2009 03 26

Krupeckaitei – pasaulio čempionato auksas, Sereikaitei – bronza (papildyta 10.30 val., komentarai)

Lenkijoje prasidėjusio planetos dviračių treko čempionato pirmojo aukso medalio savininke trečiadienį tapo Simona Krupeckaitė, laimėjusi moterų 500 m atskiro starto lenktynes. O Vilija Sereikaitė iškovojo bronzos medalį moterų 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse.
Simonai Krupeckaitei – planetos dviračių treko čempionato auksas
S.Krupeckaitė po finišo – pavargusi ir laiminga. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasaulio čempione tapusios Lietuvos dviratininkės laikas – 33,296 sekundės -– naujas planetos šios rungties rekordas.

Ankstesnis pasaulio rekordas – 33,588 sekundės – nuo 2007 metų kovo 31-osios priklausė australei Annai Meares, kuri šiose pirmenybėse buvo priversta tenkintis sidabro medaliu (33,796 sek.).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./S.Krupeckaitė  (per vidurį) Lenkijoje laimėjo pirmą pasaulio čempionato aukso medalį.
S.Krupeckaitė (per vidurį) Lenkijoje laimėjo pirmą pasaulio čempionato aukso medalį.

Bronzos apdovanojimą tarp 23 dviratininkių pelnė Pekino vasaros olimpinių žaidynių sprinto rungties čempionė Didžiosios Britanijos atstovė Victoria Pendleton (34,102 sek.).

Moterų 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse trečiadienio vakarą bronzą iškovojusi Vilija Sereikaitė (3 min. 33, 583 sek.), važiavime dėl trečiosios vietos aplenkė ketvirtojoje pozicijoje likusią britę Joanną Rowsell (3:35,209).

Pasaulio čempionės aukso medalis atiteko Naujosios Zelandijos dviratininkei Alison Shanks (3:29,807), kuri finale aplenkė kitą Didžiosios Britanijos dviratininkę – Pekino olimpinę vicečempionę Wendy Houvenaghel (3:32,174).

Antroji Lietuvos dviratininkė šioje rungtyje – Aušrinė Trebaitė – tarp 21 rungties dalyvės liko penkiolikta (3:45,160), atrankos varžybose aplenkusi tailandietę, ispanę, lenkę, baltarusę, rusę ir kubietę.

Moterų persekiojimo lenktynių rungties pasaulio rekordas – 3 min. 24,537 sekundės – nuo 2004 metų rugpjūčio priklauso Naujosios Zelandijos dviratininkei Sarah Ulmer.

Pasaulio dviračių treko čempionate Lenkijoje dalyvauja 287 sportininkai iš 38 valstybių.

(papildyta) „Kol kas viskas vyksta pagal planą, – 15min.lt sakė Lietuvos dviračių treko treneris Antanas Jakimavičius. – Planavome ir auksą paimti, ir rekordą pagerinti. Simona dabar labai geros sportinės formos.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./V.Sereikaitė (dešinėje) laimėjo pasaulio čempionato bronzą.
V.Sereikaitė (dešinėje) laimėjo pasaulio čempionato bronzą.

Anot jo, jeigu sektųsi, medalių – ir galbūt net aukso  – galima tikėtis ir likusiose sprinto, komandinio sprinto bei keirino rungtyse. Kai reagavo S.Krupeckaitė? „Ji tik dar labiau susikaupė ir dar kovingiau nusiteikė, – pasakojo A.Jakimavičius. – Tas rekordas buvo užmušantis, mums net ašaros visiems byrėjo.“

Treneris pažymėjo, kad lenktynes stebėdami atvažiavę tautiečiai mojavo trispalvėmis ir kaip galėdami palaikė lietuvių dviratininkes. Daugiausia savo vyro Dmitrijaus Leopoldo treniruojama S.Krupeckaitė anksčiau susižėrė nemažai medalių ir dviejuose pasaulio taurės etapuose.

„Reikėtų pagirti ir Viliją Sereikaitę. Ji mums pateikė staigmeną, laimėdama bronzą. Šioje rungtyje planavome maždaug 6 vietą. Tai didžiausias laimėjimas jo karjeroje“, – sakė A.Jakimavičius.