2015 05 20

J.Kazlausko stebimas „Lietuvos rytas“ nugalėjo „Neptūną“ ir išsiveržė į priekį pusfinalio serijoje

Vilniuje antrąją pergalę LKL pusfinalio serijoje pasiekę „Lietuvos ryto“ krepšininkai išsiveržė į priekį 2:1. Po alinančios kovos ir pralaimėjimo po pratęsimo Klaipėdoje namuose vilniečiai sugebėjo įrodyti pranašumą. Dar viena pergalė vilniečiams garantuotų kelialapį į LKL finalą ir susitikimą su Kauno „Žalgiriu“.
Jonas Kazlauskas stebėjo pusfinalio rungtynes
Jonas Kazlauskas stebėjo pusfinalio rungtynes / 15min.lt montažas

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 96:89 (27:20, 18:22, 26:21, 25:26)

Po pirmojo kėlinio vilniečiai turėjo septynių taškų pranašumą, kuris ištirpo antrajame kėlinyje. Tiesa, įtampos netrūko abejose stovyklose. Antrojo kėlinio pabaigoje techninę pražangą už teisėjų darbo kritiką užsidirbo Kazys Maksvytis. Prieš antrąją rungtynių dalį klaipėdiečiai atsiliko trimis taškais – 42:45.

Visgi antroje rungtynių dalyje pranašesni buvo vilniečiai ir iškovojo antrąją pergalę namuose.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Martynas Gecevičius pelnęs 16 taškų, 15 pridėjo Žygimantas Janavičius, 12 Travisas Leslie.

Klaipėdos ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Deividas Gailius pelnęs 20 taškų, Mustafa Shakuras pelnė 15, Martynas Mažeika – 14 taškų.

Akistatą stebėjo ir Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas su federacijos generaliniu sekretoriumi Mindaugu Špoku.

Ketvirtosios ir galbūt paskutinės pusfinalio rungtynės vyks gegužės 23 dieną (šeštadienį) Klaipėdoje.

Pirmąsias serijos rungtynes Vilniuje šeimininkai laimėjo 88:79. Pirmadienį „Neptūno“ krepšininkai namuose 107:101 per pratęsimą palaužė „Lietuvos ryto“ ekipą ir išlygino pusfinalio serijos rezultatą – 1:1.

LKL finale šios poros nugalėtojo jau laukia Kauno „Žalgiris“.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 16, Ž.Janavičius 15, T.Leslie 12, A.Kavaliauskas 11, G.Orelikas 10, M.Lukauskis 9, M.Moseris 8, A.Juškevičius ir K.Lavrinovičius po 6, A.Valeika 3.

„Neptūnas“: D.Gailius (7 atk. kam.) 20, M.Shakuras 15, D.Zavackas 13, M.Mažeika 14, V.Šarakauskas 11, S.Galdikas (7 atk. kam.) 10, A.Butkevičius 4, M.Girdžiūnas 2.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 96:89 (27:20, 18:22, 26:21, 25:26)

40 min. Klaipėdiečiams pavyko sumažinti skirtumą iki penkių taškų. Tačiau audringai sirgalių palaikomi šeimininkai nebeišleido pergalės iš rankų.

36 min. T.Leslie toliau didino vilniečių pranašumą – 85:74.

34 min. T.Leslie dėjimas kaip reikiant įaudrino Vilniaus areną. D.Gailius ir K.Lavrinovičius apsikeitė dvitaškiais – 81:70.

33 min. G.Orelikas didino vilniečių pranašumą, o M.Shakuras nesugebėjo pataikyti baudos metimų. Dar du taškus pridėjo T.Leslie – 77:68.

32 min. M.Mažeika mažino skirtumą iki penkių taškų – 73:68.

31 min. Ketvirtąjį kėlinį tritaškiu pradėjo D.Gailius. M.Lukauskis atsakė dvitaškiu. Po nesėkmingos atakos iš aikštės buvo išvestas S.Galdikas – 73:66.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 71:63 (27:20, 18:22, 26:21)

30 min. M.Moseris prasižengė prieš M.Mažeiką. Klaipėdos komandos kapitonas pataikė abu baudos metimus. K.Lavrinovičius toliau rinko taškus baudos metimais.

29 min. Vilniaus klubas atkovojo kamuolį po klaipėdiečių atakos ir jį į krepšį įspūdingai sugrūdo M.Moseris. Komandas ir vėl skyrė dešimt taškų. D.Zavackas mažino skirtumą baudos metimais – 69:61.

28 min. Po A.Butkevičiaus dvitaškio komandas skyrė keturi taškai ir M.Nicola prašė minutės pertraukėlės. Po jos vilniečiai surezgė itin nevykusią ataką. Po M.Mažeikos pražangos vieną baudos metimą pataikė M.Moseris. K.Lavrinovičius pirmuosius savo taškus pelnė baudos metimais – 66:59.

27 min. Du taškus su pražanga pelnė D.Gailius – 63:57.

26 min. M.Moseris pataikė vieną iš dviejų baudos metimų. Taikliai atakavo M.Girdžiūnas. A.Valeika realizavo vieną baudos metimą – 63:53.

