2014 09 22

Žolės riedulio čempionų titulą ginantys vyrai sezoną pradėjo pralaimėjimais, moterys – pergalėmis

Prasidėjo 2014-2014 metų Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionatas. Pirmąją turnyro dieną du pralaimėjimus patyrė čempionų titulą ginantys Vilniaus „Ardo-Rudaminos“ vyrai. Tuo tarpu anksčiau prasidėjusiame moterų čempionate titulą ginančios Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ merginos toliau skina pergales.
Žolės riedulys
Žolės riedulys / Augusto Četkausko nuotr.
Temos: 1 Žolės riedulys

Iš pradžių čempionai „Ardas-Rudamina“ 2:5 pralaimėjo Vilniaus „Žuvėdrai–Taurui–CTLF“, o po to nusileido ir praeito sezono bronzos medalių laimėtojams „Šiauliams-Klevui“ 1:3, nors po pirmojo kėlinio pirmavo 1:0.

Čempionato lyderiais tapo Širvintų „Inta–Baltic Champingnons“, nugalėjusi „Žuvėdrą–Taurą–CTLF“ 4:0 ir po itin karštos kovos sužaidusi lygiosiomis 1:1 su šiauliečiais.

Per pastarąjį mačą nutiko gana retas žolės rieduliui įvykis – Šiaulių komandos žaidėjas Tadas Pabijanskas 55-ąją minutę prieš save išvydo iš pradžių geltonąją, o po to ir raudonąją korteles.

Augusto Četkausko nuotr./Žolės riedulys

Vyrų rezultatai:

Vilniaus „Ardas–Rudamina“ – Vilniaus „Žuvėdra–Tauras–CTLF“ 2:5 (0:3)
Įvarčiai: 0:1 Česlavas Pašnikovičius (6), 0:2 Edvinas Stankevičius (11), 0:3 Tomas Lakštauskas (15 iš mk), 1:3 Artūras Zaleckis (36), 1:4 Ignas Balbatunovas (36), 1:5 Česlavas Pašnikovičius (40), 2:5 Robertas Voitechovskis (53 iš 7 m).
Žaliosios kortelės: Robertas Voitechovskis (13) / Tomas Lakštauskas (19, 30), Česlavas Pašnikovičius (38).

Širvintų „Inta–Baltic Champingnons“ – „Šiauliai–Klevas“ 1:1 (1:0)
Įvarčiai:
1:0 Lukas Mažulis (30), 1:1 Vaidotas Kringelis (59 iš mk).
Žalioji kortelė: Ignas Pabijanskas (55; „Šiauliai–Klevas“)
Geltonosios kortelės: Arvydas Bilotas (12) / Vitas Guziejus (47), Tadas Pabijanskas (55).
Raudonoji kortelė: Tadas Pabijanskas (55; „Šiauliai–Klevas“).

„Šiauliai–Klevas“ – Vilniaus „Ardas–Rudamina“ 3:1 (0:1)
Įvarčiai:
0:1 Gžegožas Andrulionis (19), 1:1 Jaroslavas Suchockis (41), 2:1 Deividas Barzinskas (51), 3:1 Jaroslavas Suchockis (57).
Žalioji kortelė: Robertas Voitechovskis (9; „Ardas–Rudamina“).

Vilniaus „Žuvėdra–Tauras–CTLF“ – Širvintų „Inta–Baltic Champingnons“ 0:4 (0:2)
Įvarčiai: 0:1 Giedrius Adomavičius (8), 0:2 Daumantas Matulevičius (19), 0:3 Daumantas Matulevičius (45), 0:4 Daumantas Matulevičius (50).
Žaliosios kortelės: Domantas Lekys (16;„Inta–Baltic Champingnons“), Daumantas Matulevičius (59;„Inta–Baltic Champingnons“).

Moterų čempionate titulą ginančių šiauliečių principinės ilgametės varžovės – Vilniaus „Tauro-HFTC“ merginos – buvo nugalėtos rezultatu 4:1 (2:1). Čempionėms per šias rungtynes net tris įvarčius įmušė Dovilė Kuklienė. Kitą sostinės ekipą – Vilniaus „Žuvėdrą-Archyvų sistemas“ – Šiaulių ekipa suriuškino 6:1.

Pastaraisiais metais centriniu čempionato turų įvykiu tampantis Vilniaus derbis šį kartą baigėsi labiau patyrusių „Tauro-HFTC“ riedulininkių pergale rezultatu 2:0.

Pirmajame kėlinyje nepasižymėjo nė viena komanda, bet iš karto po pertraukos „Tauro-HFTC“ puolimo lyderė Kristina Poškutė pasinaudojo mažuoju kampiniu ir išvedė savo komandą į priekį. Ekipos pergalę 54 min. taip pat po mažojo kampinio įtvirtino Dovilė Juraitė.

Moterų rezultatai

Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ – Šiaulių SM „Klevas-Joma“ 0:1 (0:0)
Įvartis:
0:1 Akstė Žąsinaitė (56).
Žaliosios kortelės: Auksė Paltarokaitė (11), Sandra Mockutė (51), Ugnė Chmeliauskaitė (56) / Roberta Bebrauskaitė (26), Rimantė Gudeliauskaitė (41).
Geltonoji kortelė: Patricija Mockutė (59).

Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ – Vilniaus SM „Tauras-HFTC“ 4:1 (2:1)
Įvarčiai:
1:0 Dovilė Kuklienė (2), 2:0 Dovilė Kuklienė (24), 2:1 Alma Balkaitytė (30), 3:1 Agnė Vedeikytė (42), 4:1 Dovilė Kuklienė (45).
Žalioji kortelė: Asta Čatrauskaitė (41; „Tauras“).

Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ – Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ 1:6 (1:4)
Įvarčiai:
1:0 Barbora Lozovojūtė (3), 1:1 Donata Grigienė (14), 1:2 Agnė Vedeikytė (17), 1:3 Dovilė Kuklienė (19), 1:4 Agnė Vedeikytė (25), 1:5 Ramūnė Petrauskaitė (48), 1:5 Donata Grigienė (57).
Žalioji kortelė: Karina Ustinovičiūtė (13; „Žuvėdra-Tauras“).

Vilniaus SM „Tauras-HFTC“ – Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ 2:0 (0:0)
Įvarčiai:
1:0 Kristina Poškutė (38 iš mk), 2:0 Dovilė Juraitė (54 iš mk).
Žaliosios kortelės: Asta Čatrauskaitė / Deimantė Stankutė
Geltonosios kortelės: Auksė Paltarokaitė (8; „Žuvėdra-Tauras“), Deimantė Stankutė (28; „Žuvėdra-Tauras“)

Vilniaus SM „Tauras-HFTC“ – Šiaulių SM „Klevas-Joma“ 5:0 (3:0)
Įvarčiai:
1:0 Renata Eimontaitė (14), 2:0 Kotryna Čaikauskaitė (22), 3:0 Kristina Poškutė (28), 4:0 Kristina Poškutė (44 iš mk), 5:0 Kristina Poškutė (50).