„Stumbras“ sugebėjo įsimušti du įvarčius į savus vartus ir nusileido „Trakams“

Dėl diskvalifikacijos netekęs rezultatyviausio komandos žaidėjo Artūro Rimkevičiaus Kauno „Stumbras“ nesugebėjo pasipriešinti antrąją vietą „SMScredit.lt A lygos“ čempionate užimantiems „Trakams“. Dar pirmajame kėlinyje dusyk į savo vartus kamuolį pasiuntę kauniečiai buvo sutriuškinti savo žiūrovų akivaizdoje – 0:5 (0:3).
Rungtynių akimirka / Augusto Četkausko nuotr.

Rungtynes abi komandos pradėjo demonstruodamos labai gyvą, atakuojantį futbolą. Kamuolys aikštės viduryje praktiškai neužsibūdavo,

Toks žaidimas labiau tiko „Trakams“, kurie jau 9-ą minutę privalėjo išsiveržti į priekį. Po aštraus Donato Šėgždos reido link galinės linijos ir perdavimu link vartų Giedrius Kvedaras šuoliu kamuolį atmušė visiškai laisvam Ronaldui Solominui, kuris labai stipriu smūgiu įsigudrino nepataikyti į tuščius vartus.

Netrukus „Stumbrą“ dusyk ištiko nelaimė. 16-ą minutę Jurijus Mamajevas surado į baudos aikštelę atskubėjusį Deividą Česnauskį. Lietuvos rinktinės saugo labai stiprus perdavimas atsitrenkė į netoliese buvusio Tomo Snapkausko kojas ir atsidūrė vartų tinkle.

Kėlinio viduryje panašiai nepasisekė ir Andriui Račkui. Greitos atakos metu gynėjas į savo vartus nukreipė R.Solomino aukštą perdavimą iš krašto. Po to į jį įsirėžė D.Šėgžda, todėl kauniečiai tikėjosi skirtos pražangos, bet arbitras parodė į aikštės vidurį.

Atsigavęs po dvigubo nokdauno, „Stumbras“ galėjo sušvelninti rezultatą. Kampinio metu Nerijus Mačiulis perdavė kamuolį Martynui Dapkui. Šio smūgio Marius Rapalis nebūtų atrėmęs, bet komandą išgelbėjo ant vartų linijos buvęs R.Solominas.

Po kelių minučių jau N.Mačiuliui pritrūko sėkmės. Saugas sulaukė puikaus Mindaugo Grigaravičiaus perdavimo greitos atakos metu, tačiau smūgis gavosi nevykęs, pataikyta į nuošalėje buvusį komandos draugą.

Už paliktas erdves prie savo vartų kauniečiai buvo nubausti 40-ą minutę. Davidas Aršakianas puikiai vienu lietimu prieš vartus išvedė D.Šėgždą, kuris smūgiu pažeme nepaliko G.Kvedarui jokių šansų.

Atlikęs du keitimus pertraukos metu „Stumbras“ perėmė iniciatyvą. Aktyviai po pertraukos žaidė Mindaugas Grigaravičius, aštriais reidais kėlęs riterių gynybai, tačiau realaus darbo M.Rapaliui nebuvo, labai patikimai žaidė svečių gynėjai. Kompaktiškai prie savo vartų išsidėstę svečiai neleido varžovams smūgiuoti iš toli. Vieninteliams Erikui Skripkinui pavyko pagrasinti šiek tiek netiksliu bandymu iš toli.

Visas aikštės šeimininkų dar rusenusias viltis išgelbėti rungtynes sužlugdė du puikūs trakiškių smūgiai rungtynėms artėjant prie pabaigos. Pirmasis puikiu tolimu šūviu pasižymėjo Rokas Stanulevičius, įmušęs savo pirmą įvartį „Trakų“ gretose 78-ą minutę, po šešių minučių panašiu smūgiu savo pavardę į statistikos protokolą įrašė ir Vaidotas Šilėnas.

Laikrodžiui skaičiuojant paskutines minutes, M.Grigaravičius padarė viską, kad „Stumbras“ įmuštų garbės įvartį. Greitos atakos metu pabėgęs nuo varžovų saugas kaip ant lėkštutės padėjo kamuolį Klaidus Janoniui, tačiau šis stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį aukštai virš vartų.

Paskutinę mačo minutę pasižymėti galėjo ir Rimvydas Sadauskas, kuriam kampinio metu varžovai suteikė labai daug laisvės, bet smūgis galva tikslo nepasiekė.

Kauno „Stumbras“ – Trakų „Trakai“ 0:5 (0:3)

„Stumbras“: G. Kvedaras, L. Čerkauskas, T. Snapkauskas, A. Račkus, R. Sadauskas, E. Skripkinas, M. Dapkus (46 min. A.Bareikis), M. Grigaravičius, N. Mačiulis (46 min. M.Djabrailovas), K. Upstas (73 min. R.Blaževičius), K. Janonis.

„Trakai“: M. Rapalis, D. Česnauskis, J. Januševskis, L. Klimavičius, E. Gaurilovas, J. Mamajevas (73 min. R.Masenzovas), V. Šilėnas, J. Zasavickis (58 min. R.Stanulevičius), D. Šėgžda, R. Solominas, D. Aršakianas (67 min. P.Malinauskas).

Įvarčiai: T.Snapkauskas (16 į savo vartus), A.Račkus (22 į savo vartus), D.Šėgžda (40), R.Stanulevičius (78), V.Šilėnas (84).

Geltonos kortelės: N.Mačiulis (37), L.Čerkauskas (63), T.Snapkauskas (74); R.Solominas (59).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      22 2  5  15  17:54 11

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 17, A.Rimkevičius („Stumbras“) – 14, D.Aršakianas („Trakai“) – 12.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?