Ribery buvo išvytas iš aikštės, tačiau „Bayern“ šventė pergalę

UEFA Čempionų lygos pusfinalį sėkmingai pradėjo Miuncheno „Bayern“ komanda. Vokiečių klubas ir be savo lyderio Francko Ribery, kuriam dar pirmame kėlinyje buvo parodyta raudonoji kortelė, trečiadienį namie 1:0 įveikė šio etapo debiutantus prancūzų Liono „Olympique“ futbolininkus.
Pergalingo Miuncheno komandos įvarčio autorius - A.Robbenas
Pergalingo Miuncheno komandos įvarčio autorius – A.Robbenas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Daugiau nei 10 minučių nė vienai komandai nesisekė suregzti pavojingos atakos ir smūgiuoti į vartus. Progą pasižymėti turėjo Bastianas Schweinsteigeris, kai pakelus kampinį galva kamuolį galėjo nukreipti į vartus, tačiau jo smūgis nebuvo taiklus.

Louiso van Gaalo auklėtiniai suaktyvino veiksmus puldami, progų pelnyti įvartį atsirado daugiau. Trumpam inicatyvą perėmė svečiai, tačiau po vienintelio pavojingo smūgio veiksmas vėl persikėlė prie „Olympique“ vartų.

Viena iš svarbiausių rungtynių akimirkų tapo „Bayern“ lyderio Francko Ribery išvarymas iš aikštės. 37-ą minutę F.Ribery kovodamas dėl kamuolio stipriai užmynė varžovui Lisandro Lopezui ant pėdos.

Aidint kurtinančiam įtūžusių sirgalių švilpimui aikštės teisėjas italas Roberto Rosetti už šį veiksmą F.Ribery parodė raudonąją kortelę.

Pirmą kėlinį komandos baigė be įvarčių. Net ir žaisdami be vieno žaidėjo aikštės šeimininkai po pertraukos buvo užgulę varžovų vartus.

Netrukus aikštės teisėjas išlygino komandų jėgas dviejose epizoduose parodydamas dvi geltonąsias korteles prancūzų komandos gynėjui Jeremy Toulalanui ir taip 54-ą minutę priversdamas jį palikti aikštę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./F.Ribery pirmame rungtynių kėlinyje buvo išvarytas iš aikštės
F.Ribery pirmame rungtynių kėlinyje buvo išvarytas iš aikštės.

Patikima Miuncheno ekipos gynyba beveik nesuteikė svečiams progų smūgiuoti į „Bayern“ vartus, o prancūzų klubo atakos nutrūkdavo vos pradėtos. Daugybės neišnaudotų progų seriją galiausiai nutraukė Arjenas Robbenas. 69-ą minutę jis tolimu taikliu smūgiu išvedė aikštės šeimininkus į priekį 1:0.

Per likusį laiką „Olympique“ futbolininkams nepavyko suregzti jokio tinkamo atsako, o „Bayern“ iki dvikovos pabaigos išlaikė iniciatyvą ir šventė pergalę. Atsakomosios šios pusfinalio poros rungtynės vyks balandžio 27 dieną Lione.