2014 04 28

Pirmajame plento dviračių varžybų etape – rekordinis dalyvių skaičius

Sekmadienį Birštone įvyko pirmasis „Bigbank plento taurės 2014“ varžybų etapas. Geras oras ir profesionaliai parengtos trasos į varžybas pritraukė beveik tris kartus daugiau dalyvių nei pernai – dėl Birštono mero taurės šiemet varžėsi 200 profesionalių dviratininkų ir tiek pat dviratininkų mėgėjų.
Plento lenktynėse šiemet susirinko kur kas daugiau dalyvių

Varžybų trasa, kurios ilgis siekia 5 km, driekėsi miesto centru ir Panemune. Profesionalai turėjo įveikti 16 ratų (80 km), o mėgėjai – 8 ratus (40 km) distanciją. Varžybose dalyvavo dviratininkai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kėdainių ir kitų miestų.

Profesionalų vyrų kategorijoje pirmąją vietą užėmė 22 m. dviratininkas Andrius Pečiulis, šiuo metu atstovaujantis Prancūzijos „Nantes“ komandą. Jis 80 km. distanciją įveikė per 1:42:52,5val. Antroji vieta atiteko praėjusių metų varžybų laimėtojui Edgarui Kovaliovui (Latvijos komanda „Rietumu delfin“), trasą įveikusiam per 1:42:52,8 val., o trečioji – Martynui Stasikėliui, 16 ratų apvažiavusiam per 1:43:05 val.

Profesionalių moterų kategorijoje nugalėjo 2013 m. grupinių lenktynių Lietuvos čempionė, 23 m. dviratininkė Agnė Šilinytė, atstovaujanti komandą „Firefighters Upsala“. A. Šilinytė trasą įveikė per 1:49:11,3 val. Antrąją vietą užėmė Milda Jankauskaitė (komanda „Fortūna), Europos čempionate laimėjusi 8, Pasaulio – 5 vietą. Ji distanciją įveikė per 1:50:48,8 val. Trečioji vieta atiteko Katažynai Sosnai, kurios laikas – 1:50:49,7 val.

Iš profesionalų komandų geriausia buvo „Top Team – Dviratis Tau“ iš Vilniaus, kurios bendras rezultatas – 5:10:02 val. Antroji vieta atiteko „SP UMARAI“ iš Vilniaus, kurios nariai trasą įveikė per 5:21:55 val., o trečioji – komandai „Vasare-kenda Team“ iš Panevėžio (5:23:34 val.).

Mėgėjų grupėje tarp merginų greičiausiai (56:33,9 min.) trasą įveikė septyniolikmetė Ema Manikaitė, atstovaujanti klubą „Fortūna“ ir 2013 m. Europos jaunimo festivalyje grupiniame važiavime užėmusi 6 vietą. Antroji vieta atiteko Gabrielei Jucevičiūtei (56:37,2 min.), trečioji – Ievai Jakubonytei (56:37,3 min.).

Tarp mėgėjų vyrų geriausiai pasirodė šešiolikmetis Artur Lajevski (56:05 min.), antrąją vietą užėmė Rojus Adomaitis (56:33,4 min.), trečiąją – Mantas Ruokis (56:33,4 min.).

Geriausia mėgėjų komanda tapo „Best team“ iš Kauno, kurios bendras laikas – 2:52:06 val. Antroji vieta atiteko komandai „Veloratai“ iš Kėdainių (2:55:10 val.), trečioji – „Drym Tym“ iš Kauno (2:57:14 val.).

Šiuo metu jau vykdoma registracija į antrąjį „Bigbank plento taurės 2014“ etapą, kuris vyks gegužės 11 d. Kaune.

„Bigbank plento taurė 2014“ yra vienintelės plento dviračių varžybos, vykstančios visos šalies mastu. Šiemet varžybas iš viso sudaro šeši etapai. Pirmas įvyko Birštone, antras vyks Kaune (05 11), trečias – Vilniuje (06 01), ketvirtas – Šiauliuose (07 27), penktas – Kačerginėje (08 10) ir šeštas – Vilniuje (09 13).