2013 11 29

Henrikas Strolis biliardo turnyro Maskvoje aštuntfinalyje nusileido daugkartiniam pasaulio čempionui

Sėkmingai Rusijos sostinėje vykstančiame 8-ajame prestižiniame „Kremliaus taurės“ pulo turnyre (pool-10) žaidė ir iki aštuntfinalio nukeliavo vilnietis Henrikas Strolis.
Henrikas Strolis

Šeštadienį atrankos varžybose vilnietis 8:1 nugalėjo rusą Denisą Fokiną, 8:5 – lenką Adamą Msciszą bei 8:2 baltarusį Vladislavą Lesių ir pateko į pagrindines varžybas.

Sekmadienį šešioliktfinalyje H.Strolis 8:6 įveikė patyrusį Rusijos atstovą Michailą Kiladzę, tačiau aštuntfinalyje 1:9 nusileido šio turnyro favoritui daugkartiniam pasaulio čempionui vokiečiui Thorstenui Hohmannui, kuris šiais metais laimėjo „pool-9“ ir „pool-14+1“ planetos pirmenybes, bei pasidalijo 9-16 vietas.

Per žingsnį nuo pagrindinio turnyro liko 49-64-ą vietas pasidalijęs vilnietis Vytautas Pranckevičius. Dviejų minusų sistema vykusiose atrankos varžybose sostinės atstovas pirmajame rate 2:8 pralaimėjo rusui Iljasui Chairulinui, vėliau 8:2 nugalėjo lenką Adamą Msciszą, tačiau lemiamoje dvikovoje dėl kelialapio į pagrindinį turnyrą 5:8 nusileido rusui Fiodorui Gorstui.

Trečias turnyre dalyvavęs vilnietis Marius Ganusauskas atrankoje vienodu rezultatu – 7:8 – nusileido rusui Danilai Smelnickiui bei ukrainiečiui Jevgenijui Talovui bei tenkinosi 65-82 pozicijomis.

Iš viso „Kremliaus taurės“ turnyre, kurio prizų fondą sudaro 48 tūkst. JAV dolerių, jėgas išmėgino 82-u „dešimtuko“ rungties meistrai iš dešimties valstybių.