25 min. Tritaškį pataikė D.Zavackas. Po M.Moserio metimo komandas skyrė dešimt taškų – 61:51.

24 min. D.Zavackas realizavo du baudos metimus. S.Galdikas prasižengė trečiąjį kartą. Tris baudos metimus pataikė M.Gecevičius. A.Valeika išjudino tribūnas galingu dėjimu – 59:48.

23 min. Dar vieną tritaškį pataikė Ž.Janavičius. Dar du taškus pridėjo G.Orelikas. Dvitaškį pataikė ir M.Mažeika. M.Gecevičius neleido atitrūkti varžovams – 54:46.

21 min. Kėlinį pradėjo sėkmingas A.Kavaliausko reidas. Taiklus buvo ir D.Zavackas – 47:44.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 45:42 (27:20, 18:22)

20 min. S.Galdikas be didelių pastangų atliko dėjimą ir komandas skyrė penki taškai. Dar du baudos metimus pridėjo M.Mažeika.

19 min. M.Gecevičius pataikė metimą iš po krepšio. Kitoje aikštės pusėje emocijų nevaldė ir techninę pražangą užsidirbo K.Maksvytis – 45:38.

18 min. S.Galdiko dėjimas buvo užgožtas G.Oreliko tritaškio. M.Shakuras taip pat pataikė iš toli – 42:38.

17 min. S.Galdikas mažino svečių atsilikimą – 39:33.

16 min. Vėl taškais prabilęs Ž.Janavičius didino vilniečių pranašumą. Tiesa, po jo pražangos du baudos metimus pataikė M.Shakuras. Ž.Janavičius atliko dar vieną sėkmingą reidą ir su 12 taškų buvo rezultatyviausias komandoje – 39:31.

15 min. Aikštę po trečios pražangos paliko A.Kavaliauskas. M.Mažeika pataikė vieną iš dviejų baudos metimų. M.Gecevičius pataikė dvitaškį – 35:29.

14 min. Pirmąjį klaipėdiečių tritaškį pataikė M.Shakuras. M.Mažeika pridėjo du taškus iš po krepšio ir realizavo baudos metim1 – 33:28.

13 min. Antrasis kėlinys prasidėjo nervingai ir be taškų. Pagaliau taškų tylą nutraukė M.Moseris. Tuo pačiu atsakė D.Zavackas. Po M.Lukauskio tritaškio komandas skyrė 10 taškų – 32:22.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 27:20

10 min. V.Šarakauskas pelnė du taškus su pražanga. M.Gecevičius atsakė tritaškiu. V.Vasylius ir M.Moseris apsikeitė pražangomis. M.Nicola nenorėjo sutikti su teisėju. Per pirmąjį kėlinį nei vienas iš trenerių nepaprašė minutės pertraukėlės.

9 min. Šįkart M.Gecevičius pataikė abu baudos metimus. T.Leslie pridėjo du taškus su pražanga. Vilniečiai jau pirmavo septyniais taškais – 24:17.

8 min. V.Šarakauskas mažino klaipėdiečių atsilikimą iki trijų taškų. Po T.Leslie pražangos du baudos metimus pataikė D.Gailius. M.Gecevičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 19:17.

7 min. S.Galdikas ir vėl itin lengvai manevravo po varžovų krepšiu ir atliko dėjimą – 18:13.

6 min. Antrą tritaškį iš eilės įsūdė Ž.Janavičius. Netrukus jis pridėjo dvitaškį iš po krepšio. Uždegantis jaunojo įžaidėjo pasirodymas. Kitoje aikštės pusėje pasižymėjo S.Galdikas – 18:11.

5 min. Tritaškį pataikė ir Ž.Janavičius. Dvitaškiu atsakė D.Gailius – 13:9.

4 min. Pilna „Lietuvos ryto“ arena pakilo iš savo vietų, kai A.Kavaliauskas uždirbo du taškus su pražanga ir persvėrė rezultatą vilniečių naudai. Šeimininkų pranašumą padidino ir M.Lukauskis – 10:7.

3 min. S.Galdikas prasižengė prieš M.Lukauskį, tačiau šis pataikė tik vieną metimą iš dviejų. Pirmuosius taškus pelnė ir D.Zavackas. Jau netrukus A.Kavaliauskas išmaudė klaipėdiečių gynėjus ir dėjo kamuolį į krepšį – 5:7.

2 min. Neleistinai iš trijų taškų zonos atakuvusį D.Gailių stabdė M.Lukauskis. D.Gailius pataikė du baudos metimus ir išlygino rezultatą. Kitos atakos metu D.Gailius jau pataikė pirmąjį tritaškį – 2:5.

1 min. Komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, o tada iš vidutinio nuotolio pirmuosius taškus pelnė G.Orelikas – 2:0.

Startiniai komandų penketai:

„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, M.Gecevičius, G.Orelikas, Ž.Janavičius, A.Kavaliauskas.

„Neptūnas“: M.Mažeika, S.Galdikas, D.Gailius, M.Shakuras, D.Zavackas.