2017 02 17 /21:14

F.Černychas įvarčiu prisidėjo prie „Jagiellonia“ triuškinančios pergalės

Lenkijos futbolo lygoje dviejų lietuvių atstovaujama Balstogės „Jagiellonia“ ekipa iškovojo tryliktąją pergalę sezone. Pirmose 22-ojo turo rungtynėse „Jagiellonia“ namuose 5:0 (2:0) sutriuškino Lenčnos „Gornik“.
Fiodoras Černychas
Fiodoras Černychas / Facebook.com

Du įvarčius nugalėtojams pelnė estas Konstantinas Vasiljevas (29 min. 11 m baudiniu ir 55 min.), po kartą pasižymėjo Dmitro Chomčenovskis (20 min.), Tarasas Romančiukas (52 min.) ir Fiodoras Černychas (65 min.).

F.Černychas nepasinaudojo dviem neblogomis progomis pirmajame kėlinyje, tačiau įmušė antrajame. Be to, antrajam K.Vasiljevo įvarčiui puikų rezultatyvų perdavimą atliko būtent F.Černychas, išvedęs savo komandos draugą vienas prieš vieną su varžovų vartininku.

Sužaidus pusvalandį jis pasileido vienas link vartininko, tačiau pastarasis atmušė lietuvio kiek per toli atleistą kamuolį.

Jau per pirmojo kėlinio pridėtą laiką F.Černychas po komandos draugo perdavimo vienas spurtavo nuo beveik aikštės vidurio, tačiau atsidūrus baudos aikštelėje jį paskutinę akimirką pavijo varžovas, gražiu slydimu išmušęs kamuolį.

65-ąją rungtynių minutę F.Černychas „pagavo“ užsižiopsojusį varžovų gynėją, kuris buvo paskutinis iki vartų. Iš nugaros pribėgęs lietuvis privertė gynėją suklysti ir perėmęs kamuolį įmušė savo dešimtąjį įvartį „Ekstraklasa“ pirmenybėse.

Iškart po penktojo įvarčio į aikštę po keitimo žengė ir antrasis Balstogės klubo lietuvis, Arvydas Novikovas.

Rungtynių pabaigoje lietuviai sukūrė dar dvi puikias progas įvarčiams, abu sykius A.Novikovas atliko gerus perdavimus F.Černychui. Bet pirmą smūgį vos ne vos atrėmė vartininkas, antrajam kelią užkirto gynėjas.

Po šios pergalės „Jagiellonia“ su 42 taškais turnyro lentelės viršuje pavijo tiek pat taškų turinčia, bet maču mažiau sužaidusią Gdansko „Lechia“.