2015 05 24

„Warriors“ nuo NBA finalo skiria tik viena pergalė

Šeštadienį vykusiose trečiose NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynėse triuškinančią pergalę iškovojo ir serijoje iki keturių pergalių 3:0 pirmauja „Golden State Warriors“. „Kariai“ 115:80 (30:18, 32:19, 30:24, 23:19) įveikė „Houston Rockets“.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“/USA Today Sports nuotr.

Atkakli kova vyko tik kelias minutes. Po Jasono Terry dvitaškio „Rockets“ pirmavo 7:4, tačiau tai buvo paskutinis kartas rungtynėse, kada priekyje buvo ne „Warriors“. Andrew Bogutas pelnė aštuonis taškus iš eilės ir „Warriors“ pranašumas išaugo iki septynių – 17:10.

Antrame kėlinyje įspūdingą pasirodymą pradėjo Stephenas Curry. Gynėjas sėkmingai provokavo varžovų pražangas bei realizavo baudos metimus, kurių vien per antrą ketvirtį pataikė septynis. Po pirmosios rungtynių dalies S.Curry sąskaitoje buvo 18 taškų, o „Warriors“ pranašumas buvo triuškinamas – 62:37.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė: toliau smaginosi S.Curry, taškus palnė Festusas Ezeli, Klay‘us Thompsonas bei Draymondas Greenas, o „Rockets“ strigo varžovų gynyboje. Ketvirtasis rungtynių kėlinys buvo tik formalumas: dar prieš jo pradžią „Warriors“ persvara buvo įspūdinga – 31 taškas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė net 40 taškų pelnęs S.Curry. D.Greenas bei K.Thompsonas pridėjo po 17. „Rockets“ gretose išsiskyrė J.Hardenas, įmetęs 17 taškų, bei J.Smithas – 16 taškų.

Ketvirtos serijos rungtynės vyks pirmadienį. Pergalės atveju, „Warriors“ pirmą kartą po 1974-1975 metų sezono iškovotų teisę žaisti NBA finale.

„Warriors“: S.Curry 40 (9/10 baud., 7/9 trit.), D.Greenas (13 atk. kam.) ir K.Thompsonas po 17, A.Bogutas 12 (12 atk. kam.), F.Ezeli 10.

„Rockets“: J.Hardenas 17, J.Smithas 16, D.Howardas 14 (14 atk. kam.), C.Brewer 13.