2015 05 23 /20:47

„Lietuvos rytas“ išbarstė 25 taškų persvarą, tačiau įveikė „Neptūną“ ir žengė į LKL finalą

Klaipėdos „Švyturio“ arena šeštadienį matė neįtikėtiną krepšinio dramą, tačiau pabaiga klaipėdiečiams nebuvo laiminga. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai trečiajame ketvirtyje turėjo 25 taškų pranašumą, jį beveik visą išbarstė, tačiau vis tiek sugebėjo įveikti „Neptūną“ ir žengti į LKL finalą – 92:87 (14:18, 32:8, 21:27, 25:34).
Antanas Kavaliauskas, Deividas Gailius ir Adas Juškevičius
Antanas Kavaliauskas, Deividas Gailius ir Adas Juškevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po labai kovingo ir lygaus pirmojo ketvirčio „Neptūnas“ turėjo nedidelę persvarą (18:14), tačiau tragiškai pradėjo antrą ketvirtį. Susikaupę „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmų dviejų minučių atkarpą laimėjo 12:0.

Dar po kelių minučių svečių pranašumas pasiekė dviženklę ribą (34:24), tačiau dėl „Neptūno“ klaidų ir netaiklių tritaškių toliau auga lyg ant mielių. Tik antrojo ketvirčio pabaigoje iš žaidimo pataikė D.Zavackas, o T.Leslie ir M.Moserio tritaškiai prieš didžiąją pertrauką leidžia „Lietuvos rytui“ jausti ramiai – 44:24.

Trečiojo ketvirčio pradžia taip pat nieko gero Klaipėdai nežadėjo – per kelias minutes vilniečiai įgijo triuškinantį pranašumą – 53:26. Vis dėlto, ties ketvirčio viduriu iš žaidimo įmetus ir D.Gailiui „Neptūnas“ įgavo antrą kvėpavimą. Įkrito keli metimai, „Lietuvos rytas“ pradėjo klysti ir I.Neliubovas trečią ketvirtį užbaigė optimistine gaida – 53:67.

Klaipėdos ekipa toliau kovėsi ir stengėsi mažinti skirtumą, vilniečiai užsikrėtė klaidų virusų. M.Shakuras likus žaisti 4 minutėms smeigė tritaškį ir pakėlė ant kojų visą areną – 70:79. Rungtynėms einant į pabaigą amerikietis dukart iš eilės perėmė kamuolį, įmetė lengvus taškus – 78:84.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei M.Shakuras perėmė dar vieną kamuolį, J.Sinica įmetė dvitaškį su pražanga, bet prametė itin svarbią baudą (82:85). Po G.Oreliko taiklių baudų J.Sinica klaidą ištaisė tritaškiu (85:87), tačiau „Neptūnui“ pritūko jėgos po krepšiu.

A.Juškevičius bumbsėjo kamuolį 20 sek., kirto į baudos aikštelę ir po perdavimo A.Kavaliauskas įmetė du taškus su pražanga ir pataikė baudos metimą – 90:85. Buvo likę tik ape 20 sek. ir netaiklus J.Sinicos tritaškis nubraukė visas „Neptūno“ viltis.

„Neptūnas“: M.Shakuras (5/6 dvit., 1/2 trit., 7/8 baud., 6 klaid., 4 per. kam.) 20, M.Mažeika (3/9 dvit., 8/8 baud.) 17, V.Šarakauskas (4/6 dvit., 2/3 trit., 10 atk. kam.) 16, A.Butkevičius 11, D.Zavackas 7, I.Neliubovas 6, J.Sinica ir D.Gailius (1/4 dvit., 0/4 trit., 3/6 baud., 8 rez. perd.) po 5.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas (7/8 dvit., 7/7 baud., 13 atk. kam.) 21, M.Gecevičius (5/7 trit.) 18, A.Juškevičius 13, K.Lavrinovičius 10, G.Orelikas, T.Leslie ir Ž.Janavičius po 8, M.Lukauskis 6.

Alfredo Pliadžio nuotr./Antanas Kavaliauskas

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 87:92 (18:14, 8:32, 27:21, 34:25)

10 min. Justas Sinica – trys taškai – 85:87. A.Juškevičius bumbsėjo kamuolį 20 sek., kirto į baudos aikštelę ir po perdavimo A.Kavaliauskas įmetė du taškus su pražanga ir pataikė baudos metimą – 90:85.

J.Sinica prametė tritaškį, kamuolį atkovojęs A.Kavaliauskas išprovokavo pražangą ir sumetė baudas – 92:85. M.Mažeika sumetė baudas, bet tai jau buvo pabaiga.

