„Sūduva“ nugalėjo „Trakus“ ir nesitraukia iš kovos dėl A lygos medalių

Trečiąją pergalę per ketverias paskutines rungtynes iškovojusi Marijampolės „Sūduva“ nesitraukia iš kovos dėl Lietuvos futbolo A lygos čempionato medalių. Suvalkijos komanda išvykoje rezultatu 3:1 (2:0) įveikė antrąją vietą turnyro lentelėje užimančius „Trakus“ ir sumažino atsilikimą nuo vieną mačą mažiau sužaidusios bei šiuo metu trečiąją vietą užimančios Pakruojo „Kruojos“ iki trijų, o nuo trakiškių – iki keturių taškų.
„Trakai“ – FK „Sūduva“
„Trakai“ – FK „Sūduva“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmosios pavojingos atakos rungtynėse žiūrovams teko laukti 14 minučių. Aktyviai rungtynes pradėję svečiai daugiau kontroliavo kamuolį, bet link savo vartų atsitraukę trakiškiai neleido „Sūduvai“ naudojo pavojingiausio suvalkiečių ginklo – greitų atakų. Būtent jos metu T.Radzinevičius laimėjo oro dvikovą ir numetė kamuolį į kraštą G.Russo. Legionieriaus perdavimą netiksliu smūgiu galva užbaigė Valentinas Baranovskis.

Retai link varžovų vartų priartėdavę aikštės šeimininkai bandė savo laimę smūgiais iš toli. Tačiau nei Vytauto Lukšos, nei Jurijaus Kendyšo šūviai tikslo nepasiekė.

27-ąją minutę trakiškis Paulius Grybauskas puikiu šuoliu atrėmė labai stiprų tolimą Armino Vaskelos bandymą įmušti, tačiau po kampinio į savo vartus praleido kuriozinį įvartį. Karolio Chveduko smūgis į vartus nebuvo pavojingas, bet kamuolys atsidūrė vartų tinkle, vartininkui nesusikalbėjus su šalia stovėjusiu gynėju Andriumi Lipskiu.

Po įvarčio į savo aikštės pusę atsitraukė ir „Sūduva“, kviesdama trakiškius pulti ir laukdama laisvų plotų greitiems išpuoliams. Be diskvalifikuoto Tado Labuko ir nespėjusio pasveikti Ronaldo Solomino aikštės šeimininkams žaidimas nesiklijavo. Puolime žaidusį Luką Kochanauską komandos draugų perdavimai pasiekdavo labai retai.

Kėlinio pabaigoje „Sūduva“ surengė dar puikią ataką, pasibaigusią įvarčiu „į rūbinę“. V.Baranovskio perdavimą iš krašto puikiai praleido Carlosas Martinezas Aibaras, prie savęs sutraukęs porą varžovų gynėjų. Be priežiūros likęs Tomas Radzinevičius savo šanso nepraleido.

Antrąją rungtynių pusę „Trakai“ pradėjo labai aktyviai, bet darsyk buvo nubausti už pernelyg skylėtą gynybą. 57-ąją minutę greito svečių išpuolio metu V.Baranovskis beveik nuo galinės linijos tiksliai parideno kamuolį atskubėjusiam A.M.Aibarui. Ispanas smūgiu vienu lietimu nepaliko P.Grybauskui jokių šansų ir pelnė pirmąjį savo įvartį Lietuvos čempionate.

Treneriui Edgarui Jankauskui į aikštę metus antrąjį puolėją, „Trakai“ užgulė marijampoliškių vartus, bet „Sūduva“ gynėsi labai kompaktiškai ir jokių klaidų nedarė, nesuteikdama Džiugui Bartkui darbo.

Vis tik paguodos įvartį „Trakams“ pavyko pasiekti. 78-ąją minutę Dzmitrijus Koubas parideno kamuolį šalia buvusiam V.Lukšai. Iki tol rungtynėse šalia vartų šaudęs saugas fantastiniu smūgiu tarsi ranka pataikė tiesiai į viršutinį vartų kampą.

Per likusį laiką progų pasižymėti turėjo abi komandos, bet D.Koubo smūgį galva po tikslaus Deivido Česnauskio perdavimo sugavo D.Bartkus, o vienas prieš vartus iššokęs Mindaugas Grigaravičius iš aštraus kampo į vartus nepataikė.

„Trakai“ – Marijampolės „Sūduva“ 1:3 (0:2)

„Trakai“: P.Grybauskas, J.Januševskis, L.Klimavičius, D.Česnauskis, J.Kendyšas, A.Lipskis (46 min. D.Zachaževskis), J.Mamajevas, V.Lukša, D.Miceika, P.Malinauskas (59 min. D.Koubas), L.Kochanauskas (77 min. M.Rimkus).

„Sūduva“: D.Bartkus, V.Bagdanavičius, M.Ugge, I.Tsyvilko, M.Činikas, V.Baranovskis, G.Russo (90+3 min. T.Snapkauskas), C.Aibaras (73 min. M.Grigaravičius), A.Vaskela, K.Chvedukas, T.Radzinevičius (87 min. M.Kdouh).

Įvarčiai: V.Lukša (78); K.Chvedukas (27), T.Radzinevičius (45), C.Aibaras (57).

Geltonos kortelės: L.Klimavičius (23), J.Kendyšas (26), D.Miceika (63); M.Činikas (74).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava" 30 2 2 26 12:131 8

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Tokičius („Šiauliai“) – 16, E.Razulis („Atlantas“) – 13, Elivelto („Ekranas“), T.Radzinevičius („Sūduva“) ir L.Pilibaitis („Žalgiris“) – po 12 įvarčių.