Lionelis Messi ir vėl be aukso – „Copa America“ finale triumfavo Čilė

Antrus metus iš eilės „Copa America“ turnyro finale Čilės futbolo rinktinė palaidojo Lionelio Messi ir Argentinos viltis iškovoti auksą. Mačo pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi 0:0, tad buvo mušami baudiniai. Čia taiklesni buvo čiliečiai. Tačiau didžiausias smūgis Argentinos rinktinės gerbėjams buvo L.Messi pranešimas – jis baigia karjerą nacionalinėje rinktinėje.
Čilės rinktinės triumfas
Čilės rinktinės triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Itin agresyviai prasidėjusiame ir daug aistrų kainavusiame finale abi komandos baigė rungtynes turėdamos po 10 žaidėjų.

Čilietis Marcelo Diazas už dvi geltonas korteles iš aikštės buvo išvytas jau 28-ąją minutę, o argentinietis Marcosas Rojo prieš save raudoną kortelę išvydo 43-ąją minutę.

Be dviejų raudonų kortelių rungtynių teisėjas Heberas Lopesas parodė dar ir septynias geltonas korteles.

Čilės vartininkas Claudio Bravo pratęsimo metu neįtikėtinai atmušė į vartus skriejusi kamuolį po Lionelio Messi perdavimo į baudos aikštelę. Tačiau tikruoju didvyriu vartininkas tapo per baudinių seriją.

Claudio Bravo neįtikėtinas žaidimas

Geriausias pasaulio futbolininkas L.Messi ir „Bayern“ žvaigždė Arturo Vidalis baudinių seriją pradėjo netaikliais smūgiais.

C.Bravo atmušė ketvirtąjį argentiniečių bandymą, smūgiuojant Lucasui Biglia, o seriją užbaigė ir pergalę išplėšė Francisco Silva.

Pilna baudinių serija

2015 metų finale Čilė įveikė Argentiną taip pat po baudinių serijos – 4:1.

L.Messi ir kompanijai tai trečiasis iš eilės pralaimėtas finalas – 2014 m. pasaulio čempionate Argentina tik finale nusileido Vokietijai.

Nors su 55 įvarčiais L.Messi jau aplenkė Gabrielį Batistuta pagal rinktinėje pelnytus įvarčius, tačiau ir toliau su nacionaline komanda nėra iškovojęs trofėjaus.