2016 08 14 /03:27

Aurimas Didžbalis įspūdingu salto pažymėjo olimpinį bronzos medalį!

Europos čempionas Aurimas Didžbalis iš Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių parsiveža bronzos medalį. Surinkęs 392 kg lietuvis liko už auksą iškovojusio Irano atleto Moradi Shorabo (403 kg) ir baltarusio Vadzimo Stralcou (395 kg), kuriam atiteko sidabras. Tai pirmasis Lietuvos medalis sunkiojoje atletikoje olimpinių žaidynių istorijoje.
Aurimas Didžbalis iškovojo Rio bronzą
Aurimas Didžbalis iškovojo Rio bronzą / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Lietuviui nepavyko įveikti 177 kg štangos pirmais dviem bandymais rovimo rungtyje, tačiau trečiuoju sykiu tai pagaliau pavyko. Tiesa, labai sunkiai ir atsargiai, kaip po varžybų sakė pats A.Didžbalis.

Sunkiaatletis po rovimo rungties buvo 2-3 vietoje, o įpusėjus stūmimo rungčiai išsiveržė į priekį, kai be problemų įveikė 215 kg svorį.

Netrukus su 220 kg štanga sėkmingai susitvarkė baltarusis Vadzimas Stralcou, aplenkęs lietuvį bendroje įskaitoje.

A.Didžbalis buvo užsirašęs 220 kg, tačiau teko tai padidinti iki 223 kg, nes ant kulnų lipo ukrainietis Dmytro Čumakas. Po lietuvio padidinimo jam teko pirmajam čiupti 220 kg štangą. Sėkmingo bandymo atveju jis būtų aplenkęs A.Didžbalį, tačiau ukrainiečiui nepavyko.

Taip pat skaitykite: Aurimas Didžbalis apie pirmus nepavykusius rovimus: „Stovėjau prikrovęs į kelnes“

Po D.Čumako nesėkmės A.Didžbalis užsitikrino bronzą ir ramiai nuėjo stumti 223 kg. Tai būtų pakėlę lietuvį į antrąją poziciją, tačiau tai nepavyko.

Triumfuodamas A.Didžbalis atliko savo salto, sudėjo rankas priešais save ir išėjo džiaugtis bronza.

Sidabro medalininkas dar pabandė išstumti 230 kg ir atimti iraniečio auksą, tačiau nesėkmingai.

Aurimo Didžbalio pasirodymas Rio
Veiksmas 1 bandymas 2 bandymas 3 bandymas
Rovimas 177 kg (nepavyko) 177 kg (nepavyko) 177 kg
Stūmimas 210 kg 215 kg 223 kg (nepavyko)

02:23 val. A.Didžbalis bandė išstumti 223 kg, bet nesėkmingai. Nepaisant to lietuvis iškovojo bronzą.

02:22 val. Atkritus dar vienam varžovui A.Didžbalis užsitikrino bronzą!

02:20 val. A.Didžbalis padidino trečio bandymo svorį nuo 220 iki 223 kg.

02:17 val. V.Stralcou išstūmė 220 kg ir bendroje įskaitoje su 395 kg aplenkė lietuvį.

02:14 val. Antrasis A.Didžbalio bandymas – 215 kg štanga įveikta. Su 392 kg jis tapo absoliučiu lyderiu ir dar turi vieną bandymą.

02:10 val. Ukrainietis D.Čumakas išstūmė 213 kg ir pasivijo A.Didžbalį ir S.Sumpraditą bendrojoje įskaitoje. Tailandietis netrukus įveikė 213 kg štangą ir tapo bendrosios įskaitos lyderiu, tačiau jau išnaudojo visus kėlimus.

02:05 val. Ties pirmojo veiksmo nugalėtojo S.Moradi pavarde užrašytas 225 kg svoris, ties V.Stralcou – 220 kg.

02:00 val. A.Didžbalis pirmuoju bandymu sėkmingai išstūmė 210 kg. Kol kas jis tapo tiek stūmimo rungties, tiek bendrosios įskaitos lyderiu. Netrukus tiek pat išstūmė ir S.Sumpraditas.

01:55 val. Prasidėjo stūmimo rungtis. Ties A.Didžbalio pavarde kol kas 210 kg startinis svoris.

01:45 val. V.Stralcou dukart bandė išrauti 180 kg, tačiau nesėkmingai. Jis liko užfiksavęs 175 kg svorį. Varžybų lyderis S.Morabi sėkmingai išrovė net 182 kg ir nugalėjo rovimo rungtyje.

01:39 val. Pirmą kartą prie štangos stojęs Irano sportininkas S.Moradi neįveikė 178 kg svorio, tačiau antruoju bandymu štangą išstūmė. Jis – naujas lyderis.

01:36 val. A.Didžbalis trečiuoju bandymu vos ne vos, bet išrovė 177 kg. Varžybas lietuvis tęsia dalindamasis 2-3 vietas su S.Sumpraditu.

01:35 val. Varžybų lyderiu tapo Tailando atstovas S.Sumpraditas, išrovęs 177 kg.

01:32 val. Lietuvis kartojo savo bandymą – ir vėl nepavyko.

01:30 val. Pirmasis A.Didžbalio bandymas – 177 kg štangos išrauti nepavyko.

01:27 val. Varžybų lyderiu tapo 175 kg išrovęs baltarusis Vadzimas Stralcou. Tailandietis Saratas Sumpraditas sėkmingai pakartojo šį rezultatą.

01:26 val. A.Didžbalis startinį svorį padidino dar dviem kilogramais – iki 177 kg. Kol kas varžybų lyderis – jau visus tris bandymus išnaudojęs egiptietis Ragabas Abdalla, išrovęs 174 kg.

01:20 val. Po kelių sėkmingų varžovų kėlimų A.Didžbalis savo pradinį svorį rovime padidino iki 175 kg.

01:10 val. Pirmoji rungtis – štangos rovimas. A.Didžbalis iš 9 sportininkų į aikštelę svorio kelti eis penktasis.

00:50 val. Starto protokole ties A.Didžbalio pavarde – 402 kg svoris. Rovimo rungtį lietuvis pradės nuo 172 kg, stūmimo – nuo 210 kg.

Didžiausias startinis svoris starto protokole užrašytas ties Irano sunkiaatlečio Sohrabo Moradi pavarde – 180 ir 225 kg.

B grupė jau baigė varžybas anksčiau. Geriausią rezultatą, susumavus abiejų rungčių rezultatus, pasiekė Ukrainos sportininkas Volodymyras Hoza (375 kg). Jis laimėjo tiek stūmimo, tiek rovimo rungtis.