2012 04 21

„Šiaulių“ krepšininkai sugrįžo į LKL pusfinalį

Į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį tvirtai žengė „Šiaulių“ krepšininkai, namuose 102:92 (26:23, 27:20, 20:25, 29:24) įveikę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus ir laimėję ketvirtfinalio seriją rezultatu 2:1.
„Šiaulių“ krepšininkai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pusfinalio rungtynėse „Šiauliai“ susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa.

Kova taškas į tašką prasidėjusiose rungtynėse žymesnę persvarą šeimininkams pavyko susikrauti antrojo kėlinio pradžioje, kuomet po V.Šarakausko ir C.Longo dvitaškių „Šiauliai“ įgijo 7 taškų persvarą (30:23). Antrajame kėlinyje po R.Broaduso taškų iš po krepšio skirtumas išaugo iki dvylikos (44:32) Prieš didžiąją pertrauką klaipėdiečiai sumažino deficitą iki dešimties – 53:43.

Situacija aikštelėje nesikeitė iki trečiojo kėlinio pabaigos, kuomet likus žaisti dvi minutes M.Ruikis sugebėjo sumažinti „Neptūno“ atsilikimą iki 5 taškų (67:62). Atstumas tarp komandų nepakito ir prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui – 73:68. „Šiauliams“ spurtavus 12:2 šeimininkai pirmavo jau 15 taškų (85:70). L.Mikalausko ir M.Girdžiūno pastangomis dar pavyko sumažinti deficitą iki aštuonių, bet A.Sireikos auklėtiniai atstatė anksčiau turėtą 10 taškų persvarą ir pergalės iš rankų nepaleido.

„Šiauliai“: C.Longas 21 (4 perimti kam.), A.Šikšnius 19, D.Gvezdauskas 18, R.Broadusas 17, V.Vasylius 10, V.Šarakauskas 5.

„Neptūnas“: M.Mažeika 25 (5 atk. kam.), M.Ruikis 15, L.Mikalauskas 14, A.Bruninis 9, S.Galdikas ir A.Viskontas po 7 (8 rez. perd.).

LKL pusfinalyje „Šiauliai“ kovos po metų pertraukos. Pernai Antano Sireikos auklėtiniai sensacingai krito ketvirtfinalyje, nors iki tol net septynis sezonus iš eilės buvo laimėję LKL bronzą, o pusfinalyje žaidę 12 sezonų iš eilės.

Tiesa, į LKL finalą „Šiauliai“ nėra patekę nė karto per savo klubo istoriją.