2010 02 27

Kanados olimpiečiai tapo Vankuverio žiemos žaidynių lyderiais komandų rikiuotėje

Penktadienį iškovojusi du aukso ir vieną bronzos medalį Kanados rinktinė tapo XXI-ųjų žiemos olimpinių žaidynių lydere bendrojoje komandų įskaitoje.
Kanados sportininkai
Kanados sportininkai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Per keturiolika Kanadoje vykstančių žaidynių dienų šeimininkai iškovojo 10 aukso, 7 sidabro ir 4 bronzos medalius.

Į antrą vietą pakilo devintąjį aukso medalį iškovoję Vokietijos atletai. Jų sąskaitoje taip pat ir 11 sidabro bei 7 bronzos apdovanojimai.

Vos po vieną sidabro ir bronzos medalį penktadienį iškovojusi JAV komanda smuktelėjo į trečiąją poziciją. Tiesa, JAV sportininkai iškovojo daugiausia Vankuverio olimpiados medalių – 34 (8 aukso, 12 sidabro ir 12 bronzos).

Ketvirtąją vietą užimančių Norvegijos (20) atletų sąskaitoje – 8 aukso, 6 sidabro bei 6 bronzos olimpiniai medaliai.

Po dviejų dienų bado sidabru ir bronza apdovanojimų kraitį papildžiusi Rusija (15 – 3,5,7) nukrito į vienuoliktąją poziciją, du sidabro medalius iškovojusi Latvija lieka 21–a, o vieną sidabro apdovanojimą pelniusi Estija toliau 25–ąją vietą dalijasi su Kazachstanu.

77 žiemos olimpinių žaidynių Kanadoje medalių komplektų atiteko 26 šalių sportininkams (vieta, komanda, auksas, sidabras, bronza, iš viso pelnyta medalių):