Europos čempionato atranka: G.Chiellini mušė ir į varžovų, ir į savo vartus, bet Italija laimėjo

Penktadienį Europoje buvo žaidžiamos atrankos rungtynės į 2016 metų Europos futbolo čempionatą. Italija 2:1 nugalėjo Azerbaidžaną, o Nyderlandai 3:1 susidorojo su Kazachstanu.
Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini / AFP/„Scanpix“ nuotr.
H grupė

Malta kiek netikėtai net 3:0 sutriuškino Norvegiją. Italijos rinktinei pavyko išplėšti pergalę po sunkios kovos. Pirmojo kėlinio pabaigoje italus į priekį išvedė Giorgio Chiellini, kuris sėkmingai smūgiavo į vartus po Andrea Pirlo pakelto kampinio. 76-ąją minutę tas pats G.Chiellini suklydo ir įsimušė į savus vartus, išlygindamas rezultatą. Vos po kelių minučų G.Chiellini dar kartą mušė į Azerbaidžano vartus ir užtikrino italų pergalę.

Italija – Azerbaidžanas 2:1
Bulgarija – Kroatija 0:1
Malta – Norvegija 3:0

B grupė

Velso rinktinė su Garethu Bale'u priešakyje nesugebėjo palaužti Bosnijos ir Hercegovinos. Rungtynės baigėsi lygiosiomis. Tuo tarpu Belgija net 6:0 sutriuškino Andorą.

Velsas – Bosnija ir Hercegovina 0:0
Belgija – Andora 6:0
Kipras – Izraelis 1:2

A grupė

Olandai sugebėjo atsitiesti po ankstyvo įvarčio. Jau 17-ąją minutę Kazachstaną į priekį išvedė Renato Abdulino įvartis. Tik 62-ąją minutę rezultatą išlygino Klaasas-Janas Huntelaaras. Netrukus po to Kazachstanas neteko vieno žaidėjo. Raudona kortelė buvo parodyta Baurzhanui Dzolchievui. 82-ąją minutę pasižymėjo Ibrahimas Afellay'us. Rungtynių pabaigoje 11 metrų baudinį realizavo Robinas van Persie.

Nyderlandai – Kazachstanas 3:1
Latvija – Islandija 0:3
Turkija – Čekija 1:2