Startavo 2014 metų moterų futbolo A lygos čempionatas

Sekmadienį trejomis rungtynėmis startavo 2014 metų Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionatas. Didžiausią pergalę šventė Kauno „FM-Žara“, užtikrintai sezoną pradėjo nugalėtojų titulą ginantis Šiaulių „Gintra-Universitetas“, o naujokių dvikova baigėsi lygiosiomis.
Zara ir TexTiliTe mačas
Zara ir TexTiliTe mačas / V.Knyzelio nuotr./LFF.lt
Temos: 1 Futbolas

Praėjusį sezoną ketvirta likusi Kauno „FM-Žaros“ komanda sezoną pradėjo įspūdinga pergale 7:1 prieš Ukmergės „SC-TexTiliTe“ futbolininkes. Net keturis įvarčius nugalėtojoms pelnė Lietuvos rinktinės narė Kamilė Vaičiulaitytė, dukart pasižymėjo komandą šį sezoną papildžiusi gynėja Ugnė Šmitaitė.

Į čempionatą po šešerių metų pertraukos sugrįžusios Alytaus SRC futbolininkės namuose sužaidė lygiosiomis su debiutantėmis Jonavos KKSC „EOS-Aušra“. Jonavietės pasižymėjo pirmosios, tačiau alytiškės po pertraukos rezultatą išlygino (1:1).

Dviejų stipriausių praėjusių metų komandų dvikovoje Šiauliuose daugkartinės čempionės „Gintra-Universitetas“ užtikrintai 4:0 įveikė Akmenės atstovės. Triskart pasižymėjo 17-metė saugė Dovilė Gailevičiūtė.

Septintoji čempionato komanda – Vilniaus MFA „Žalgiris“ – pirmąsias rungtynes žais trečiadienį 20 val. sostinės „Fanų“ stadione su „Gintra-Universitetu“. Kitos antrojo turo rungtynės vyks balandžio 15-ąją.

I turo rungtynių statistika

Alytaus SRC – Jonavos KKSC „EOS-Aušra“ 1:1 (0:1)
Įvarčiai: 63 min. I.Glebutė (Alytaus SRC); 14 min. I.Taločkienė („EOS-Aušra“)

Kauno „FM-Žara“ – Ukmergės „SC-TexTiliTe“ 7:1 (5:1)
Įvarčiai: 19, 21, 29 ir 59 min. K.Vaičiulaitytė, 42 ir 78 min. U.Šmitaitė, 44 min. A.Žeglevičiūtė („FM-Žara“); 37 min. I.Kvasnickaitė („SC-TexTiliTe“)

Šiaulių „Gintra-Universitetas“ – Akmenės „SC-Akmenė“ 4:0 (2:0)
Įvarčiai: 26, 79 ir 84 min. D.Gailevičiūtė, 33 min. A.Mikutaitė

Turnyro lentelė: Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įv. Tšk.

7. „SC-TexTiliTe“ 1 0 0 1 1:7 0

Sutrumpinimai: Vt. – vieta, Rungt. – Rungtynės, Perg. – pergalės, Lyg. – lygiosios, Pral. – pralaimėjimai, Įv. – įvarčiai, Tšk. – taškai.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas