2014 04 27 /21:01

Kova dėl „Premier“ lygos titulo aštrėja: „Liverpool“ namuose nusileido „Chelsea“, o „Manchester City“ laimėjo

Anglijos „Premier“ lygos 36-ojo turo rungtynėse čempionato lyderis „Liverpool“ namuose priėmė Londono „Chelsea“. Po įtemptos kovos Liverpulio futbolininkai patyrė labai skaudų pralaimėjimą – 0:2 (0:1). „Liverpool“ ekipai tai buvo pralaimėjimas po 11 pergalių iš eilės.
Demba Ba
Demba Ba / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nuo pat rungtynių pradžios „Chelsea“ atsitraukė į gynybą ir tykojo progų greitoms atakoms, o „Liverpool“ ėmėsi valdyti kamuolį ir ieškoti progų įvarčiams.

Kėlinio viduryje „Raudonieji“ kamuolio kontrolę turėjo savo rankose, tačiau pavojingų progų surengti nesugebėdavo.

Tuo tarpu „Chelsea“ žaidėjai jau pirmajame kėlinyje nevengė pasivolioti ant žolės, į atakas neskubėjo, tad teisėjas jau po pirmų 45 min. pridėjo tris minutes.

Būtent per teisėjo pridėtą laiką krito įvartis, kai aikštės viduryje apmaudžiai suklydo „Liverpool“ veteranas Stevenas Gerrardas. Saugas suklupo ir nesugebėjo pavyti kamuolio perėmusio Demba Ba, kuris atliko puikų smūgį ir išvedė „Chelsea“ į priekį.

Antrajame kėlinyje „Chelsea“ jau sustatė tikrą autobusą savo baudos aikštelėje ir leido „Liverpool“ tiesiog atakuoti. Šeimininkų kamuolio kontrolė mačo pabaigoje jau siekė 72 proc.

„Raudonieji“ progų turėjo apsčiai: dukart labai pavojingai iš toli šovė Joe Allenas, o pavojingus S.Gerrardo bandymus sunku net suskaičiuoti.

Jau per galutinį pridėtą laiką labai pavojingą smūgį atliko Luisas Suarezas, tačiau atsarginis „Chelsea“ vartininkas Markas Schwarzeris dar kartą išgelbėjo savo komandą.

Netrukus „Chelsea“ dūrė galutinį smūgį. „Liverpool“ atakuodamas nebekreipė dėmesio į gynybą, o Fernando Torresas perėmė kamuolį aikštės viduryje ir kartu su Willianu nukūrė į priekį. Ispanas prieš pat vartininką perdavė kamuolį brazilui ir Willianas kartu su juo beveik įbėgo  į vartus.

Papildyta 21:00.

Kitose rungtynėse „Manchester City“ futbolininkai išvykoje 2:0 (2:0) įveikė Londono „Crystal Palace“ ekipą ir nutraukė šios penkių pergalių seriją.

Edinas Džeko jau 4-ąją minutę po Yaya Toure perdavimo įmušė įvartį, o 43-ąją min. jau pats Y.Toure po Samiro Nasri perdavimo įkalė ir antrą įvartį.

Po sekmadienio „Liverpool“ klubas su 80 taškų liko pirmas, tačiau „Chelsea“ dabar atsilieka tik dviem taškais. Tuo tarpu „Manchester City“ turi 77 tačiau yra žaidęs rungtynėmis mažiau.

Jeigu „Manchester City“ ir „Liverpool“ laimėtų visus likusius susitikimus, „Premier“ lygos nugalėtoją lemtų įvarčių santykis.