2015 08 23

„Velomaratono” profesionalų važiavime triumfavo Tomas Vaitkus

„Velomaratono” 100 kilometrų lenktynėse „Toyota SPORT“ važiavime nugalėjo po pertraukos į sportą grįžęs Tomas Vaitkus. Dešimt ratų arterinėmis Vilniaus gatvėmis klaipėdietis įveikė per 2 valandas 15 minučių ir 26,325 sekundės.

Į finošo tiesiąją pirmąjį įvažiavusį T. Vaitkų bandė pagauti atitinkamai antrą ir trečią vietas užėmę Paulius Šiškevičius (2:15:26.494) ir Darijus Džervus (2:15:26,513), tačiau lyderis nežymią persvarą išlaikė ir, palaikomas kelių šimtų fanų šūksnių, finišavo pirmas.

Tarp geriausių „Velomaratono” profesionalių dviratininkų kova vyko iki paskutinių metrų.  Net penki dviratininkai finišavo sekundės intervale. Su minėtais  T. Vaitkumi, P. Šiškevičiumi ir ir D. Džervu lyderiu  grupėje mynė ir Gediminas Kaupas (2:15:26,672) bei Žydrūnas Savickas (2:15:27,988).

„Šiuo metu „Velomaratono“ varžybos Lietuvoje yra labiausiai žinomos, čia susirenka daugiausiai profeesionalių dviratininkų ir žmonių į juos pažiūrėti. Malonu laimėti. Tikrai nebuvo lengva. Laimėti norėjo visi pagrindiniai konkurentai. Starte visi slapta svajojo finišuoti pirmi, kova vyko nuo pirmųjų iki paskutinių metrų.

Džiaugiuosi, kad man grįžta forma. Tikiuosi, pavyks grįžti į profesionalų sportą. Dar noriu palenktyniauti. Priešininkams linkiu toliau progresuoti ir siekti aukščiausių rezultatų, pakliūti į profesionalias komandas ir taip garsinti Lietuvą“, - kalbėjo lenktynių nugalėtojas.

50 kilometrų "Toyota SEMI SPORT" važiavime pirmasis finišavo Raimondas Kalinka. "FOCUS Vilnius" komandos narys distanciją įveikė per 1 valandą 7 minutes ir 53,7 sekundės (1:07:53,7).

Artimiausią konkurentą Sijandą Šereivą iš Klaipėdos "Viesulo" sporto centro komandos nugalėtojas aplenkė pusantros sekundės (1:07:55,02).

Trečias po 50 kilometrų Vilniaus gatvėmis finišavo Kęstutis Patinskas (1:08:01,36).

„Toyota SPORT“ važiavimo absoliučios įskaitos pirmų trijų vietų laimėtojai - tiek vyrai, tiek moterys - pasipuoš solidžiais „Vostok Europe“ laikrodžiais su graviruotais dangteliais. Absoliučiai greičiausias dviratininkas profesionalas namo parsiveš Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus taurę.

Sportininkų ir pusiau profesionalų važiavimuose visų amžiaus grupių laureatų laukia unikalūs, specialiai „Velomaratonui“ pagaminti apdovanojimai. Originalius prizus gaus ir trys didžiausios dviračių maratono komandos.

Dviračių maratono dalyviai startavo Nepriklausomybės aikštėje ir važiuoja Gedimino prospektu (nuo LR Seimo rūmų), Šventaragio, T. Vrublevskio, Arsenalo, T. Kosciuškos g. (su apsisukimu Antakalnio žiede ir grįžimu atgal) per Karaliaus Mindaugo tiltą, Žvejų, Upės, Vytauto ir A. Mickevičiaus g. per Žvėryno tiltą, A. Goštauto gatve iki Baltojo tilto ir atgal A. Goštauto gatve (su apsisukimu ties Baltuoju tiltu ir grįžimu atgal) ir Gedimino prospektu iki LR Seimo rūmų.