Raimondas Žutautas kaitina aistras: kodėl škotai nekalba apie įvartį, kurį Lichtenšteinui įmušė 97 minutę?

Lietuvos rinktinės treneris Raimondas Žutautas kaitina aistras: strategas Škotijos spaudai pareiškė, kad šios šalies nacionalinės ekipos gynėjas Christophe'as Berra mėgino suvaidinti pražangą baudos aikštelėje rungtynėse su Čekija.
Raimondas Žutautas
Raimondas Žutautas / Evaldo Šemioto nuotr.

Antradienį 22 valandą Lietuvos laiku mūsų rinktinė Glazge kausis būtent su Škotija.

Škotai savaitgalį itin svarbią dvikovą su čekais baigė lygiosiomis 2:2. Po to tiek treneris Craigas Leveinas, tiek futbolininkai kalbėjo apie pavogtą pergalę, mat čekai įmušė abejotiną 11 metrų baudinį paskutinę pagrindinio laiko minutę. Be to, pykčio audrą sukėlė tai, kad jau išlyginus rezultatą kitoje aikštės pusėje pražanga prieš Ch.Berrą nebuvo užfiksuota.

„93 minutę škotų futbolininkas suvaidino pražangą, lygiai taip pat kaip ir čekas šiek tiek anksčiau, – kalbėjo Žutautas. – Teisėjas stovėjo šalia ir baudinio neskyrė – tai dalis futbolo.“

Žutautas taip pat priminė, jog šio atrankos ciklo pradžioje Škotija įveikė Lichtenšteiną tik todėl, kad įmušė pergalingą įvartį 97 rungtynių minutę – nors arbitras pridėjo mažiau.

„Prisimenu tą mačą. Kodėl nekalbate apie tai, kai arbitras leido žaisti 7 pridėto laiko minutes ir buvo įmuštas įvartis? Kodėl neprisimenamas šis atvejis?“ – nemalonų klausimą škotams iškėlė Žutautas.

Tuo metu Deividas Česnauskis juokais prisiminė, kaip prieš kelerius metus Saulius Mikoliūnas suvaidino pražangą bei uždirbo 11 metrų baudinį prieš Škotiją. Po kelių dienų jis buvo diskvalifikuotas dviems mačams.

„Čekai suvaidino pražangą – S.Mikoliūnas sakė, jog aktoriniai sugebėjimai buvo aukšto lygio, – juokėsi D.Česnauskis. – Atsimenu, kai žaidėme „Hearts“ klube ir autobuso vairuotojas ėmė šaukti „Mikoliūnas“. Manėme, kad jis nori pasisveikinti, bet po to ėmė skanduoti „nardytojas“ ir rankų gestais rodyti, kad jis suvaidino.“