2016 06 30 /2016 07 01

Ricardo Quaresma baudinys išvedė Portugaliją į „Euro 2016“ pusfinalį

Portugalijos futbolo rinktinė – „Euro 2016“ pusfinalyje. Ir tam visai nereikia sugebėti laimėti mačo per pagrindinį laiką. Europos čempionato ketvirtfinalio rungtynių su Lenkija pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi 1:1, o baudinių serijoje portugalai šventė pergalę 5:3.
Portugalijos triumfas
Portugalų triumfas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

15min jums pristato laidą apie šį ketvirtfinalį, kurioje išsamiai nagrinėjame abiejų komandų taktiką.

Kaip ir prognozuota, rungtynėse vyravo atsargus futbolas, pirmiausia galvota apie gynybą, tačiau bent mačo pradžia nustebino. Jau antrąją minutę lenkų staigi ataka ir skersuotas perdavimas į baudos aikštelę paliko portugalus be žado ir po C.Soareso klaidos įvartį įmušė Robertas Lewandowskis.

Tai buvo pirmasis ir paskutinis Lenkijos rinktinės lyderio ir kapitono įvartis šiame Europos čempionate.

Roberto Lewandowskio įvartis

Sužaidus pusvalandį rezultatas buvo išlygintas, kai atakos smaigalyje atsidūrė Renato Sanchezas. Prie puikaus 18-mečio smūgio prisidėjo ir kamuolį vos lietęs lenkų gynėjas – tai ir suklaidino vartininką Lukaszą Fabianskį.

R.Sanchezas tapo visų laikų jauniausiu startinėje rinktinės sudėtyje mačą pradėjusiu žaidėju. Įmušęs įvartį jis pagerino dar vieną rekordą – tapo jauniausiu Europos čempionatų atkrintamosiose mušusiu įvartį žaidėju.

Renato Sanchezo įvartis

Antrajame kėlinyje rungtynių tempas krito dar labiau, o per pratęsimą atrodė, kad abi komandos laukia 11 metrų baudinių serijos.

Tiesa. C.Ronaldo prieš pat baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui turėjo šimtaprocentę progą išplėšti pergalę, tačiau nesugebėjo pataikyti į besileidžiantį kamuolį. Prieš jį buvo tik vartininkas.

C.Ronaldo proga

Lenkai nusprendė baudinių serijoje nieko nekeisti – viską darė kaip aštuntfinalio serijoje su šveicarais.

Tačiau tai nepasiteisino. Visi Portugalijos rinktinės žaidėjai baudinius realizavo nepalikdami L.Fabianskiui visiškai jokių šansų. Lenkams pirmieji trys smūgiai irgi sekėsi gerai, tačiau prašovė bene labiausiai patyręs žaidėjas.

Ketvirtąjį baudinį stojęs mušti Jakubas Blaszczykowskis smūgiavo į apatinį kampą, tačiau Rui Patricio smūgį atrėmė.

Įdomu, kad iki šių rungtynių J.Blaszczykowskis buvo tiesiogiai prisidėjęs prie visų trijų lenkų įvarčių čempionate – du įmušęs pats, o trims atlikęs rezultatyvius perdavimus.

Pusfinalyje Portugalija susitiks su Belgijos ir Velso poros nugalėtoja. Šis mačas – penktadienį 22 val.

C.Ronaldo – yra / R.Lewandowskis – yra 1:1

Pratęsimas: Lenkija – Portugalija 1:1 (1:1)

120 min. Pepe porą kartų nepriekaištingai sužaidė gynyboje.

115 min. Antroje pratęsimo dalyje su kamuoliu jau daugiau žaidė lenkai, surengę porą gana pavojingų atakų. B.Kapustkos bandymas perduoti kamuolį skersai į baudos aikštelę R.Lewandowskiui nebuvo sėkmingas.

Į aikštę išsiveržė žiūrovas

109 min. Į aikštę teko įbėgti krūvai apsaugos darbuotojų, kurie gaudė išsiveržusį sirgalių.

109 min. Abi komandos jau laukė baudinių serijos, tiesa, tai kiek labiau matyti lenkų žaidime.

98 min. Žaidimas pasidarė dar atsargesnis, su kamuoliu dažniau buvo portugalai, bet visi jų bandymai smūgiuoti buvo sustabdyti laiku.

Dar viena C.Ronaldo proga

92 min. Dar viena C.Ronaldo nesėkmė. Po skersuoto perdavimo prieš vartus atsidūrusiam C.Ronaldo kamuolys nusileido tiesiai po kojomis, tačiau smūgiuoti nepavyko.

Antrasis kėlinys: Lenkija – Portugalija 1:1 (1:1)

90+3 min. Pridėtas laikas baigėsi ir mačas keliasi į pratęsimą.

