal“ gretose gali nebūti Aarono Ramsey ir Alexo Oxlade'o Chamberlaino.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Fernando Torresas ir „Atletico“ ekipos džiaugsmas

„Bayer“ – „Atletico“

Vokietijos komanda šalies pirmenybėse yra tik šešta ir per šešerias pastarąsias rungtynės laimėjo tik sykį, patyrė dvi nesėkmes. Vis dėlto, nuo trečiosios vietos komandą skiria tik 4 taškai.

Ispanijos čempionas „Atletico“ šiuo metu „Primeroje“ žengia trečias, prieš dvi savaites ekipa netikėtai pralaimėjo Vigo „Celta“. Neskaitant šios nesėkmės ir pralaimėjimų „Barcelona“ ekipai, Madrido futbolininkai šį sezoną apsukų nesumažino, jau tris kartus įveikė „Real“.

Trečiadienio rungtynėse „Bayer“ klubas dėl diskvalifikacijos neturės vieno svarbiausių gynėjų Omero Toprako. Daugiau jokių rimtų praradimų komandos neturi. Daugelis futbolo specialistų „Atletico“ laiko neabejotinu poros favoritu.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas