2016 07 06 /23:56

Velsui teko nulenkti galvą prieš Cristiano Ronaldo kompaniją – 2:0

„Euro 2016“ turnyro pusfinalyje trečiadienio vakarą triumfavo Portugalijos rinktinė su savo lyderiu Cristaino Ronaldo. Portugalai po puikios antrojo kėlinio pradžios 2:0 (0:0) įveikė Velso futbolo rinktinę.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynės vyko labai „portugališkai“ – vyravo atsargus futbolas, stengiantis be reikalo nerizikuoti ir nedaryti klaidų. Mačo pradžioje portugalai leido su kamuoliu daugiau būti Velso rinktinei.

Pastarieji sukūrė porą puikių progų įvarčiams skersuotais perdavimais iš kraštų į baudos aikštelę, be to, puikiai išpildė ir vieną kampinį, po kurio per aukštai smūgiavo Garethas Bale'as.

Velso rinktinės lyderis visas 90 minučių kėlė daug problemų portugalų gynybai, atliko kelis galingus smūgius iš toli, tačiau jam labai trūko Aarono Ramsey pagalbos.

Velsiečių atakos dažnai įstrigdavo pereinant iš antrojo atakos trečdalio į trečiąjį, prarasta nemažai kamuolių. G.Bale'u teko itin daug bėgioti ne tik stengiantis atsidengti, bet ir pačiam įžaidinėjant kamuolį, bandant individualiu meistriškumu įveikti tiesioginius oponentus.

Nors portugalai prieš pat mačą prarado vidurio gynėją Pepe, tačiau jį pakeitęs Bruno Alvesas sužaidė be klaidų, antrajame kėlinyje meistriškai sustabdė Samo Vokeso įsiveržimą į baudos aikštelę.

Portugalai įvarčius pasiekė pačioje antroje kėlinio pradžioje. Pirmąjį 50-ąją minutę po fantastiško šuolio galva įmušė Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo įvartis

Vos po keturių minučių jis pats to nenorėdamas atliko rezultatyvų perdavimą Nani. C.Ronalo nevykusiai smūgiavo į vartus, tačiau laiku ir vietoje atsidūręs Nani nukreipė kamuolį į vartus.

Nani įvartis

Portugalams jau pirmaujant ir bandant tempti laiką dažnais perdavimais tarp gynėjų, Danilo Pereira neišnaudojo auksinės galimybės įmušti trečiąjį įvartį.

Danilo proga

Nors velsiečiai bandė rungtynių pabaigoje prispausti portugalus prie vartų, tačiau jau trūko ir jėgų. Atlikta nemažai netikslių perdavimų link vartų, kurie tapdavo lengvu portogalų gynybos grobiu.

Antrasis kėlinys: Portugalija – Velsas 2:0 (0:0)

88 min. Už pavojingą žaidimą geltona kortelė parodyta ir G.Bale'ui.

86 min. R.Quaresma aikštėje pasirodė vietoj Nani.

84 min. Velso rinktinė bandė spausti varžovus, jau net gynėjai žaidė aukštai pakilę aikštėje, tačiau portugalų gynyba laikėsi. Patys portugalai jau niekur neskubėjo, kamuolį dažnai perdavinėjo atgal gynėjams.

80 min. R.Patricio atrėmė tolimą ir labai galingą G.Bale'o šūvį į vartus.

79 min. J.Moutinho žengė į aikštę vietoj A.Silva.

78 min. PROGA! G.Bale'as nesėkmingai bandė išsivaryti kamuolį nuo savo baudos aikštelės linijos, prarado kamuolį, kurį perėmęs Danilo turėjo laisvą koridorių link vartų. Saugo smūgį vartininkas atmušė, tačiau antru bandymu kamuolį galiausiai sugavo.

74 min. R.Sanchesą pakeitė A.Gomesas.

71 min. Už trukdymą vartininkui geltoną kortelę gavo B.Alvesas. Netrukus kortelė parodyta ir C.Ronaldo.

67 min. Paskutinis Velso keitimas – gynėją J.Coolinsą pakeitė saugas J.Williamsas.

66 min. PROGA! Nani atliko galingą tolimą smūgį, kurio velsiečių vartininkas nesugebėjo sugauti, o J.Mario nesugebėjo pataikyti į vartus būdamas visiškai laisvas,

64 min. H.Robsoną-Kanu pakeitė S.Churchas.