86 min. PROGA! Sunkiai suvokiama. Vienas prieš vartininką išvestas C.Ronaldo nesugebėjo pataikyti į besileidžiantį kamuolį.

Neišnaudota C.Ronaldo proga

82 min. Lenkų gretose pasikeitimas kairiajam krašte – B.Kapustka vietoj K.Grosickio.

80 min. Portugalų gretose vietoj J.Mario aikštėje pasirodė R.Quaresma.

78 min. J.Fonte turėjo progą keliant kamuolį nuo kampinio, tačiau gynėjo smūgis galva skriejo tiesiai per vartų vidurį ir į rankas L.Fabianskiui.

69 min. Dvi iš eilės gražios lenkų atakos per kairę baudos aikštelės pusę. Prie K.Grosickio perdavimo iš pradžių nespėjo R.Lewandowskis, atsikovojus kamuolį pavyko jį perduoti A.Milikui, kurio bandymas smūgiuoti krūtinės aukštyje skridusį kamuolį nebuvo labai pavojingas.

64 min. Po C.Ronaldo perdavimo tolimą smūgį iš maždaug 25 metrų atliko C.Soaresas, tačiau į vartus nepataikė.

56 min. Pavojinga portugalų ataka: Nani išvedė į priekį C.Ronaldo kairėje, tačiau jis nesugebėjo pataikyti į vartus.

51 min. Kėlinys prasidėjo pavojinga lenkų ataka – labai panašia į tą, kuri baigėsi įvarčiu, tačiau R.Lewandowskiui šįkart smūgiuoti nepavyko.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lukaszas Fabianskis

Pirmasis kėlinys: Lenkija – Portugalija 1:1

43 min. R.Sanchesas pademonstravo dar vieną labai gražų epizodą, tačiau jį sustabdė į pagalbą atskubėjęs lenkas.

37 min. Pavojingas lenkų išpuolis, kurio metu klaidą padarė vartininkas R.Patricio, tačiau lenkai atlikti smūgio į vartus nesugebėjo.

33 min. ĮVARTIS! Portugalų atakos smaigalyje atsidūręs 18-metis R.Sanchezas atliko puikų smūgį nuo baudos aikštelės linijos. Rezultatyvų perdavimą kulnu atliko Nani, o prie kamuolio nespėjo nei lenkų gynyba, nei L.Fabianskis, nes kamuolys rikošetu dar kliudė gynėją.

Renato Sanchezas išlygino rezultatą

28 min. Pirmasis portugalų smūgis, kurio neblokavo gynėjai. Ties baudos aikštelės linija tiesiai prieš vartus kamuolį gavęs C.Ronaldo smūgiavo silpnai ir tiesiai į vartininką.

22 min. Lenkai atidavė kamuolio kontrolę varžovams, bet surengė jau porą pavojingų kontratakų. Po vienos jų lenkai uždirbo pirmąjį kampinį. Nors prarado kamuolį, lenkai iškart spaudimu jį perėmė ir surengė labai pavojingą ir gražią ataką, tačiau ji nesibaigė smūgiu.

16 min. Eilinis C.Ronaldo nepavykęs baudos smūgis. Iš 35 metrų atstumo portugalas smūgiavo tiesiai į sienelę.

10 min. Portugalai perėmė kamuolio kontrolę, smūgį link vartų atliko C.Ronaldo, tačiau nesėkmingai.

2 min. ĮVARTIS! Tik prasidėjus rungtynėms puikų reidą kairėje surengęs K.Grosickis pasiuntė kamuolį pažeme į baudos aikštelę, kur Robertas Lewandowskis vienu lietimu įmušė įvartį. Grubi portugalų gynybos klaida.

R.Sanchezas – jauniausias „Euro 2016“ žaidėjas, pradėsiantis mačą starto sudėtyje.

Rungtynių teisėjas – 40 metų vokietis Felixas Brychas.

Portugalijos rinktinės treneris F.Santosas pateikė staigmeną – jo komanda pirmą kartą šiame turnyre žais formacija 4-1-3-2. Tai reiškia W.Carwalho žaidimą atraminio saugo pozicijoje, aikštės viduryje žais R.Sanchezas, jam iš kraštų – A.Silva ir J.Mario.

Startinės sudėtys:

Lenkija: L.Fabianskis; L.Piszczekas, K.Glikas, M.Pazdanas, A.Jedrzejczykas; J.Blaszczykowskis, G.Krychowiakas, K.Maczynskis, K.Grosickis; R.Lewandowskis, A.Milikas.

Portugalija: R.Patricio; Eliseu, J.Fonte, Pepe, C.Soaresas; A.Silva, W.Carvalho, R.Sanchesas, J.Mario; C.Ronaldo, Nani.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas