Žaliūkas pelnė įvartį, bet „Hearts“ sezoną baigė nesėkme (video)

Sekmadienį Škotijos futbolo „Premier“ lygoje buvo žaidžiami 38-ojo turo susitikimai, po kurių paaiškėjo galutinė komandų rikiuotė turnyrinėje lentelėje.
„Hearts“ klubo spalvas M.Žaliūkas gina nuo 2006 metų.
„Hearts“ klubo spalvas M.Žaliūkas gina nuo 2006 metų. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Du lietuvius savo gretose turinti Edinburgo „Hearts“ vienuolikė namuose išmėgino jėgas su Glazgo „Celtic“ komanda. Po atkaklios kovos pergalę rezultatu 2:1 šventė svečiai. Vienintelį „širdžių“ įvartį prieš pertrauką pelnė gynėjas Marius Žaliūkas.

Rungtynes Edinburgo „Tynecastle“ stadione kiek aktyviau pradėjo „Celtic“ futbolininkai, kurie 23-ąją minutę išsiveržė į priekį. Tiksliu smūgiu pasižymėjo Robbie Keane‘as (1:0).

Tačiau nusileisti tituluotiems varžovams šeimininkai nesiruošė ir po 13 minučių pusiausvyrą atstatė M.Žaliūkas. Lietuvis tiksliai smūgiavo baudos aikštelėje (1:1).

Iki pertraukos situacija nepakito ir ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui. Ir po pertraukos žaidimas buvo pakankamai atviras. Komandos nevengė atakuoti, tačiau atakų smaigalyje atsidūrusiems žaidėjams kiek trūko tikslumo. Tiesa, viename epizode „Celtic“ pavyko pasižymėti, tačiau arbitras įvarčio neįskaitė, užfiksuodamas taisyklių pažeidimą.

Deja, savo Glazgo klubas vis tik pasiekė. 61-ąją minutę galingu smūgiu „Hearts“ vartininkui vilčių nepaliko legionierius Zheng Zhi (2:1). Per likusį laiką kiek aktyviau rungtyniavo „širdys“, tačiau to neužteko. Nelengvą pergalę šventė „Celtic“.

„Hearts“ gretose M.Žaliūkas žaidė visą susitikimą. Lietuvis pasižymėjo užtikrintu žaidimu gynyboje ir pelnytu įvarčiu. Arvydas Novikovas aikštėje pasirodė 81-ąją minutę. Per sau skirtą laiką saugas buvo aktyvus. Kartą prasižengė ir kartą privertė tai padaryti varžovą (įvarčio autorių Z.Zhi), kuriam už tai buvo parodyta geltona kortelė.

Škotijos čempionais tapo „Rangers“ futbolininkai. „Hearts“ finišavo šeštoje pozicijoje. Elitą teks palikti „Falkirk“ ekipai.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas