2010 02 28

Lenkijai pirmąjį aukso medalį Vankuveryje iškovojo slidininkė

Pirmąjį Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių auksą Lenkijai iškovojo slidininkė 27–erių metų Justyną Kowalczyk, šeštadienį laimėjusi moterų 30 km slidinėjimo bendro starto varžybas klasikiniu stiliumi.
Olimpinė čempionė J.Kowalczyk
Olimpinė čempionė J.Kowalczyk / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai jau trečiasis lenkės medalis šioje olimpiadoje – sidabrą ji iškovojo asmeninėse sprinto klasikinėse lenktynėse ir bronzą – 15 km persekiojimo lenktynėse.

J. Kowalczyk distanciją įveikė per 1 valandą 30 minučių 33,7 sekundės ir finiše vos 0,3 sekundės aplenkė triskart Vankuverio žaidynių olimpinę čempionė norvegę Marit Bjoergen, kurios sąskaitoje dabar jau septyni olimpiniai medaliai – trys aukso, trys sidabro ir vienas bronzos.

Bronzos medaliu džiaugėsi suomė Aino–Kaisa Saarinen, kuri nuo nugalėtojos atsiliko 1 minute 5,0 sekundes:

1. Justyna Kowalczyk (Lenkija)        1:30:33.7
2. Marit Bjoergen (Norvegija)      atsiliko 0.3 sek.