2015 12 12

Aviatorių olimpiadoje oreivis Vytautas Sviderskis liko per plauką nuo medalio

Aviacijos sporto olimpiadoje – taip galima pavadinti Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) pasaulio oro žaidynes, kurios šiemet buvo surengtos Dubajuje, – vilnietis oro balionų pilotas Vytautas Sviderskis tik per plauką liko nuo medalio. Įveikęs nemenką atsilikimą nuo lyderių, per paskutinį skrydį jis sugebėjo pašokti iki ketvirtos vietos.
Dirižablių varžybų nugalėtojai - Michailas Bakanovas, Wojciechas Bamberskis, Rimas Kostiuškevičius / fai.org nuotr.

Galutinėje lietuvio sąskaitoje – 6 445 taškai iš 9 000 galimų. Iki bronzos jam pritrūko vos 85 taškų.

Varžybose dalyvavo dar du lietuviai. 2013 metų Europos karšto oro balionų vicečempionas marijampolietis Rimas Kostiuškevičius užėmė 35 vietą (4 533 taškai), jo sūnus Lietuvos čempionas ir pasaulio jaunimo vicečempionas Rokas liko 37-as (4 442 taškai).

Auksą iškovojo pernykštis Vokietijos čempionas Davidas Strassmanas (7 282 taškai), antrą vietą – daugkartinis Belgijos čempionas Stevenas Vlegelsas (6 642 taškai), trečią – šveicaras, triskart Europos čempionas Stefanas Zeberlis (6 529 taškai).

Iš viso karšto oro balionų varžybose dalyvavo 69 sportininkai iš 28 šalių. Žaidynėse rungėsi ir kitų aviacijos sporto šakų (sklandymo, parašiutizmo, akrobatinio skraidymo, parasparnių ir pan.) atstovai.

Varžybų Dubajuje akimirkos

Jos prasidėjo Lietuvos aviamodelių sporto rinktinės nario Donato Paūžuolio kambarinių radijo bangomis valdomų aviamodelių rungtyje iškovotu aukso medaliu. Maksimalų taškų skaičių visose rungtyse surinkusiam lietuviui neliko lygių tarp dvylikos stipriausių varžovų iš viso pasaulio.

Matthew Scaife nuotr./Balionų startas dykumoje

Dar vieną medalį – bronzos – pelnė Rimas Kostiuškevičius, taip pat dalyvavęs dirižablių varžybose. Jis nusileido tik nugalėtojui lenkui Wojciechui Bamberskiui ir sidabrą iškovusiam rusui Michailui Bakanovui.

FAI pasaulio oro žaidynės yra pirmos kategorijos varžybos ir yra rengiamos kas ketverius metus. Šiose žaidynėse teisę dalyvauti gauna tik sportininkai, pasiekiantys geriausius rezultatus Europos ir pasaulio čempionatuose