„Euro 2024“ atranka: nemalonumų išvengę ispanai ir žūtbūtinė Lenkijos pergalė

2024 m. Europos futbolo čempionato atrankoje sužaisti dar septyni susitikimai. Tarp svarbias pergales pasiekusių komandų – ir Ispanija bei Lenkija.
Alvaro Morata
Alvaro Morata / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

A grupė

Ispanija – Škotija 2:0
Kipras – Norvegija 0:4

Sevilijoje prieš škotus žaidę ispanai ilgai negalėjo pralaužti svečių gynybos, o sužaidus valandą Škotija galėjo netgi pirmauti, bet Scotto McTominay'aus pasiektą įvartį atšaukė VAR.

Ispanus link pergalės galiausiai nutempė 74-ąją minutę po preciziško Jesuso Navaso perdavimo Alvaro Moratos įmuštas įvartis. 86-ąją minutę pergalę įtvirtino Oihanas Sancetas.

Jei ispanai būtų neiškovoję pergalės, juos A grupėje, iš kurios į „Euro 2024“ pateks dvi komandos, būtų prisiviję norvegai, svečiuose sutalžę Kiprą.

Pirmąjį įvartį norvegams 33-iąją minutę įmušė Alexanderis Sorlothas, tuomet dusyk – 65 ir 72 min. – pasižymėjo Erlingas Haalandas, o Kipro triuškinimą 81-ąją minutę užbaigė Fredrikas Aursnesas.

Standings provided by Sofascore

D grupė

Kroatija – Turkija 0:1

D grupės lyderių akistatoje Osijeko mieste labai svarbią pergalę pasiekė Turkija.

Jų laimėjimą lėmė 30-ąją minutę įmuštas Bariso Alpero Yilmazo įvartis.

Turkai labai sutvirtino savo pozicijas kovoje dėl bilieto į Europos pirmenybes, o kroatams pasitarnavo tai, jog ankstesnėse grupės rungtynėse Latvija įveikė jų persekiotojus armėnus.

E grupė

Farerų salos – Lenkija 0:2
Albanija – Čekija 3:0

Labai svarbią pergalę svečiuose iškovojo lenkai, iki tol buvę tik ketvirtoje vietoje.

Mūsų kaimynus jau 4-ą minutę į priekį išvedė Sebastianas Szymanskis, o 65-ąją minutę pergalę įtvirtino Adamas Buksa.

Farerai rungtynes baigė su 10 žaidėjų, nes vos prasidėjus antrajam kėliniui iš aikštės buvo pašalintas Horfuras Askhamas.

Pergalė leido lenkams pakilti į antrąją vietą, nes joje iki tol buvę čekai net 0:3 nusileido albanams, kurie yra pirmi ir labai priartėjo prie bilieto į Europos čempionatą.

I grupė

Andora – Kosovas 0:3
Baltarusija – Rumunija 0:0

I grupėje buvo atšauktos vienerios rungtynės – Izraelio akistata su Šveicarija. To priežastis – įvykiai „Hamas“ užpultame Izraelyje, dėl kurių šios šalies futbolininkai negali palikti šalies.

Vis dėlto palankaus rezultato izraeliečiai sulaukė iš Budapešto, kur namų rungtynes žaidė Ukrainą niokojančiai Rusijai padedančios Baltarusijos rinktinė. Ten baltarusiai atsilaikė prieš rumunus, kurie yra antroje pozicijoje.