2016 05 21

Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės ketvirtą kartą iš eilės tapo šalies čempionėmis

Ketvirtus metus iš eilės Lietuvos čempionėmis tapo Kauno „ACME-Žalgirio“ moterų rankinio komanda, kuri ketvirtosiose didžiojo finalo rungtynėse Garliavoje šeštadienį įveikė vietos HC „Garliava SM-CASCADA“ ekipą 32:31 (18:14) ir laimėjo seriją iki trijų pergalių santykiu 3–1.
„ACME-Žalgiris“ rankininkės
Temos: 1 Rankinis

Aikštelės šeimininkų klube pasižymėjo Diana Šatkauskaitė (11 įv.), Laima Bernatavičiūtė (10 įv.), Laura Masiulevičiūtė (6 įv.), Emilė Aglinskaitė (2 įv.), Kamilė Bušaitė ir Greta Rinkevičiūtė (po 1 įv.).

Nugalėtojų gretose taikliai žaidė Gabija Vidūnaitė (10 įv.), Audinga Kniubaitė ir Dovilė Ilčiukaitė (po 5 įv.), Simona Kazlauskaitė ir Inesa Verbovik (po 4 įv.), Neringa Palionytė ir Rita Oksaitė (po 2 įv.).

Pirmąjį finalo serijos mačą kaunietės namuose laimėjo po dviejų pratęsimų 35:34 (14:14, 26:26, 30:30), o antrajame išvykoje suklupo 29:30 (13:18). Trečiajame susitikime Kaune vėl pajėgesnės buvo čempionės – 31:28 (15:17).

„Ketvirtųjų rungtynių nugalėtojų Kauno „ACME-Žalgirio“ komandoje išsiskyrė vartininkė Kristina Kvedarienė, kuri buvo aukštumoje likviduojant pavojingus garliaviečių žaidėjų išpuolius, po greitų varžovių atakų. Be to, ji neutralizavo metimus iš kraštų ir pasižymėjo sulaikant smūgius nuo 7 m žymos. Toks žalgiriečių vartininkių žaidimas (ir Amandos Vareikienės) užvedė komandos drauges, kurios taip pat pasistengė iš visų jėgų, pagerinusios žaidimą išsiveržti į priekį rezultatu 16:13, o kėlinį laimėti – 18:14.

„ACME-Žalgirio“ kolektyvas tik susitikimo pirmojo kėlinio pirmoje dalyje buvo užleidusios iniciatyvą dvikovos šeimininkėms, kurios pirmavo 1-2 įvarčiais. Vėliau po nesėkmingų HC „Garliava SM-CASCADA“ komandos išpuolių, jau rungtynių eigos kontrolę perėmė žalgirietės. Jos kėlinį laimėjo keturiais įvarčiais ir ilgą laiką tokį jį išlaikė. Tik rungtynėms artėjant į pabaigą skirtumas aptirpo iki minimumo, bet išlyginti ar persverti rezultato Garliavos klubo atstovėms nepavyko. Kauno „ACME-Žalgiris“ komanda susitikimą laimėjo 32:31 ir seriją 3–1 bei tapo Lietuvos čempionėmis“, – po lemiamo mačo sakė dvikovos inspektorius ir čempionato vyriausiasis teisėjas Silvijus Kisinas.

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad pavyko apginti čempionių vardus, tačiau tai padaryti nebuvo lengva. Prireikė ketverių rungtynių, pranašumui įrodyti. Varžovės buvo kietas riešutas. Garliavos komandą šį sezoną smarkiai sustiprino į klubą grįžusi Laima Bernatavičiūtė, o ir jaunimas smarkiai ūgtelėjo.

Mums pavyko nugalėti, nes išsaugojome daugiau jėgų, atskirais epizodais gerai sužaidė vartininkės Kristina Kvedarienė ir Amanda Vareikienė, o taip pat ir visos žaidėjos įnešė svarų indėlį pergalei pasiekti. Žinoma buvo klaidų ir jų neišvengti. Esame laimingi šiemet laimėję Lietuvos rankinio taurę ir apgynę čempionių vardus“, – pasibaigus dvikovai trumpai pergalingą rezultatą reziumavo čempionių vyriausiasis treneris Antanas Skarbalius.

Sekmadienį Klaipėdoje ketvirtoji mažojo finalo dvikova dėl bronzos medalių tarp vietos „Dragūno-Viesulo“ ir Vilniaus LEU „Šviesos-Eglės“ komandų. Dabar serijoje rezultatu 2–1 pirmauja vilnietės.