Lieka keturi nežinomieji: „Arsenal“ ir PSV užsitikrino vietas atkrintamosiose

UEFA Čempionų lygoje prieš paskutinį grupių etapo turą lieka keturi nežinomieji. Po penktadienį sužaistų penktojo turo rungtynių vietas atkrintamosiose užsitikrino dar dvi komandos – Londono „Arsenal“ ir „PSV Eindhoven“.
Gabrielis Jesusas
Gabrielis Jesusas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

A grupėje pirmuosius taškus prarado Miuncheno „Bayern“ klubas, namuose nesugebėjęs įveikti „Kobenhavn“ ekipos.

Šios lygiosios danus kilstelėjo į antrąją poziciją.

Anksčiau vykusiame mače Stambulo „Galatasaray“ namuose 3:3 atsilaikė prieš „Man Utd“.

Prieš paskutinį turą turkai ir danai turi po penkis taškus ir vienu lenkia „Man Utd“.

Paskutiniame ture „Man Utd“ namuose priims Miuncheno komandą, o turkai keliaus į Kopenhagą.

B grupėje užtikrintą pergalę iškovojo ir į atkrintamąsias pateko Londono „Arsenal“ ekipa, net 6:0 sutriuškinusi „Lens“ futbolininkus.

Iki pertraukos įvarčius nugalėtojams pelnė Kai Havertzas, Gabrielis Jesusas, Bukayo Saka, Gabrielis Martinelli ir Martinas Odegaardas, o mačo pabaigoje baudinį realizavo Jorginho.

Ši pergalė Mikelio Artetos komandai garantavo pirmąją vietą B grupėje.

Anglijos klubo pergalė taip pat lėmė, kad su „kanonieriais“ į aštuntfinalį kartu pateko „PSV Eindhoven“ ekipa, kuri kiek anksčiau 3:2 svečiuose įveikė „Sevilla“ ekipą.

Paskutiniame ture „Arsenal“ laukia kelionė į Nyderlandus, o „Lens“ namuose priims „Sevilla“ ekipą.

C grupėje pergalių seriją pratęsė Madrido „Real“ klubas, dramatiškai 4:2 pranokęs Italijos čempioną „Napoli“.

Giovanni Simeone svečius išvedė į priekį, bet dar iki pertraukos Rodrygo ir Jude'as Bellinghamas buvo rezultatą persvėrę. Po pertraukos kamerūnietis Franko Anguissa buvo rezultatą išlyginęs, bet mačo pabaigoje Nicolas Pazas ir Joselu „Real" išplėšė pergalę.

Madrido komanda kartu su „Manchester City" yra vienintelės Čempionų lygos komandos, kurios šį sezoną laimėjo visus penkis mačus.

Kitas mačas tarp „Braga“ ir Berlyno „Union“ baigėsi taikiai 1:1, o tai reiškia, kad portugalams dar lieka teorinis šansas pavyti „Napoli“ ekipą kovoje dėl antrojo kelialapio į atkrintamąsias.

Grupės turnyrą „Real“ užbaigs Berlyne, o „Braga“ ekipos laukia išvyka į Italiją.

Norint žengti į atkrintamąsias, „Braga“ ekipai reikės laimėti dviejų įvarčių skirtumu.

D grupėje jau prieš trečiadienio dvikovas vietas atkrintamosiose turėjo Milano „Inter“ ir San Sebastiano „Real Sociedad“.

Abi savo mačus baigė taikiai.

Baskai namuose be įvarčių išsiskyrė su „Salzburg“, o Italijos klubas iki pertraukos praleido tris savo buvusio komandos žaidėjo Joao Mario įvarčius ir atsiliko 0:3, bet sugebėjo atsitiesti ir išsigelbėti Lisabonoje prieš vietos „Benfica“ – 3:3.

Paskutiniame ture „Inter“ ir „Real Sociedad“ susitiks Milane, o „Salzburg“ ir „Benfica“ Austrijoje kausis dėl trečios vietos ir tuo pačiu kelialapio į UEFA Europos lygos atkrintamąsias.

Prieš paskutinį turą vietas atkrintamosiose jau turi dvylika komandų: Miuncheno „Bayern“, Londono „Arsenal“, „PSV Eindhoven“, Madrido „Real“, San Sebastiano „Real Sociedad“, Milano „Inter“, Madrido „Atletico“, Romos „Lazio“, Dortmundo „Borussia“, „Manchester City“, „RB Leipzig“ ir „Barcelona“.