63 min. SMŪGIS! Velsiečiai prasižengė netoli baudos aikštelės ir C.Ronaldo atliko labai pavojingą baudos smūgį, tačiau šiek tiek per aukštai.

62 min. Gera Velso rinktinės ataka, tačiau į baudos aikštelę įbėgęs S.Vokesas prarado kamuolį.

58 min. Velso gretose saugą J.Ledley pakeitė puolėjas S.Vokesas.

54 min. ĮVARTIS! Portugalų šaltas dušas Velsui kėlinio pradžioje. Kamuolys atšoko už baudos aikštelės buvusiam C.Ronaldo, kuris bandė smūgiuoti į vartus, smūgis buvo nevykęs, tačiau Nani jį pataisė ir įmušė įvartį.

50 min. ĮVARTIS! Puikus portugalų kampinis. Prie gairelės kamuolys vos paridentas ir atliktas aukštas perdavimas į baudos aikštelę, kur aukštai iššokęs Cristiano Ronaldo įmušė puikį įvartį galva.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rui Patricio gaudo kamuolį

Pirmasis kėlinys: Portugalija – Velsas

45 min. Dar viena C.Ronaldo proga – smūgiui galva iš kelių metrų sutrukdė Velso gynėjas.

42 min. C.Ronaldo labai dažnai tenka žaisti toli nuo vartų. Portugalų lyderis bandė atlikti tolimą smūgį, kurį gynėjai lengvai blokavo.

35 min. Vyravo ramus ir gana lėtas žaidimas. Velsas šiek tiek daugiau kontroliavo kamuolį (55:45), tačiau daugiau perdavimų paskutiniame atakos trečdalyje atliko portugalai.

25 min. Dar viena puiki Velso ataka dešiniuoju kraštu baigėsi A.Kingo smūgiu galva. Kamuolys nuo gynėjo skriejo virš vartų.

Andy Kingo smūgis galva

23 min. SMŪGIS! G.Bale'as turėjo vietos įsibėgėti ir smūgiuoti beveik nuo baudos aikštelės linijos. Puolėjas pataikė tiesiai per vartų vidurį.

21 min. Pavojingas G.Bale'o perdavimas pažeme į baudos aikštelę, tačiau A.Kingas nesuspėjo prie kamuolio ir šis atsidūrė R.Patricio rankose.

19 min. G.Bale'as uždirbo kampinį ir pats turėjo progą smūgiui. J.Ledley parido kamuolį link baudos aikštelės, kur atsilaisvinęs G.Bale'as smūgiavo virš vartų.

Velso rinktinės kampinio įžaidimas

16 min. Pirmasis rungtynių smūgis – progą žaisdamas du prieš du su R.Sanchesu susikūrė J.Mario, tačiau jo smūgis skriejo šiek tiek pro šalį.

10 min. Labai pavojinga portugalų ataka baigėsi skersuotu kamuoliu iš dešinės. Dėl aukšto kamuolio kovojęs C.Ronaldo nesugebėjo atlikti smūgio galva ir apeliavo į teisėją, prašydamas baudinio.

8 min. J.Allenas jau antrą kartą grubiai prasižengė ir gavo geltoną kortelę.

3 min. Velso ekipa suklydo aikštės viduryje, o įsibėgėjusį C.Ronaldo teko grubiai stabdyti A.Williamsui, tačiau velsiečio veiksme teisėjas pražangos neįžvelgė.

Rungtynių teisėjas – švedas Jonas Erikssonas. Šiemet jis teisėjavo Europos lygos finale.

Prieš rungtynes portugalų gynėjo Pepe statusas buvo pakeistas į „abejotiną“. Kaip matome, portugalų treneris negalėjo jo įtraukti į starto sudėtį – Pepe patyrė traumą.

Velso treneris vietoj Aarono Ramsey aikštės viduryje pasirinko Andy Kingą.

Startinės sudėtys:

Portugalija: R.Patricio, R.Guerreiro, B.Alvesas, J.Fonte, C.Soaresas; D.Pereira; J.Mario, R.Sanchesas, A.Silva; C.Ronaldo, Nani.

Velsas: W.Hennessey; C.Gunteris, J.Chesteris, J.Collinsas, A.Williamsas, N.Tayloras; A.Kingas, J.Ledley, J.Allenas; G.Bale'as, H.Robsonas-Kanu.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas