Futbolo A lyga: „Bangai" du įvarčius įmušusi „Sūduva“ kyla į lyderių trejetą

Trečią pergalę iš eilės iškovojusi Marijampolės „Sūduva" pasinaudojo Pakruojo „Kruojos" nesėkme ir įsitvirtinto „SMScredit.lt A lygos" lyderių trejetuke. Suvalkijos komanda paskutinėse rungtynėse prieš vasaros pertrauką savo aikštėje rezultatu 2:0 (1:0) įveikė Gargždų „Bangą". Traumų kamuojamas ir formą praradęs vakarų Lietuvos klubas per pastaruosius penkis turus iškovojo vos tašką.
„Trakai“ – FK „Sūduva“
„Trakai“ – FK „Sūduva“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Be Maksimo Chablovo, Aleksandro Ruskicho ir Aurelijaus Staponkos rungtynes pradėję svečiai savo ketinimus nepralaimėti pademonstravo išstatydama masyvią gynybos liniją, kurią pramušti suvalkiečiams sekėsi nelengvai.

Pirmąją progą „Sūduvai„ sukurti padėjo patys svečiai. 12-ąją minutę paslydo Sergijus Ševčiukas, leisdamas vienam prieš vartus kairėje baudos aikštelės pusėje iššokti Arminui Vaskelai. Marijampolietis nusprendė ataką užbaigti stipriu smūgiu ir į vartus nepataikė, susilaukdamas netoliese be priežiūros palikto Tomo Radzinevičiaus priekaištų.

„Banga“ įsidrąsino kėlinio viduryje ir vis dažniau ėmė ieškoti priekyje žaidusio Aslanbeko Tsagalovo, tačiau puolėją Marijampolės komandos gynyba prižiūrėjo labai akylai ir aukšti perdavimai futbolininko nepasiekė.

21-ąją minutę „Sūduva„ buvo labai arti įvarčio, kai labai gražiai varžovą palei galinę liniją suklaidino T.Radzinevičius. Jo perdavimą smūgiu į varžovą užbaigė Karolis Chvedukas, o pakartotinį Mindaugo Grigaravičiaus šūvį pažeme sugavo Soslanbekas Aršijevas.

Evaldas Grigaitis neišnaudojo puikios savo susikurtos progos 27-ąją minutę. Saugas labai lengvai suklaidino Maximiliano Uggę, įsiveržė į baudos aikštelę, bet, pavedus technikai, smūgiavo labai netaikliai.

Kėlinio pabaigoje nemažai rūpesčių „Sūduvos“ gynybai kėlęs S.Ševčiukas baudos aštriu perdavimu surado E.Grigaitį, kuris, gražiu judesiu palikęs gynėją už nugaros, liko vienas prieš vartus, tačiau smūgiuoti saugui neleido paskutiniu momentu suskubęs Tomas Snapkauskas.

Atsakomosios atakos metu į „Bangos„ vartus krito įvartis. Savo aikštės pusėje suteikę daug laisvės kamuolį turėjusiam A.Vaskelai svečiai buvo nubausti. Saugas priartėjo prie baudos aikštelės ir taikliu smūgiu į apatinį kampą nuginklavo S.Aršijevą.

Treneris D.Gvildys neliko patenkintas savo komandos žaidimu pirmajame kėlinyje, todėl iškart po pertraukos į aikštę metė Giorgio Russo. Taktiniai perstatymai apčiuopiamos naudos neatnešė. Kieta kova vyko daugiausiai aikštės viduryje, futbolininkams ne kartą pagalbą turėjo suteikti medikai.

Po pražangos 58-ąją minutę „Banga“ trumpam liko mažumoje, traumą patyrus Artiomui Dolženkai, ir šiuo pranašumu aikštės šeimininkai iškart pasinaudojo. K.Chvedukas puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė M.Grigaravičių ir šis savo šansą išnaudojo, padvigubindamas persvarą.

„Bangos„ treneriai ėmėsi gelbėti rungtynes, aikštėje pasirodė A.Staponka ir A.Ruskichas, tačiau iniciatyva ir toliau priklausė Marijampolės ekipai. 67-ąją minutę po dar vienos žaibiškos „Sūduvos“ atakos vienas prieš vartus iššoko K.Chvedukas. Jį baudos aikštelėje pažeisdamas taisykles nugriovė Zaurbekas Karkusovas. T.Radzinevičius galėjo tapti rezultatyviausiu lygos futbolininkui, bet jo smūgį nuo 11 m. žymos atrėmė puikią reakciją pademonstravęs S.Aršijevas.

Atsitraukusi į gynyba ir rengdama greitas atakas „Sūduva„ darbo savo vartininkui Džiugui Bartkui jokio darbo nesuteikė. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje S.Aršijevas turėjo gelbėti komandą po dar vieno A.Vaskelos reido ir smūgio iš aštraus kampo 83-ąją minutę. Dar keli marijampoliečių išpuoliai baigėsi užfiksuotomis nuošalėmis bei T.Radzinevičiaus smūgiu į vartininką.

Marijampolės „Sūduva“ – Gargždų „Banga“ 2:0 (1:0)

“Sūduva”: D.Bartkus, M.Činikas, M.Kovačevičius (46 min. G.Russo), M.Ugge, V.Bagdanavičius, T.Snapauskas, M.Grigaravičius (88 min. V.Baranovskis), K.Chvedukas (85 min. M.Kdouh), M.Šoblinskas, A.Vaskela, T.Radzinevičius.

“Banga”: S.Aršijevas, D.Arlauskis, M.Bitinas (58 min. A.Staponka), K.Urbaitis, A.Epifanovas, A.Butkus, A.Dolženko (59 min. A.Ruskichas), Z.Karkusovas, E.Grigaitis (77 min. E.Drąsutis), S.Ševčiukas, A.Tsalagovas.

Įvarčiai: A.Vaskela (40), M.Grigaravičius (58).

Geltonos kortelės: M.Grigaravičius (30), M.Kovačevičius (31), G.Russo (56); Z.Karkusovas (34), M.Bitinas (53).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava“ 19 1 0 18 4:108 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: T.Radzinevičius („Sūduva“), N.Tokičius („Šiauliai“) ir R.Beniušis („Kruoja“) – po 9 įvarčius.