Čempionų lygos pusfinalyje Madrido „Real“ sugebėjo pasiųsti „Bayern“ į nokdauną

Trečiadienio vakarą UEFA Čempionų lygoje buvo sužaistos antrojo pusfinalio pirmosios rungtynės. Svarbią pergalę namuose iškovojo ispanų Madrido „Real“ futbolininkai, kurie vieno įvarčio skirtumu – 1:0 palaužė Miuncheno „Bayern“. Tad vokiečiai turės šansą atsitiesti atsakomosiose rungtynėse namie, nors šiokia tokia persvara priklauso ispanams. Pasaulio žiniasklaida jau tikina, kad karališkasis klubas sugebėjo pasiųsti „Bayern“ į nokdauną ir tik lieka klausimas – ar UEFA čempionų lygos nugalėtojams tai nebus nokautas?
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo / „Scanpix“ nuotr.

Rungtynes daug aktyviau pradėjo Miuncheno „Bayern“ futbolininkai, kurie rengė reidus ispanų vartų link, tačiau „Real“ gynyba neklydo. Ispanai įvartį įmušė pirmos realios progos metu. 19-ąją minutę Cristiano Ronaldo atliko puikų perdavimą Fábio Coentrão, o šis perdavė kamuolį prancūzui Karimui Benzema, kuris užtikrintai užbaigė ataką ir išvedė šeimininkus į priekį.

Pelnytas įvartis tarsi įkvėpė šeimininkus ir šie vieną po kitos surengė tris puikias atakas.

Iš pradžių Angelis Di Maria pakabino kamuolį į baudos aikštelę, tačiau aukščiau už visus iššokęs Cristiano Ronaldo smūgiavo tiesiai į Manuelį Neuerį. Netrukus pats argentinietis pabandė laimę smūgiu iš toli, bet M.Neueris ir vėl buvo savo vietoje. Galiausiai, 26-ąją minutę C.Ronaldo privalėjo įmušti antrąjį įvartį, tačiau visiškai laisvas iš maždaug 12 metrų atstumo smūgiavo aukštai virš vartų.

Atsigavę po šoko „Bayern“ žaidėjai susigrąžino iniciatyvą, bet daugiausia aukštais kamuoliais grįstas žaidimas norimo rezultato nedavė. Iki pertraukos dar įsiminė pavojingas A.Di Marios smūgis iš aštraus kampo, bet tikslo jis nepasiekė.

Antroji susitikimo dalis vyko prasidėjo C.Ronaldo klastingu smūgiu, kurį atmušė M.Neueris. Kėlinio viduryje pasikartojo analogiška situacija, o jos baigtis buvo identiška. Netrukus po to, vietoj portugalo į aikštė žengė Garethas Bale’as.

Dvikovai vis labiau artėjant į pabaigą, „Bayern“ tvirtai perėmė žaidimo kontrolę ir sukūrė kelis labai pavojingus epizodus.

81-ąją minutę patogioje smūgiui pozicijoje atsidūrė po keitimo aikštėje pasirodęs Thomas Mulleris, bet puolėjo bandymą į kampinį nukreipė gynėjai. Netrukus idealų šansą turėjo taip pat ne nuo pradžių rungtyniavęs Mario Gotze, bet pastarojo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į Ikerą Casillasą.

Paskutiniu mačo akordu tapo T.Mullerio bandymas baudos aikštelėje smūgiuoti apsisukus. Vokiečiui kiek sutrukdė Xabi Alonso, dėl ko puolėjas prašė skirti 11 metrų baudinį, tačiau dvikovai teisėjavęs Howardas Webbas nusprendė to nedaryti.

Tai buvo paskutinis pavojus prie kurios nors iš komandų vartų, o neužilgo nuskambėjęs finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo minimalią šeimininkų pergalę.

Atsakomasis ekipų susitikimas Miunchene vyks ateinantį antradienį.

Kitame pusfinalyje tarp Londono „Chelsea“ ir Madrido „Atletico“ ekipų po pirmųjų rungtynių rezultatas yra lygus 0:0.

Antrasis kėlinys: Madrido „Real“ – Miuncheno „Bayern“ 1:0

84 min. Galingai smūgiavo Mario Gotze, tačiau užtikrintai savo vartus apgynė Ikeras Casillas.

82 min. A.Illarramendis pakeitė Isco.

81 min. Gerą progą išlyginti rezultatą turėjo T. Mülleris, tačiau vokiečiams ir toliau trūko tikslumo.

74 min. Du keitimai ir „Real“ komandoje. Cristiano Ronaldo pakeitė Garethas Bale'as. R.Varane pakeitė Pepę.

72 min. Dar du keitimai Miuncheno komandoje. Mario Götze pakeitė Francką Ribery. T. Mülleris pakeitė B.Schweinsteigerį.

66 min. Javi Martínezas pakeitė Rafinhą.

62 min. „Real“ gynyba laikėsi solidžiai, nors smūgius vartų link atliko Toni Kroosas ir Arjenas Robbenas. „Real“ bandė išlaikyti susikurtą pranašumą kieta gynyba.

57 min. Isco sužaidė ranka ir užsidirbo pirmąją geltoną kortelę šiose rungtynėse.

51 min. Jau dešimtas kampinis prie „Real“ vartų. Madrido ekipa dar kartą apsigynė.

47 min. Cristiano Ronaldo ryžtingai pradėjo antrąją rungtynių dalį. Tačiau jo smūgiuotą kamuolį gaudė M.Neueris.

Pirmasis kėlinys: Madrido „Real“ – Miuncheno „Bayern“ 1:0

45 min. Pelnytas įvartis kiek išmušė iš vėžių „Bayern“ ekipą, kuri iki tol žaidė gana agresyviai. Madrido ekipa įgavo pasitikėjimo ir Cristiano Ronaldo dar turėjo realią progą pasižymėti, bet jos neišnaudojo. Vokiečiai dar turi 45 minutes pakeisti šias rungtynes.

19 min. ĮVARTIS. Madrido „Real“ išnaudojo pirmą realią progą pasižymėti šiose rungtynėse. Cristiano Ronaldo atliko puikų perdavimą Fábio Coentrão, o šis perdavė kamuolį prancūzui Karimui Benzema, kuris užtikrintai užbaigė ataką ir išvedė šeimininkus į priekį.

14 min. Svečiai iš Miuncheno užtikrintai kontroliavo žaidimą. „Real“ teko gintis nuo Arjeno Robbeno ir kompanijos reidų prie Madrido ekipos vartų.

Startinės sudėtys:

„Real“: I.Casillas; Carvajalas, Pepe, S.Ramosas, Coentrao; Xabi Alonso, L.Modričius, Isco; Angelis Di Maria, K.Benzema, Cristiano Ronaldo.

„Bayern“: M.Neueris; Rafinha, J.Boatengas, Dante, D.Alaba; P.Lahmas, B.Schweinsteigeris; A.Robbenas, T.Kroos, F.Ribery; M.Mandžukičius.