2013 03 22 /23:31

Pasaulio čempionato atranka: Lietuva iškovojo tašką rungtynėse su Slovakija

Penktadienį 2014 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėse su Slovakijos rinktine atkakliai rungtyniavę ir pirmąjį įvartį įmušę lietuviai iškovojo lygiąsias – 1:1. Nors antrajame kėlinyje lietuviams teko užimti gynybinę poziciją, visgi rezultatas pasiektas – pelnytas vienas taškas išvykoje.
Mindaugas Panka ir Marekas Hamšikas
Mindaugas Panka ir Marekas Hamšikas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynes aptarti galite mūsų sporto bendruomenėje Facebook tinkle.

Lietuvos rinktinę į priekį išvedė 20-ąją rungtynių minutę po Mindaugo Kalono perdavimo įvartį įmušęs Darvydas Šernas. Lietuviai ir toliau kūrė progas, tačiau 40-ąją minutę, slovakams išlyginus rezultatą, lietuvių rinktinės ūpas pulti atslūgo.

Tarptautinėse rungtynėse debiutavęs arbitras iš Anglijos neįžvelgė, kad J.Kucka baudos aikštelėje susistabdė kamuolį ranka. Tęsiantis atakai atšokusį kamuolį akrobatiškai per save į vartus pasiuntė aukštaūgis M.Jakubko.

Negana to, už protestus antrą geltoną kortelę šiame cikle gavo D.Šernas. Jis, kaip ir taip pat įspėjimą užsidirbęs D.Šemberas, turės praleisti kitas atrankos ciklo rungtynes su Graikija.

Antrajame kėlinyje slovakai spaudė svečius, tačiau įvarčio įmušti ir pergalės iškovoti jiems nepavyko. Baigiantis antrajam kėliniui puikią progą turėjo Darvydas Šernas, bet smūgis tikslo nepasiekė. Paskutinėmis minutėmis lietuviai sutelkė visas pajėgas į gynybą ir atlaikė slovakų šturmą.

Paskutinis komandų susitikimas Lietuvoje baigėsi lygiosiomis 1:1. Tuomet įvartį Lietuvai pelnė gynėjas Marius Žaliūkas, kuris šiandieną dėl traumos nepasirodė aikštėje.

Po šių rungtynių Slovakija G grupėje turi 8 taškus ir išsaugo trečiąją poziciją. Lietuviai su 5 taškais rikiuojasi ketvirti. Latviai sužaidė lygiosiomis 1:1 su Lichtenšteinu ir liko penktoje pozicijoje. Bosnija ir Hercegovina namuose 3:1 įveikė pagrindinę konkurentę Graikiją ir išsaugojo pirmąją vietą.

Kitas atrankos į pasaulio čempionatą rungtynes lietuviai žais su graikais birželio 7 dieną.

Antrasis kėlinys: Slovakija – Lietuva 1:1

94 min. Baigėsi rungtynės. Lietuviai atsilaikė prieš antrajame kėlinyje akivaizdžiai pajėgiau žaidusią Slovakijos rinktinę ir uždirbo tašką.

90 min. Vytautas Lukša pakeitė įvarčio autorių Darvydą Šerną.

87 min. Puikią progą turėjo Darvydas Šernas, tačiau pelnyti įvarčio nepavyko.

84 min. M.Jakubko užsidirbo geltoną kortelę.

83 min. Slovakai jau prispaudė lietuvius ir rengė atakas vieną po kitos, tačiau lietuviai atlaikė spaudimą.

76 min. Po Tomo Mikucko pražangos skiriamas baudos smūgis lietuvių vartų link.

70 min. V. Pečovskį pakeitė M. Bakošas.

69 min. Arvydas Novikovas pakeitė Mindaugą Kaloną.

68 min. Švento pavojingai smūgiavo, tačiau kamuolys praskriejo šalia vartų.

64 min. Michalas Durišas pakeitė Robertą Maką.

58 min. Atakų virtinė prie lietuvių vartų. Vienas iš smūgių atsimušė į skersinį.

54 min. Tadas Kijanskas uždirbo geltoną kortelę.

53 min. Kampinis prie lietuvių vartų. Kampiniai 5:2 slovakų naudai.

46 min. Antrojo kėlinio pradžioje vartininką Žydrūną Karčemarską pakeitė Giedrius Arlauskis.

Lietuvos futbolo rinktinė

Pirmasis kėlinys: Slovakija – Lietuva 1:1

47 min. Slovakai bando išsiveržti į priekį. Makas smūgiavo vartų link, tačiau Karčemarskas atrėmė smūgį.

46 min. Mindaugas Kalonas kėlė kampinį prie slovakų vartų, tačiau išnaudoti galimybės nepavyko.

41 min. Darvydas Šernas užsidirbo geltoną kortelę.

40 min. ĮVARTIS. Rezultatą išlygino Jakubko.

38 min. Martinas Skrtelis užsidirbo geltoną kortelę.

35 min. Po Tomo Mikuckio pražangos skiriamas baudos smūgis į lietuvių vartus. Saparos smūgis link kairiojo vartų kampo buvo nesėkmingas.

33 min. Tiesiai prieš vartus atsidūrė Marekas Hamšikas, jis smūgiavo į Ž.Karčemarską.

30 min. Pavojinga slovakų ataka, tačiau Žydrūnas Karčemarskas numušė kamuolį.

26 min. Slovakai pradėjo nervintis ir pražangų skaičius išaugo. 11:5 lietuvių naudai.

22 min. Grubiai susistumdė Deivydas Matulevičius ir „Liverpool“ futbolininkas Martinas Skrtelis.

19 min. ĮVARTIS!!! Darvydas Šernas išvedė Lietuvą į priekį.

18 min. Geltoną kortelę užsidirbo Deividas Šemberas.

16 min. Mindaugas Kalonas atliko baudos smūgį, tačiau slovakų vartininkas atrėmė šį lietuvio bandymą.

14 min. Mindaugas Panka užsidirbo geltoną kortelę.

10 min. Kampinis prie lietuvių vartų, tačiau slovakai pavojingesnės atakos nesurezgė.

8 min. Pavojingas momentas prie Lietuvos rinktinės vartų. Į baudos aikštelę išsiveržęs Martinas Skrtelis perdavė kamuolį Marekui Hamšekui, tačiau jis smūgiavo nesėkmingai.

2 min. Po Mindaugo Pankos pražangos buvo skirtas baudinys į mūsų rinktinės vartus. Slovakai pavojingai smūgiavo, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Startinės komandų sudėtys:

Lietuva: Žydrūnas Karčemarskas, Deividas Šemberas, Tadas Kijanskas, Tomas Mikuckis, Saulius Mikoliūnas; Edgaras Česnauskis, Kęstutis Ivaškevičius, Mindaugas Panka, Mindaugas Kalonas, Darvydas Šernas; Deivydas Matulevičius.

Slovakija: Dušanas Kuciakas, Dušanas Švento, Martinas Škrtelis, Janas Durica, Tomašas Hubočan, Viktoras Pečovsky, Jurajus Kucka, Marekas Hamšik, Marekas Sapara, Robertas Makas, Martinas Jakubko.