2010 07 24

Lietuvos lankininkai V.Šigauskas ir J.Babinina į Lietuvą parveža tris aukso medalius

Šią savaitę Rusijos sostinėje Maskvoje vykusiame šaudymo iš lanko Europos „Grand Prix“ serijos turnyre skriemuliniu lanku šaudantis Vladas Šigauskas iškovojo du aukso medalius, o žmona Jelena Babinina vieną aukso medalį.
Vladas Šigauskas
Vladas Šigauskas / Organizatorių nuotr.

Ketvirtadienį mūsų lankininkai šaudė atkrintamosiose varžybose. J.Babinina galutinėje įskaitoje užėmė 8–ą vietą, o V.Šigauskas pateko į varžybų finalą.

Po kvalifikacijos etapo V.Šigauskas buvo antras ir tik vienu 10–uku atsiliko nuo pirmą vietą pasaulio reitinge užimančio Italijos lankininko Sergio Pagni.

V.Šigauskas atkrintamųjų varžybų pirmoje dvikovoje įveikė Rusijos čempionato nugalėtoją Romaną Kuznecovą, antroje – tik po papildomo šūvio nugalėjo turką Dincerą Ekizą. J.Babinina po kvalifikacijos užėmė 10–ą vietą. Pirmoje atkrintamųjų varžybų dvikovoje ji po atkaklios kovos nugalėjo pirmą vietą pasaulio reitinge užimančią, planetos čempionę iš Rusijos Albiną Loginovą. Antroje dvikovoje su dar viena Rusijos atstove Anna Artiomova dėl techninio įrangos gedimo J.Babininai teko pripažinti varžovės pranašumą ir mūsiškė galutinėje įskaitoje užėmė 8–ą vietą.

Pusfinalyje V.Šigauskas kovojo su dar vienu Rusijos lankininku Chigese'u Rinchino ir laimėjo prieš varžovą rezultatu 6:2.

Penktadienį mišri Lietuvos lankininkų pora dalyvavo komandų varžybose. Finale Lietuvos sportininkai susitiko su Italijos komandai atstovaujančiais Pagni Sergio ir Longo Laura. Vladas ir Jelena rezultatu 151:149 nugalėjo varžovus iš Italijos ir pasipuošė aukso medaliais.

Šeštadienį V.Šigauskas individualių varžybų finale dėl aukso medalio susitiko su Italijos lankininku S.Pagni ir laimėjo rezultatu 6:2.