2011 07 04

Lietuvos regbio-7 rinktinė Europos čempionato antrajame etape liko šešta

Gerokai atjaunėjusi Lietuvos regbio-7 rinktinė Vokietijoje vykusiose Europos čempionato antrojo etapo varžybose užėmė šeštąją vietą.
Rungtynių akimirkos
Rungtynių akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Regbis

Paskutinėse šešių ekipų A grupės rungtynėse Lietuvos septyniukė 24:10 įveikė Andoros ekipą ir, surinkusi 13 taškų, grupėje liko tik trečia bei tęsė kovą dėl 5-8 vietos.

Taip pat po 13 taškų A grupėje surinko ir, pirmąsias dvi vietas užėmusios, į pusfinalį pateko Lenkijos bei Belgijos komandos.

Pusfinalyje dėl 5–8 vietos Lietuvos rinktinė 21:5 nugalėjo Izraelio regbininkus, tačiau mače dėl penktosios vietos 12:17 nusileido Kipro septyniukei, kuri pusfinalyje 51:0 sutriuškino danus.

Pagrindiniame turnyro pusfinalyje Lenkijos rinktinė 22:12 įveikė švedus, o šeimininkė Vokietija 22:19 palaužė Belgijos komandos pasipriešinimą.

Lemiamoje antrojo etapo dvikovoje Vokietijos komanda 29:24 įveikė Lenkiją ir, surinkusi 33 taškus, iškovojo vienintelį kelialapį į kitų metų aukščiausio rango – „Grand Prix“ varžybas.

Vokiečiai bendroje rikiuotėje po dviejų etapų tik tašku aplenkė Belgijos rinktinę, kuri sekmadienį mače dėl trečiosios vietos 12:29 pralaimėjo Švedijos ekipai.

Lietuvos komanda surinko 24 taškus ir dvylikos komandų A divizione liko penkta.

Regbis-7 – sumažinta klasikinio regbio forma. Standartinėje regbio aikštėje (~60m. x ~110m.) žaidžia ne 15, o tik 7 vienos komandos žaidėjai. Vienas kėlinys trunka 7 minutes. Standartinėse grumtynėse kovoja 3 vienos ir 3 kitos komandos žaidėjai. Žaidėjai, veikiau, stengiasi apibėgti, bet taranuoti priešininko gynybą. Regbis-7 nuo 2016 metų taps Olimpine sporto šaka.