Trys Lionelio Messi įvarčiai sugadino Josepo Guardiolos sugrįžimą į Barseloną

UEFA Čempionų lygoje trečiadienį baigėsi trečiasis grupės varžybų turas. Vakaro herojumi tapo tris įvarčius į buvusio trenerio Josepo Guardiolos vadovaujamo „Manchester City“ vartus pasiuntęs Lionelis Messi. Didžiausią vakaro pergalę iškovojo Londono „Arsenal“, o saugas Mesutas Ozilas taip pat pasižymėjo trimis įvarčiais.
Pirmasis Lionelio Messi įvartis
Pirmasis Lionelio Messi įvartis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Įdomiausia ir daugiausia dėmesio sulaukusi dvikova vyko Barselonoje, kur buvęs „Barcelona“ treneris Josepas Guardiola svečiavosi „Camp Nou“ stadione su „Manchester City“ ekipa. Katalonai svetingi nebuvo – 4:0.

Nors Anglijos klubas mačo pradžioje neleido katalonams dominuoti ir mėgautis kamuolio kontrole, tačiau įvartis krito greitai. 17-ąją minutę L.Messi perdavimas į baudos aikštelę išvertė iš kojų pusiausvyrą praradusį Fernandinho ir pats L.Messi nieko netrukdomas pasižymėjo įvarčiu.

„Barcai“ net du sykius pirmajame kėlinyje teko keisti susižeidusius gynėjus. Jau 10-ąją minutę mačo negalėjo tęsti J.Alba, o 39-ąją – G.Pique. Juos atitinkamai pakeitė L.Digne ir J.Mathieu.

Dvi puikias progas turėjo ir svečiai. M.A.Ter Stegenas puikiai atmušė I.Gundogano smūgį iš arti, paskutinę minutę proga po baudos smūgio nepasinaudojo galva smūgiavęs J.Stonesas. Jau per teisėjo pridėtą laiką progos neišnaudojo ir L.Suarezas.

53-ąją min. svečiai liko žaisti dešimtiese. Tolimą perdavimą pasiuntus link L.Suarezo iš vartų išbėgęs „Manchester City“ vartininkas C.Bravo suklydo bandydamas išmušti kamuolį. Šis atiteko L.Suarezui, kurio bandymą pataikyti į vartus C.Bravo numušė ranka – vartininkas buvo už baudos aikštelės ribų tad to daryti negalėjo.

Antrojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau 61-ąją min. L.Messi surengė gražų reidą ir puikiu smūgiu į artimąjį apatinį vartų kampą nuginklavo W.Caballero. Dar po 8 minučių argentinietis smogė trečia kartą. Gynėjas J.Stonesas padarė grubią klaidą, leisdamas L.Suarezui su kamuoliu lengvai įbėgti į laisvą zoną. Urugvajietis perdavė kamuolį į dešinę, kur L.Messi vienas prieš vieną lengvai įveikė vartininką.

73-ąją minutę žaidėjų skaičius aikštėje išsilygino, kai per pora minučių dvi geltonas korteles gavo J.Mathieu. Tai svečiams nepadėjo pakeisti mačo eigos. 86-ąją minutę į baudos aikštelę įsiveržęs L.Messi buvo nugriautas ir uždirbo baudinį. Jį realizuoti ėmėsi Neymaras, tačiau brazilas smūgiavo tiesiai į vartininką W.Caballero.

Po poros minučių Neymaras klaidą ištaisė, įmušdamas ketvirtąją rungtynių įvartį.