2011 08 25 /22:52

Už borto: „Ekranas“ neprilygo „Hapoel“ futbolo klubui

Lietuvos futbolo čempionai Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai neišnaudojo istorinio šanso patekti į UEFA Europos lygos grupės varžybas. Panevėžiečiams buvo telikęs vienas žingsis, tačiau paskutinėse atrankos turnyro rungtynėse jie svečiuose 0:4 (0:1) triuškinamai nusileido Tel Avivo „Hapoel“ ekipai.
Panevėžiečiai praleido keturis įvarčius
Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmasis poros susitikimas prieš savaitę Panevėžyje baigėsi sensacinga „Ekrano“ pergale rezultatu 1:0. Vis dėlto dar vienos staigmenos, tvyrant 30 laipsnių karščiui, lietuviai „Bloomfield“ stadione nesukūrė.

Panevėžio „Ekrano“ varžovai nuo pat pirmųjų minučių ėmė spausti mūsiškius ir ieškoti kelių vartų link. 24 min. kamuolys kurioziškai krito į „Ekrano“ vartus, tačiau teisėjo vėliavėlė fiksavo kampinį. Svečiai sėkmingai gynėsi 36 minutes, kai į jų vartus krito pirmasis rungtynių įvartis. Po „Ekrano“ gynėjų klaidos smūgiu galva įvartį pelnė Elroy Cohenas – 1:0. Tokiu rezultatu baigėsi pirmasis kėlinys.

Po pertraukos šeimininkai vėl diktavo savo sąlygas ir 53 minutę pelnė antrąjį įvartį. Po perdavimo į baudos aikštelę tiksliai smūgiavo O.Damari – 2:0.

81 minutę eilinį kartą klydo „Ekrano“ gynėjai ir iššokęs prieš vartininką įvarčiu pasižymėjo T.Tamuzas – 0:3. Rezultatas triuškinantis tapo jau per pridėtą laiką, kai ketvirtąjį įvartį „Hapoel“ pelnė M.Lala.

„Ekrano“ sudėtis: Emilijus Zubas, Dainius Gleveckas, Ignas Dedura, Mantas Samusiovas, Andrius Jokšas, Ramūnas Radavičius, Marko Andjelkovičius, Aurimas Kučys, Giedrius Tomkevičius, Andrius Velička, Uchenna Umeh.

„Hapoel“: Edel Apoula, Bevan Fransman, Walid Badier, Elroy Cohen, Omer Damari, Shay Abutbul, Roei Gordana, Gal Shish, Iyad Khutaba, Nosa Igiebor, Toto Tamuz.

Po pergalės namuose, panevėžiečiai turėjo puikias galimybes patekti į grupių turnyrą, tačiau... tuo netikėjo net pasaulio lažybų bendrovės. Dėl Panevėžio „Ekrano“ ir Tel Avivo „Hapoel“ poros lošėjams staiga ėmus statyti didžiules sumas, sutrikusios pasaulio lažybų kontoros rungtynes kurį laiką buvo išbraukusios iš pasiūlos.

Žiniasklaida skelbė, kad nepaprastai didelės sumos buvo pastatytos, kad mače tarp „Hapoel“ ir „Ekrano“ bus įmušti daugiau nei du įvarčiai, o keisti koeficientus lažybininkai buvo priversti po to, kai vienas po kito pasipylė statymai už „Hapoel“ pergalę.

Panevėžio „Ekranas“ kovas Europos turnyruose pradėjo nuo UEFA Čempionų lygos II kvalifikacinio etapo, kur dukart įveikė Maltos čempionus „Valletta“ ekipą. Po šių pergalių komanda pirmą kartą klubo istorijoje iškopė į Čempionų lygos III kvalifikacinį etapą, tačiau turėjo pripažinti Baltarusijos BATE komandos pranašumą.