2009 01 26

Rekordinis dalyvių skaičius Lietuvos „pool-8” čempionate

2009 m. sausio 24–25 dienomis Kaune, laisvalaikio centre „Undinė“, vyko Lietuvos „pool-8" čempionatas.
Angliškas bilijardas, vadinamas snukeriu
Biliardas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Susirinko rekordinis skaičius dalyvių. Net 103 žaidėjai iš Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos ir Panevėžio miestų dvi dienas nuo ryto iki vakaro varžėsi dėl Lietuvos čempiono titulo. Pirmąją varžybų dieną didelių staigmenų neužfiksuota ir vakare jau buvo aiškūs 32 kito etapo dalyviai.

Sekmadienį nuo pat ryto žaidėjai atkrintamosiose varžybose bandė įrodyti esantys verti čempiono vardo. Pusfinalyje susitiko reitingo pirmoje vietoje esantis šiaulietis Marius Šiaudkulis su kauniečiu Vilardu Zumaru. Rezultatu 7:3 nugalėjo ir į finalą pateko žaidėjas iš Šiaulių. Kitame pusfinalyje susigrūmė daugkartinis Lietuvos čempionas vilnietis Leonas Mončiunskas ir kaunietis Donatas Daugvila. Po atkaklios kovos rezultatu 7:5 nugalėjo favoritu laikytas vilnietis. Finale iniciatyvą turėjęs Marius Šiaudkulis per reto grožio kovą 6:7 nusileido Leonui Mončiunskui, kuris ir tapo šių metų Lietuvos čempionu.