Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialiosios Olimpiados žaidynėse Atėnuose dalyvaus 17 Lietuvos atstovų

Specialiosios Olimpiados žaidynių logotipas
Specialiosios Olimpiados žaidynių logotipas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pradėjome skaičiuoti 100 dienų, kurios liko iki Specialiosios Olimpiados Pasaulio vasaros žaidynių Atėnuose.

Šiose žaidynėse Lietuvai atstovaus 17 asmenų delegacija, kurią sudarys šių sporto šakų atstovai: lengvosios atletikos, plaukimo, sunkiosios atletikos ir stalo teniso.

Šių metų Specialiosios Olimpiados Pasaulio vasaros žaidynės užsuka į senovės olimpinių žaidynių namus, šiuolaikinio sporto gimtinę – Atėnus.

„Šiose žaidynėse, pasaulio šalių atletai rungtyniaus vadovaudamiesi olimpiniais idealais, demonstruos žmogaus drąsą, džiaugsmą ir dvasios stiprybę“, – sakė Specialiosios Olimpiados pirmininkas ir generalinis direktorius Timothy'is P. Shriveris.

Šios vasaros žaidynės Atėnuose bus skiriamos ugdyti gebėjimus sporte, padedančius žmonėms su protine negalia integruotis į visuomenę visame pasaulyje.

Paminėtini ir žymių žmonių vardai iš viso pasaulio, kurie planuoja dalyvauti šiose žaidynėse kaip svečiai: Davidas Archuleta, Nadia Comaneci, Bartas Conneris, Brooklyn Decker, Donna DeVarona, Vladimiras Grbičius, Vittorio Grigolo, Tomas Hoffas, Michelle Kwan, Maria Menounos, Yao Mingas, Dikembe Mutombo, Johnas Naberas, Samas Perkinsas, Alkistis Protopsalti, Pauline Davis Thompson, Vanessa Williams ir Zhang Ziyi.

Be šių įžymybių Atėnuose su septyniais tūkstančiais Specialiosios Olimpiados atletų iš 180 šalių  susitiks dar 10 000 žaidynių gerbėjų.

Birželio 25 liepos 4 dienomis atletai iš viso pasaulio varžysis 22 skirtingose Olimpinio sporto šakose. Tryliktosios Specialiosios Olimpinės Pasaulio žaidynės bus didžiausias sporto įvykis pasaulyje 2011 metais ir pagrindinis sporto renginys Atėnuose nuo 2004 metų.

Kas dveji metai tūkstančiai Specialiosios Olimpiados atletų iš viso pasaulio susirenka pademonstruoti savo sporto įgūdžių. Pirmosios Specialiosios Olimpiados žaidynės įvyko 1968 metais ir nuo tada tapo pasaulinio lygio sporto renginiu, pritraukiančiu rėmėjų, sirgalių ir žiniasklaidos dėmesį.

Besikeičiančios vasaros ir žiemos žaidynės, Specialiosios Olimpiados Pasaulio žaidynės atkreipia dėmesį į žmonių su protine negalia galimybes, padeda pakeisti požiūrį į juos, pašalina kliūtis, kurios atsiranda bendraujant. Paskutinės Specialiosios Olimpiados Pasaulio žiemos žaidynės įyko 2009 metais Idaho, Boise, Jungtinėse Amerikos Valstijose, o  vasaros žaidynės įyko Šanchajuje, Kinijoje 2007 metais.

Specialioji Olimpiada – tarptautinė organizacija, kuri pakeičia gyvenimą ir skatina teisių suteikimą žmonėms su protine negalia, bei skatina visuomenės tarpusavio supratimo ir pagarbos idėjas visame pasaulyje. Įkurta 1968 m. Eunice Kennedy Shriver, Specialiosios Olimpiados judėjimas išaugo nuo kelių šimtų atletų iki daugiau nei 3,5 mln. atletų iš 170 šalių visame pasaulyje.

Specialioji Olimpiada ištisus metus rengia sporto mokymus, varžybas ir kitas programas, kurios vykdomos įvairiuose pasaulio kampeliuose. Taip pat padeda žmonėms su proto negalia realizuoti savo potencialą, ugdo fizinį pasirengimą, drąsą ir patirtį, džiaugsmą ir draugystę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką