Lietuvos futbolo A lygoje „Kruoja“ ant žemės skausmingai nuleido „Trakus“

Pakruojo „Kruoja“ nutraukė keturių nelaimėtų rungtynių seriją. Karčią piliulę buvo priversti nuryti šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ debiutantai „Trakų“ futbolininkai. „Senosios sostinės riteriai“ nusileido varžovams rezultatu 1:4 (0:1).  Po šios akistatos abiejų komandų sąskaitoje – dvylika taškų, turnyro lentelėje klubai dalinasi 4-ąją ir 5-ąją vietas.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Rungtynių pradžioje abi ekipos žaidė atvirą futbolą. Pirmasis savo progos neišnaudojo „Kruojos“ žaidėjas Aivaras Bagočius, jo smūgį atrėmė vartininkas Tadas Kauneckas.

Kiek vėliau priešingoje aikštės pusėje arti tikslo buvo „Trakų“ žaidėjas Vytautas Lukša, su saugo smūgiu užtikrintai susitvarkė svečių vartų sargas Martynas Matuzas.

Nors Vladimiro Čeburino auklėtiniai pirmoje kėlinio dalyje žaidė aktyviau, tačiau vėliau šeimininkai išlygino žaidimą. Gerą progą išvesti savo komandą į priekį turėjo Dmitrijus Koubas, tačiau „Trakų“ komandos žaidėjo smūgį blokavo laiku suskubę gynėjai.

33-iąją rungtynių minutę „Kruoja“ išsiveržė į priekį, įvartį pelnė 11 metrų baudinį realizavęs Ričardas Beniušis. Po tikslaus smūgio svečiai siekė žūtbūt išlaikyti sau palankų rezultatą, tad nevengdavo ir grubiau pažeisti taisykles už ką būdavo „apdovanojami" geltonomis kortelėmis..

Vis tik šeimininkai tiesiog privalėjo įmušti įvartį „į rūbinę“. Po puikaus V.Lukšos perdavimo atakos smaigalyje atsidūrė Tadas Labukas, tačiau puolėjo bandymas buvo nesėkmingas.

Antrojo kėlinio pradžia taip pat pasižymėjo bekompromise kova kiekviename aikštės centimetre, šį kartą „Trakų“ futbolininkai žaidė kiek aktyviau. „Senosios sostinės riteriams“ nepavyko realizuoti kelių pusprogių – smūgiai buvo arba per silpni, arba netikslūs.

Šeimininkų situacija tapo ypač komplikuota, kai 64-ąją minutę rezultatą baudos smūgiu padvigubino legionierius iš Dramblio Kaulo Kranto Jeanas Thome.

„Trakų“ žaidėjai po praleisto įvarčio ginklų nesudėjo ir 81-ąją minutę rezultatą sušvelnino. Jurijus Mamajevas iš kairiojo atakos krašto atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, o ten pirmesnis prie kamuolio suskubo T.Labukas.

Maža to, kvailą geltoną kortelę neleisdamas varžovams greitai paimti gavo M.Matuzas, vartininkui tai buvo jau antrais įspėjimas ir jis buvo priverstas palikti aikštę. Nors V.Čeburinas į galėjo aikštę įleisti antrąjį vartų sargą Artūrą Vaičulį, tačiau to nepadarė – į vartus stojo aikštės žaidėjas Robertas Veževičius.

Žaisdami mažumoje „Kruojos“ žaidėjai nesutriko, greito išpuolio metu „Trakų“ baudos aikštelėje buvo pargriautas Aivaras Bagočius, o už paskutinės vilties pražangą Justinas Januševskis buvo pašalintas iš aikštės. Antrą kartą prie 11 metrų žymos stojęs R.Beniušis ir vėl nesuklydo.

Vinį į šeimininkų karstą įkalė ir „hetriką“ įformino tas pats R.Beniušis. Greitos kontratakos metu snaiperis sulaukė puikaus Dariaus Jankausko perdavimo ir pelnė jau penktąjį įvartį šiame sezone.

„Trakai“ – Pakruojo „Kruoja“ 1:4 (0:1)

„Trakai”: T.Kauneckas, J.Januševskis, M.Makutunovičius, D.Cibulskas, J.Kendyšas, A.Lipskis (46 min. R.Solominas), V.Lukša. J.Mamajevas, D.Miceika, D.Koubas, T.Labukas.

“Kruoja”: M.Matuzas, S.Nieminenas, V.Pocevičius, A.Skroblas, D.Strockis, J.Thome, V.Bedoidze (59 min. D.Jankauskas), T.Eliošius, R.Veževičius, A.Bagočius (95 min. A.Mikaitis), R.Beniušis.

Įvarčiai: T.Labukas (82) ; R.Beniušis ((iš 11 m. baudinio – 33,91), 93), J.Thome (64)

Geltonos kortelės: D.Koubas (37), J.Mamajevas (75), D.Miceika (83) ; V.Bedoidze (40), T.Eliošius (44) D.Strockis (49), M.Matuzas (63,83).

Raudonos kortelės: J.Januševskis (90) ; M.Matuzas (83)

Susitikimą abi komandos baigė nepilnų sudėčių – raudonos kortelės parodytos vartininkams – Martynui Matuzui (82 min. – „Kruoja“) ir Justinui Januševskiui (90 min. – „Trakai“).

Turnyre pirmauja šalies čempionas Vilniaus MFD „Žalgiris“ (18 tšk.), lenkiantis Gargždų „Bangos“ (17 tšk.) vienuolikę ir Klaipėdos „Atlanto“ (13 taškų) futbolininkus.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Alytaus „Dainava“ 8 0 0 8 0:42 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai – po 5 įvarčius – Jakubas Wilkas („Žalgiris“) ir Ričardas Beniušis („Kruoja“).