9 min. M.Lukauskis įmetė tik vieną baudos metimą, o V.Šarakauskas po D.Gailiaus perdavimo pelnė lengvą dvitaškį. M.Shakuras perėmė dar vieną kamuolį, greitoje atakoj J.Sinica įmetė du taškus su pražanga, bet bauda buvo netaikli – 82:85. G.Orelikas pataikė abi baudas.

8 min. Pavyzdinė „Lietuvos ryto“ ataka. Išnaudotos visos 24 sek. ir paskutinę akimirką M.Lukauskis įmetė tritaškį – 84:72.

M.Mažeika sumetė baudas, o „Lietuvos rytas“ per 10 sek. dukart prarado kamuolį ir tai baigėsi 4 iš eilės lengvais M.Shakuro taškais – 78:84.

7 min. M.Shakuras pataikė labai sudėtingą dvitaškį, tačiau tuo pat metu prasižengė V.Šarakauskas ir A.Kavaliauskas sumetė baudas – 81:72.

6 min. M.Shakuras smeigė labai svarbų tritaškį, skirtumas pirmą kartą nuo antrojo ketvirčio pradžios tapo vienženklis – 70:79.

5 min. „Lietuvos rytas“ pagal klaidas jau aplenkė Klaipėdos klubą – 16:12.

4 min. Nors tritaškiai nekrito, tačiau ir vilniečiai niekaip nepribaigė varžovų. Pora sėkmingų šeimininkų atakų ir skirtumas kiek sumažėjo – 62:75. Tritaškį pagaliau pataikė A.Butkevičius – 65:77.

3 min. „Neptūnas“ tritaškius ir toliau švaistė pro šalį, o A.Juškevičius tolimą metimą pataikė. Tai lyg šalto vandens kibiras klaipėdiečių viltims – 58:75.

2 min. G.Orelikas sumetė baudas, puikiai prasiveržė ir dvitaškiu atsakė A.Butkevičius, tačiau M.Girdžiūnas prasižengė prieš dvitaškį metusį A.Juškevičių. Metimas įkrito, baudą gynėjas irgi pataikė – 72:58.

1 min. Ketvirtis klaipėdiečiams prasidėjo neblogai. Po atkovoto kamuolio puolime prieš I.Neliubovą nesportinę pražangą gavo M.Lukauskis. Rusas įmetė vieną baudos metimą. Dar du netrukus įmetė A.Butkevičius – 56:67.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 53:67 (18:14, 8:32, 27:21)

10 min. M.Shakuro dvitaškis, I.Neliubovo baudos metimas ir po to įmestas dvitaškis ledio kiek sumažinti skirtumą prieš ketvirtą kėlinuką – 53:67.

8 min. D.Zavackas ir V.Šarakauskas pataikė po dvitaškį (48:63), tačiau taikliais metimais atsakė G.Orelikas ir T.Leslie.

7 min. Po K.Maksvyčio minutės pertraukėlės tritaškį pataikė D.Zavackas, o M.Mažeikos dėjimas pagaliau sumažino skirtumą žemiau 20 taškų ribos – 44:63.

5 min. „Neptūnas“ nesugebėjo primesti varžovams savo žaidimo ir kiek daugiau sumažinti skirtumą. M.Mažeika gavo techninę pražangą, tačiau baigėsi tik vienu tašku į „Neptūno“ krepšį, iš žaidimo pagaliau pataikė ir D.Gailius – 39:60.

4 min. Skirtumą šiek tiek sumažino M.Mažeikos dvitaškis su pražanga ir du D.Gailiaus baudų metimai – 31:55.

2 min. M.Gecevičius įmetė tritaškį nuo lentos ir skirtumas jau tapo dvigubu – 53:26.

1 min. Lengvu dvitaškiu ketvirtį pradėjo A.Kavaliauskas, o D.Zavackas tritaškį prametė visiškai laisvas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Martynas Mažeika ir Martynas Gecevičius

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 26:46 (18:14, 8:32)

10 min. Iš toli smeigė ir T.Leslie – 44:24. D.Zavackas pagaliau įmetė pirmuosius taškus, tačiau ketvirtį taikliu metimu užbaigė A.Kavaliauskas – 46:26.

8 min. Šeimininkams itin nekrito nei dvitaškiai, nei tritaškiai. Prie to prisidėjo ir tikrai gera „Lietuvos ryto“ gynyba. Po M.Moserio tritaškio rezultatas tapo triuškinantis – 41:24.

