Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šimtas karatistų kėlė meistriškumo lygį

Sportininkai kėlė meistriškumo lygį.
Organizatorių nuotr. / Sportininkai kėlė meistriškumo lygį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitgalį beveik šimtas okinaviečių, kuriuos treniruoja instruktoriai Diana Mačiūtė (2 Danas), Jurgita Činauskaitė - Cetiner (2 Danas), Darius Glodenis (1 Danas) ir Robertas Skurdenis (2 Kyu) bei asistentai Dmitrij Jaskovec (2 kyu), Edgaras Jončas (2 kyu) ir Roberta Sarpaliūtė (3 kyu), sėkmingai apsigynė aukštesnius kyu ir apsijuosė naujais diržais.

Egzaminas ypatingas tuo, kad sportininkai privalo atlikti tam tikrus karate kyokušin technikos veiksmus (rankomis, kojomis), fizinio pasirengimo normatyvus (atsispaudimai, pritūpimai, pilvo presas), katą (kova su šešėliu), o nuo penktos pakopos egzamino – sukovoti nustatytą skaičių kovų.

Pirmajį savo karate diržą (oranžinė spalva) šiuose egzaminuose apsigynė 42 sportininkai. Antros pakopos egzaminą (oranžinis diržas su mėlyna juostele) išlaikė 21, trečios pakopos (mėlyną diržą) – 24, ketvirtos pakopos (mėlyną diržą su geltona juostele) – 3 sportininkai.

Įdomiausia egzamino dalis prasidėjo nuo 4 pakopos (7 kyu) diržų laikymo, kadangi karatistams buvo pakeistos sąlygos. Okinaviečiai antrą dalį savo egzamino laikė neįprastoje vietoje – boksininkų ringe.

Egzaminatorius Gintaras Cemnalianskis (Sporto klubo „Taurus“ prezidentas iš Tauragės) tokį pasikeitimą komentavo: „esame karatekos, todėl turime būti pasiruošę bet kokiems išbandymams ir permainoms, tai tik dar labiau priduoda kovinės dvasios ir užsispyrimo“.

Patys sportininkai apie salės pakeitimą sužinojo tik egzamino viduryje ir pradžioje gavę „lengvą šoką dėl sąlygų pabloginimo“, pasibaigus egzaminui šnabždėjosi, jog visgi laikyti egzaminą bokso ringe savotiškai įdomu ir neįprasta.

Po 3,5 val trukusio egzamino aukščiausius - pirmuosius kovinius diržus (geltonus) apsigynė Deividas Gineikis ir Sergej Lugovoj (abu sportininkus paruošė daugkartinė Lietuvos čempionė bei Europos prizininkė Diana Mačiūtė), o geltonus su žalia juostele – Laurynas Leleika (instruktorė Diana Mačiūtė) bei 4 Dariaus Glodenio auklėtiniai: Dovydas Beržanskas, Matas Muldaris, Gediminas Paulauskas bei Justas Stalmokas.

Klubo instruktoriai džiaugėsi tokiu puikiu auklėtiniu pasirodymu ir plačiai nusišypsoję jiems priminė, kad tai tik karate kyokushin kelio pradžia. Ir kad jau nuo kitos savaitės visi sportininkai pradės ruoštis kitam – varžybų – etapui.
 

Komentarai
Šioje istorijoje Karatė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką