2011 04 19

Bostono maratone Kenijos stajeris pagerino planetos rekordą

Beveik 27 tūkst. bėgikų iš 90 valstybių pirmadienį dalyvavo 115-tą kartą surengtame tradiciniame Bostono (JAV) maratone, kurio prizų fondą sudarė 806 tūkst. dolerių.
G.Mutai pasiekė neoficialų pasaulio rekordą
G.Mutai pasiekė neoficialų pasaulio rekordą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nugalėtoju tarp vyrų bei 150 tūkst. dolerių čekio savininku tapo 29-erių metų Kenijos stajeris Geoffrey'is Mutai, tapęs naujo neoficialaus pasaulio rekordo savininku: jis 42 km 195 m distanciją nubėgo per 2 valandas 3 minutes bei 2 sekundes.

Ankstesnis geriausias planetos pasiekimas maratono distancijoje priklausė etiopui Hailei Gebrselassie'iui (2:03:59) ir 2008 metais buvo užfiksuotas Berlyno (Vokietija) maratone.

G.Mutai tapo ir Boston maratono rekordininku, pagerinęs praėjusių metų nugalėtojo bei tautiečio Roberto Kiprono Cheruiyoto (2:05:52), kuris šįkart finišavo šeštas, pasiekimą.

Antrąją vietą tarp vyrų užėmė kitas Kenijos bėgikas Mosesas Mosopas (2:03:06), o trečias finišavo etiopas Gebregziabheras Gebremariamas (2:04:53):