2011 07 19

„Tour de France“: šešioliktąjį etapą laimėjo lietuvio komandos draugas

Prancūzijoje tęsiasi daugiadienės ir prestižinės dviračių lenktynės „Tour de France“. Šešioliktame etape antradienį Lietuvos atstovai liko toli nuo lyderių. „Pro Astana Team“ komandos narys Tomas Vaitkus finišo liniją kirto 100-oje pozicijoje, o „Team Garmin-Cervelo“ ekipai atstovaujantis 23-ejų Ramūnas Navardauskas užėmė 155-ą vietą tarp 170 finišavusių dalyvių.
Finišas
Finišas / „Scanpix“ nuotr.

Antrą kartą šiose lenktynėse nugalėtoju tapo R.Navardausko komandos draugas Thoras Hushovdas. Antrąjį etapą laimėjęs norvegas 163 km distanciją įveikė per 3 val. 31 min. 38 sek. ir tik finišo tiesiojoje aplenkė tautietį Edvaldą Boassoną Hageną.

Tai buvo pirmas kartas „Tour de France“ lenktynių istorijoje, kai pirmąsias dvi vietas užėmė Norvegijos dviratininkai. Beje, Th.Hushovdui tai buvo dešimtoji pergalė karjeroje.

T.Vaitkus Th.Hushovdui pralaimėjo 14 min. 2 sek., o R.Navardauskas – 15:25 min.

Bendrosios įskaitos lyderio poziciją išsaugojo prancūzas Thomas Voeckleris. T.Vaitkus ir toliau važiuoja 135-as, o R.Navardauskas nukrito iš 162-os į 165-ąją poziciją.