Klaipėdoje karatistai varžėsi dėl „Baltijos“ taurės

Šį savaitgalį vyko kasmetinės karatė kyokushin mokyklos „Shodan“ organizuojamos „Baltijos taurės“ varžybos, kurios sutraukė rekordišką dalyvių skaičių. Atvyko ne tik virš 500 kovotojų iš Lietuvos klubų (Vilniaus, Kauno, Jurbarko, Mažeikių, Akmenės, Kuršėnų, Šiaulių), bet ir svečių iš Estijos bei Lenkijos.
Klaipėdoje varžėsi karatistai.
Klaipėdoje varžėsi karatistai. / „Shodan“ nuotr.

Varžybos vyko dviejose meistriškumo kategorijose – A (seniau sportuojantys sportininkai) bei B (naujokai). Nuo ryto iki pietų vyko vaikų bei jaunučių amžiaus sportininkų kovos, o po pietų prasidėjo jaunių bei suaugusiųjų kovos. Jauniausiam dalyviui Titui Žilevičiui buvo vos 5 metai, o vyriausiam – 40.

Sėkmingai varžybose startavo šeimininkų karatė mokyklos „Shodan“ kovotojai. A kategorijoje jaunių (16–18 m.) amžiaus grupėje sėkmingai kovojo šių metų Lietuvos jaunių rinktinės narės: 55 kg svorio katergorijoje čempione tapo Rita Kasparavičiūtė, o trečią vietą iškovojo Gintarė Tydikaitė; 60 kg svorio kategorijoje į finalą pateko abi „shodanietės“ Viktorija Mockutė ir Indrė Uselytė. Reikia pažymėti, kad Indrė pusfinalio kovoje nugalėjo šių metų Europos čempionę varžovę iš Jurbarko. Abiejų „shodaniečių“ tarpusavio kovoje stipresnė buvo Viktorija; +60 kg svorio kategorijoje finale taip pat kovojo „Shodan“ mokyklos merginos Eglė Kunelytė ir Vaida Neimantaitė, pajėgesnė po atkaklios kovos buvo Eglė. Tarp vaikinų 65 kg svorio kategorijoje sėkmingai kovojo Vilius Skučas, būdamas jaunutis Vilius startavo vyresnių kovotojų kategorijoje ir tapo nugalėtoju, bronzą iškovojo Dovydas Rakevičius; 70 kg svorio kategorijoje bronzą laimėjo Kasparas Punans ir Edgaras Paulius; +70 kg svorio kategorijoje  čempionu tapo Arnas Augutis, bronzą iškovojo Benas Aldakauskas.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje čempione 60 kg svorio kategorijoje tapo Rosita Magelinskaitė, o sunkiame svoryje sidabrą iškovojo Asta Galdikaitė. Tarp vyrų skirtingose svorio kategorijose čempionais tapo Naglis Piatkovskis, Remigijus Liebus, Tomas Struopus, vicečempionu tapo Arnoldas Stanius, bronzą iškovojo Sergejus Zemlianksij, Eugenijus Dauskurtas, Edgaras Kimėnas, Tautvydas Šniaukas.

Kasmet šios varžybos sutraukia vis daugiau dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių.

Karatė mokyklos „Shodan“ vadovas Lukas Kubilius intensyviai pradėjo pasiruošimą artėjančiam Pasaulio čempionatui – karatė Olimpiadai, kuri vyks Japonijoje spalio pabaigoje. Šios varžybos išskirtinės tuo, kad vyksta tik kas ketverius metus ir varžomasi be svorio kategorijų iki absoliutaus nugalėtojo. Lukas – vienintelis klaipėdietis Lietuvos rinktinės sudėtyje, startuosiantis Pasaulio čempionate.