Lietuvos šešiolikmečiai futbolininkai įveikė Azerbaidžano rinktinę

Pirmadienį Lietuvos šešiolikmečių (1996 metų gimimo ir jaunesni) futbolo rinktinė 1:0 (1:0) laimėjo pirmąsias iš dviejų Kaune numatytų kontrolinių rungtynių su Azerbaidžano futbolininkais.
Lietuvos futbolo U-16 rinktinė
Lietuvos futbolo U-16 rinktinė / LFF nuotr.

Pergalę aikštės šeimininkams lėmė vienintelis Arturo Skuratovičiaus įvartis pirmojo kėlinio pradžioje (5 min.).

„Šaunu, jog šiandien pavyko pasiekti pergalę. Deja, žaidimas toli gražu nebuvo idealus“, – po dvikovos svetainei LFF.lt sakė Lietuvos U-16 komandos treneris Vytautas Vaškūnas.

Rungtynės prasidėjo pavojingomis lietuvių atakomis. Viena jų 5-ą minutę baigėsi įvarčiu į svečių vartus. Po pakelto kampinio iš keleto metrų tiksliai į vartus smūgiavo Lietuvos komandos puolėjas A.Skuratovičius.

Po praleisto įvarčio azerbaidžaniečiai bandė išlyginti rezultatą, bet jų netikslūs perdavimai strigdavo lietuvių gynyboje. Vėliau žaidimas nesikeitė, o antrojo kėlinio pabaigoje Azerbaidžano komanda suaktyvino puolimą, tačiau lietuvius nuo įvarčio gelbėjo patikimai rungtyniavęs vartininkas Edvinas Gertmanas.

Po rungtynių Lietuvos jaunimo U-16 rinktinės vyriausiasis treneris Vytautas Vaškūnas buvo patenkintas rezultatu ir futbolininkų darbu gynyboje, tačiau turėjo pastabų auklėtiniams dėl kamuolio kontrolės.

„Šiose rungtynėse vaikinai stengėsi vykdyti visus trenerių nurodymus, žaidėme pakankamai agresyviai puolime, bet jautėsi, jog varžovai yra techniški ir staigūs, todėl daugiau kontroliavo kamuolį. Gynyboje žaidėme beveik be klaidų. Prie to daug prisidėjo ir sėkmingas mūsų vartininko žaidimas. Taip pat džiugu matyti, jog mūsų komandos puolėjas beveik kiekvienose rungtynėse pelno po įvartį“, – kalbėjo treneris.

Antradienį (12 val.) abi komandos Kaune susitiks dar kartą. Rinktinės trenerio teigimu, kitas komandų susitikimas turėtų skirtis nuo pirmosios dvikovos. „Antrajame mače aikštėje daugiau laiko praleis pirmajame mače nerungtyniavę futbolininkai, bandysime daugiau eksperimentuoti“, – teigė V.Vaškūnas.