Lietuviai Europos mažojo futbolo čempionatą baigė pergale prieš prancūzus

Savo pasirodymą Europos mažojo futbolo čempionate Lietuvos rinktinė baigė grupės varžybose 3:2 (1:0) įveikdama Prancūzijos komandą.
Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Europos čempionate
Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Europos čempionate / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Lietuviai

Pergalė bent dviejų įvarčių skirtumu lietuviams būtų palikusi vilčių siekti vietos aštuntfinalyje. Deja, iki tikslo pritrūko vieno tikslaus smūgio.

Rungtynės prasidėjo atsargiu žaidimu, o vėliau išryškėjo Lietuvos komandos pranašumas. 17-ąją minutę Justinas Zagurskas pataikė į virpstą, o dar po minutės jis suklaidino varžovą ir šį kartą smūgiavo tiksliai – 1:0.

Antrasis kėlinys vyko audringai. 24-ąją minutę neleistinai stabdydamas Edviną Mučinį Prancūzijos rinktinės vartininkas Giraldo Regis išvydo raudoną kortelę.

Įgijusi kiekybinį pranašumą, Lietuvos rinktinė tęsė atakas. 27-ąją minutę E.Mučinis galva nukreipė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo 2:0 mūsiškių naudai.

Deja, jau po minutės be priežiūros paliktas Dohinas Elie rezultatą sušvelnino, o 32-ąją Nicolas Huertosas – ir išlygino.

Vis tik Lietuvos futbolininkams pavyko išplėšti pergalę. Ją atnešė tolimas tikslus rinktinės kapitono Pavelo Smolkovo smūgis 37-ąją minutę – 3:2.

„Šiandien rungtyniauti buvo sunku, nes sekino karštis. Tačiau sužaidėme geras rungtynes. Šis čempionatas mums buvo geras, todėl tikimės, kad kitąmet pasirodysime dar sėkmingiau“, – vylėsi P.Smolkovas.

Ankstesnėse D grupės rungtynėse Stanislovo Danisevičiaus treniruojami lietuviai 1:3 pralaimėjo Ispanijai ir 1:2 – čempionės titulą ginančiai Rumunijai.

Paskutines šios grupės rungtynes dėl pirmosios vietos žais Rumunijos ir Ispanijos rinktinės.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rumunija 2 2 0 0 5:2 6
2. Ispanija 2 1 0 1 4:4 3
3. Prancūzija 3 1 0 2 6:7 3
4. Lietuva 3 1 0 2 5:7 3

Dvi geriausios grupės komandos iškops į atkrintamąsias mini futbolo čempionato Vengrijoje varžybas.