7 min. „Neptūnas“ toliau klydo per daug, M.Gecevičius smeigė tritaškį – 38:24.

5 min. Jau 10-ąjį savo tašką pelnė V.Šarakauskas, bet K.Lavrinovičius atsakė dvitaškiu su pražanga. Netrukus „brolis“ pridėjo dar ir taiklų dvitaškį – 34:22.

4 min. Atkarpą 0:12 dviem baudų metimais nutraukė M.Shakuras, tačiau M.Gecevičius pataikė antrą tritaškį iš eilės – 29:20.

3 min. Dar vienas tritaškis, įmetė M.Gecevičius – 26:18.

2 min. Iš toli įmetė ir K.Lavrinovičius, šeimininkai suklydo ir A.Juškevičius pelnė dvitaškį. Nepilnų dviejų minučių atkarpa laimėta 9:0. Per 24 sek. „Neptūnas“ atakos nesurezgė.

1 min. Ketvirčio pradžioje A.Juškevičius įmetė tritaškį, o J.Sinica netrukus gavo nesportinę pražangą. Gynėjas pataikė tik vieną baudą – 18:18.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Žygimantas Janavičius

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 18:14

10 min. Abi baudas pataikė I.Neliubovas, A.Juškevičiaus tritaškis nelietė lanko. Likus 8 sek. M.Girdžiūnas vienas išmaudė svečių gynybą, išprovokavo pražangą. Metimas neįkrito, o M.Girdžiūnas dar ir prametė abi baudas – 18:14.

9 min. Tik ketvirtuoju bandymu D.Gailius pagaliau pataikė baudos metimą – 16:14.

8 min. Klysti ėmė ir vilniečiai. Puikiai sužaidęs A.Kavaliauskas persvėrė rezultatą, tačiau pora klaidų leido „Neptūnui“ vėl pirmauti – 15:14.

7 min. Pirmą kartą kamuolį praradus vilniečiams tritaškį greitoje atakoje smeigė M.Mažeika – 11:12. M.Moseris prarado antrą kamuolį iš eilės, o M.Mažeika baudų metimais rezultatą persvėrė – 13:12.

6 min. Per pusę pirmojo ketvirčio šeimininkai suklydo jau keturis kartus.

5 min. Du iš eilės tritaškius smeigė M.Gecevičius ir Ž.Janavičius, „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį – 10:8.

4 min. Rungtynių pradžia kovinga ir nerezultatyvi. Du taškus įmetė M.Lukauskis – 4:6.

2 min. V.Šarakauskas mačą pradėjo dviem iš eilės taikliais tritaškiais metimais. Dvitaškį įmetė G.Orelikas.

Praėjusio sezono finalininkas „Neptūnas“ po pralaimėjimo Vilniuje ne tik atsidūrė ties prarajos riba, bet dar ir prarado pagrindinį „centrą“ Simą Galdiką. Aukštaūgiui plyšo raiščiai ir šį sezoną jis nebežais.

Serijoje su „Lietuvos ryto“ per tris rungtynes S.Galdikas iš viso įmetė 28 taškus, atkovojo 19 kamuolių ir pataikė 10 iš 18 dvitaškių metimų.

„Neptūnui“ ypač trūks S.Galdiko gynyboje ir kovojo po krepšiais, mat vienintelis Vytautas Šarakauskas gali prilygti vilniečių „centrui“ Antanui Kavaliauskui ūgiu. Kitas aukštaūgis Valdas Vasylius serijoje su Vilniaus ekipa yra praktiškai „tuščias“ – per tris mačus sukrapštė du taškus. Labai mažai žaidžia ir Ivanas Neliubovas.

„Lietuvos ryto“ komandoje serijoje su „Neptūnu“ nesustabdomai žaidžia Gediminas Orelikas ir jau minėtas A.Kavaliauskas. Pastarasis į klaipėdiečių krepšį įmetė net 23 dvitaškius iš 29. Tai visai nekeista – baudos aikštelėje jam niekas neprilygsta.

G.Orelikas per tris mačus jau yra įsūdęs 10 tritaškių iš 20-ies, tačiau dažnai pamiršta gynybą.

„Lietuvos ryto“ treneris Marcelo Nicola dar prieš pirmąjį susitikimą Vilniuje sakė, kad jo ekipa neturėtų veltis į taškų lenktynes su „Neptūnu“, tačiau tikrai gerai gintis vilniečiams nesisekė nė viename mače. Jei tai pasikeis, galime tikėtis Vilniaus klubo pergalės. Jeigu ne – nugalėtojas sunkiai nuspėjamas.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas