Vilniaus „Žalgiris“ – vėl Lietuvos futbolo A lygos čempionas

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo žaidėjai dar nepasibaigus Lietuvos futbolo čempionatui jau priima sveikinimus. 32-ame Lietuvos futbolo A lygos ture žalgiriečiai užsitikrino nugalėtojų vardus – jie apgynė praėjusiais metais iškovotą titulą. Šeštadienį „Žalgiriui“ reikėjo iškovoti pergalę prieš Panevėžio „Ekrano“ komandą ir ji garanatuotų čempionato auksą. Tai „Žalgiris“ padarė lengvai ir čempioniškai – LFF stadione jie 5:1 (3:0) sutriuškino „Ekraną“.
Vilniaus „Žalgiris“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Įvarčių sąskaitą dvikovoje 39 minutę atidarė Linas Pilibaitis. Po dviejų minučių tas pats L.Pilibaitis įmušė galva antrąjį įvartį, o 45-ąją min. rezultatą dar labiau padidino Deividas Šemberas.

Po pertraukos Jakubas Wilkas įmušė jau 52 minutę, o po trijų minučių pasižymėjo ir Artūras Žulpa.

59 minutę „Ekrano“ ekipoje paguodos įvartį įmušė Edvardas Tamulevičius.

„Žalgirio“ klubas Lietuvos čempionu tapo penktą kartą. Vilniečiai turnyre yra triumfavę 1991, 1992, 1999 ir 2013 metais.

Per pastaruosius trejus metus „Žalgiris“ surinko išskirtinę 8 trofėjų koleciją. Kartu su 2014 metų Lietuvos čempionų titulu sostinės komandai atiteko ir Lietuvos Supertaurė. Šio trofėjaus „Žalgiris“ nepaleidžia iš savo rankų jau trejus metus iš eilės. Taip pat žaliai-balti jau trejus metus valdo ir LFF taurę.

Ištikimiausių aistruolių iš „Pietų IV“ 2009-aisiais išsaugota reprezentacinė Vilniaus komanda tokių įspūdingų rezultatų pasiekė vos per penkerius metus, nors kelią teko pradėti nuo I lygos čempionato.

Iki čempionato pabaigos likus žaisti 4 turus, „Žalgiris“ nuo antroje vietoje žengiančios Pakruojo „Kruojos“ yra atitrūkę 16 taškų.

Dėl likusių apdovanojimų A lygoje vyksta įtempta kova. Sidabrą iškovoti „Kruoja“ „Trakai“, Atlantas“ ir „Sūduva“.

Įspėjimai: Andro Švrljuga (88)

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Andro Švrljuga, Georgas Freidgeimas, Semiras Kerla, Egidijus Vaitkūnas, Serge Nyuiadzi (59' Vaidotas Šilėnas), Deividas Šemberas, Artūras Žulpa, Mantas Kuklys (46' Paulius Janušauskas), Jakubas Wilkas, Linas Pilibaitis.

„Ekranas“: Evanas Aleksandrovas-Ridley, Gotaras Vasiliauskas, Martynas Dūda, Donatas Petrauskas, Tomas Salamanavičius, Uchenna Umehas, Rokas Stanulevičius, Armando Tarlazis (70' Jonas Skinderis), Dovydas Norvilas (46' Edvardas Tamulevičius), Simonas Urbys (54' Tomas Dapkus), Ribeiro Elivelto.

„A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Alytaus „Dainava“ 31 2 2 27 12:132 8

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 17 įvarčių – Niko Tokičius („Šiauliai“).